Aday Öğretmen Kaç Saat Okulda Durmak Zorunda?

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü (ÖYEGM) tarafından yapılan yazılı açıklamada Aday Öğretmenlerin haftada ve günde kaç saat okulda kalmalarına açıklık getirdi.

Aday Öğretmen Kaç Saat Okulda Durmak Zorunda?

Aday Öğretmen Kaç Saat Okulda Durmak Zorunda?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü (ÖYEGM) tarafından yapılan yazılı açıklamada Aday Öğretmenlerin haftada ve günde kaç saat okulda kalmalarına açıklık getirdi.

ÖYEGM tarafından yapılan açıklamada okul idarecileri ve il/ilçe koordinatörleri tarafından yapılan düzenlemeler ile aday öğretmenlere boş gün verildiğine dikkat çekilerek aday öğretmenin gününün boşaltılamayacağı uyarısı yapıldı.

Yapılan açıklamada aday öğretmenlerin programlarında düzenlemeler yapılabileceği, okul içi, okul dışı, sınıf içi faaliyetlerinde yer değişikliklerinin yapılmasının mümkün olduğu lakin aday öğretmenin ders saatinde azaltma ya da arttırma yapılamayacağı vurgusu yapılırken okul idaresi veye il/ilçe koordinatörlerinin böyle bir yetkilerinin olmadığı hatırlatıldı.

ADAY ÖĞRETMENİN ÇALIŞMA SAATİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü (ÖYEGM) Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında aday öğretmenin günlük çalışma saatinin 6 saat haftalık çalışma saatinin de toplamda 30 saat olduğu belirtildi.

ADAY ÖĞRETMENLERE TELAFİ EĞİTİMİ

ÖYEGM aday öğretmenlerin günlük 6 saat çalışma saatini tamamlamadığı, haftalık 30 saat çalışma süresini tamamlamadığı takdirde Aday Öğretmenlere Telafi Eğitimi yapılacağını vurguladı. Telafi Eğitimi’ne alınacak aday öğretmenler günlük 6 saat okulda kalmaları gereken sürelerinin dışında kalan zamanlarda, hafta sonu yapılan destekleme ve yetiştirme kurslarında, halk eğitim merkezi bünyesindeki kurslarda telafi eğitimine alınarak eksik çalışma süreleri tamamlanacak.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM