Ziya Selçuk; sınıfta kaldım tır şoförü olmak istiyordum taksicilik yaptım

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilkokula başlamasından üniversite hayatına kadar olan süreci anlattı. Bakan Selçuk’un ilkokulda ve lisede yaşadığı anılar dikkat çekti.

Ziya Selçuk; sınıfta kaldım tır şoförü olmak istiyordum taksicilik yaptım

Ziya Selçuk; sınıfta kaldım tır şoförü olmak istiyordum taksicilik yaptım

Milli Eğitim Bakanı olduktan sonra tüm eğitim camiası içerisinde sevilen ve sempati ile bakılan Bakan Selçuk anılarını paylaştı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk ilkokula beş yaşında başladığını, lisede sınıfta kaldığını ve babasından dayak yediğini anlattı.

ÖĞRETMENLER İSTEMEDİ

Milli Eğitim Bakanı Selçuk ilkokula beş yaşında iken babaannesi ile köyde yaşadığı dönemde başladığını açıklarken okula kısa süre devam ettikten sonra birinci sınıfa gitmediğini belirtti. İlkokul ikinci sınıfa Ankara’da bir okulda başladığını açıklayan Bakan Selçuk, ikinci sınıfta iki öğretmenin kendisini sınıfa kabul etmediğini de ifade etti. İkinci sınıfa başladıktan sonra sınıf arkadaşlarının kendisi ile haftalarca konuşmadığını da belirten Bakan Selçuk, önlüğünü tek cebinin olduğunu ve annesi tarafından önüne dikildiğini gülümseyerek anlattı.

LİSEDE SINIFTA KALDIM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk lisede sınıfta kaldığını da anlatırken babasının minibüs şoförü olduğunu söyledi Babasının kendisini dövdüğünü de belirten Bakan Selçuk hayalinin tır şoförü olmak olduğunu ifade etti. Atatürk lisesinde lise hayatının zor geçtiğini vurgulayan Bakan Ziya Selçuk okula gider gibi evden çıktığını ama okuldan kaçtığını açıkladı. Annesinin isteği üzerine okumaya devam ettiği bilgisini paylaşan Milli Eğitim Bakanı üniversite hayatında da zor şartlarda okuduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 04.11.2018 tarihinde tvnet kanalında öğrenim hayatı ile ilgili yaptığı açıklamaların videosu;

TAKSİCİLİK YAPTIM

Üniversitede de hem okuduğunu hemde taksilik, dolmuşçuluk yaptığını belirten Bakan Ziya Selçuk ekonomik şartların öğrenim hayatında olumsuzluk adına etkili olduğunu ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM