2017 2018 eğitim öğretim yılı Okul Sütü Uygulama Tebliği Resmi Gazete’de

2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde uygulanacak olan Okul Sütü projesi ile ilgili uygulama tebliği 12.08.2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Okul Sütü Uygulama Tebliği ile bu sene de öğrencilere okul sütü dağıtılacak.

2017 2018 eğitim öğretim yılı Okul Sütü Uygulama Tebliği Resmi Gazete’de

2017 2018 eğitim öğretim yılı Okul Sütü Uygulama Tebliği Resmi Gazete’de

Okul Sütü Uygulama Tebliği yayımlandı. Bu eğitim öğretim yılında da öğrencilere okul sütü dağıtılmaya devam edilecek. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ortak yürütülen projede 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi dağılacak okul sütlerinin uygulaması ile ilgili tebliğ 12 Ağustos 2017 Cumartesi tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

OKUL SÜTÜ UYGULAMA TEBLİĞİ (2017-2018)

2017/28 numaralı Okul Sütü Programı Uygulama Tebliği Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlandı. Okul Sütü Programı kapsamında öğrencilere süt içme alışkanlığını kazandırmak için MEB, Sağlık Bakanlığı ve Gıda Bakanlığı tarafından yürütülen proje 2017-2018 eğitim öğretim yılında da sürdürülecek. 2017/28 nolu tebliğ kapsamında öğrencilere 200 ml olarak dağıtılan sütlerle birlikte öğrencilere süt içme alışkanlığını kazandırma, öğrencilerin yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunma, öğrencilerin sağlıklı büyüme ve gelişmelerini sağlama amaçlanıyor.

HAFTADA 3 GÜN DAĞITILACAK

Okul sütü önceki yıllarda olduğu gibi 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde haftada 3 gün dağıtılacak. 2017/28 Okul Sütü Uygulama Tebliği çerçevesinde bağımsız anaokulu öğrencilerine, uygulama sınıfı öğrencilerine, anasınıfı öğrencilerine ve ilkokul öğrencilerine pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde yani haftada 3 gün okul sütü verilecek.

OKUL SÜTÜ KOMİSYONU

Okullarda önceki yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da okul sütü komisyonu kurulacak. Okullarda okul müdürü başkanlığında bir müdür yardımcısı, en az bir öğretmen ve okul aile birliği başkanı veya okul aile birliği üyelerinden birinin katılımıyla, birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okullarında ise müdür yetkili öğretmenin başkanlığında iki öğretmenden, öğretmen sayısının yetersiz olması durumunda muhtar veya azalardan birinin katılımıyla oluşan en az üç kişilik okul sütü komisyonu oluşturulacak.

2017-2018 eğitim öğretim yılı Okul Sütü Programı Uygulama Tebliği İNDİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Fetöden ihraç edilenlerin çocuklarına da süt yerine ağaç kökü dağıtsınlar. Eee, ne de olsa bu çocukların velilerinin bu hain örgütle iltisakı(!), intisabı(!), üyeliği(!), irtibatı var(!).

    • Cocuk tüm dünyada çocuktur ama bana hata yaptıysa yavrunun günahı ne sennin feto feto diyene kadar okullarda süt dagitiliyomu onu kontrol et. Devletimiz vermiş bu tebliği okullarda sut görmedik

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM