5.Sınıflarda Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Uygulamasına Yönelik Tedbirler

Ortaokul 5.sınıflarda yabancı dil ağırlıklı eğitim uygulamasına yönelik tedbirler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı.

5.Sınıflarda Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Uygulamasına Yönelik Tedbirler

5.Sınıflarda Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Uygulamasına Yönelik Tedbirler

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 29/09/2017 tarih ve 15417808 sayılı yazıları gereğince yabancı dil ağırlıklı eğitim için belirlenen okullarda uygulanması gereken talimatlar belirtildi.

YABANCI DİL AĞIRLIKLI EĞİTİM

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen resmi yazıda 2017-2018 eğitim öğretim yılında İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından belirlenen ortaokullarda beşinci sınıflarda Yabancı Dil Ağırlıklı 5. Sınıf İngilizce Dersi Öğretim Programı uygulanmaya başladığı hatırlatılırken yabancı dil ağırlıklı eğitimle ilgili MEB’e çok sayıda soru ve talep geldiği açıklandı.

TEREDDÜT YAŞANAN HUSUSLAR

Milli Eğitim Bakanlığı ortaokul 5.sınıflarda yabancı dil ağırlıklı eğitim uygulamasına yönelik tereddüte düşülen hususları açıkladı ve alınması gereken tedbirlerin idareciler, öğretmenler tarafından yerine getirilmesi istendi. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan tedbirler;

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurumlara gönderilen Ortaokul 5.Sınıflarda Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Uygulamasına Yönelik Tedbirler için TIKLAYINIZ

  • Pilot uygulama kapsamında olmayan ortaokullar haftada 18 saate kadar, imam hatip ortaokulları haftada 7 saate kadar yabancı dil ağırlıklı eğitime devam edebilecekler.
  • Öğretmenler ve okul idaresi tarafından velilere materyal aldırılmayacak, MEB öğretmen ve öğrenciler için gerekli materyal gönderimini yapacak.
  • Yabancı dil ağırlıklı eğitim okul imkanları kapsamında tek öğretmen ya da birden fazla öğretmen tarafından verilebilecek ancak e-okul not giriş işlemleri sadece bir not şeklinde yapılacak.
  • Uygulama yapan okullarda dil seviye grupları oluşturulmayacak.
  • Uygulama yapılan okullarda öğretmen ihtiyacı olması durumunda öğretmen ihtiyacı görevlendirmeler ile sağlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu sene başlayan pilot uygulama önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren tüm ortaokullarda faaliyete geçirilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM