Yusuf Tekin; ilkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu yapılacak

2017-2018 eğitim öğretim yılında pilot illerde uygulanacak olan ilkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu konusunda MEB Müsteşarı Yusuf Tekin kendisine yöneltilen soruyu cevaplandırdı.

Yusuf Tekin; ilkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu yapılacak

Yusuf Tekin; ilkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu yapılacak

Dershanelerin kapatılmasından sonra ortaokullarda ve liselerde açılan destekleme yetiştirme kursu uygulamasının ilkokullarda da yapılması hususunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar sonucu 2017-2018 eğitim öğretim yılında 12 pilot ilde ilkokullarda destekleme kursu çalışması hayata geçirilecek.

MÜSTEŞAR YUSUF TEKİN’DEN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılan çalıştay ve çalışmalarda Ağrı, Ankara, Bingöl, Edirne, Hatay, İstanbul, Konya, Mardin, Ordu, Siirt, Sivas, Şanlıurfa illeri 2017-2018 eğitim öğretim yılında İlkokullarda Destekleme ve Yetiştirme Kursu Yönergesi kapsamında pilot il olarak seçildi.

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) olarak resmiyet kazanan uygulamanın pilot illerdeki dönütleri sonrasında 2018-2019 eğitim öğretim yılı itibari ile tüm illerde uygulanması düşünülmektedir. İlkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu en az 6 öğrenci ile açılacak. İYEP kursları şimdilik sadece Türkçe ve Matematik dersleri için açılacak.  Ortaokul ve liselerde sürdürülen destekleme ve yetiştirme kurslarında öğretmenlerin ek ders hesaplaması arttırımlı olarak yapılırken ilkokullarda yetiştirme kursu öğretmen ek ders ücreti hususunda şu ana kadar bir açıklama da yapılmadı.

15.09.2017 tarihinde EBA üzerinden öğretmen ve MEB personelleri tarafından sorulan soruları yanıtlandıran Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ilkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu hakkında açıklamalarda bulunurken, uygulamanın olumlu sonuçlanmasını umduklarını ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

İlkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu hakkında Müsteşar Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamanın videosu;

2017-2018 eğitim öğretim yılında 12 pilot ilde uygulanacak olan ilkokullarda DYK programı sonrasında 2018-2019 eğitim öğretim yılından tüm illerde uygulamaya geçileceğini ogretmenlericin.com olarak belirtelim.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM