Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek

Aday öğretmen yazılı sınav kılavuzu yayımlandı. MEB tarafından yayımlanan kılavuza göre aday öğretmenler yazılı sınava 19 Mart 2017 tarihinde girecekler. Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavına giren adaylar sözlü sınava da girecekler. Asli öğretmenliğe geçiş sınav sonuçları ise 5 Mayıs 2017 tarihinde açıklanacak. Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavında yapılan değişikliklere göre yazılı sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürecek. En son 18 Aralık 2016 tarihinde yapılan aday öğretmen yazılı sınavında dört yanlış bir doğruyu götürmemişti.

Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek

Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek

Asli öğretmenliğe geçiş sınavı kılavuzu MEB tarafından yayımlandı. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kılavuza göre sınav ücreti yatırma işlemi 8 Şubat 2017 tarihinde başladı. 22 Şubat 2017 tarihine kadar asil öğretmenliğe geçiş sınavı başvuru ücretleri yatırılabilecek. ogretmenlericin.com olarak sınava girecek adayları uyaralım. Öncesi sınavda sınav ücreti yatırma tarihlerini unutan arkadaşlar mağdur olmuşlardı. Lütfen her aday etrafındaki adayları da bu konuda uyarsın.

SINAV BAŞVURUSU

Asli öğretmenliğe geçiş sınavı başvuru işlemleri olarak yapılması gereken tek şey sınav ücreti yatırmak.  Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ya da Türkiye Halk Bankasına 100 lira para yatırılacak. Para Asli öğretmenliğe geçiş sınavı ücreti olarak yatırılacak. Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavında 100 soru sorulacak, sorular çoktan seçmeli olacak ve 5 seçenekli olarak adayların önüne gelecek. Burada yapılan en önemli değişiklik ise 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi düzenlemesi olarak dikkatimizi çekti. Asli öğretmenliğe geçiş sınavı soruları içerik ve konu olarak aynen kalırken dört yanlışın bir doğruyu götürmesi konusunda değişiklik yapıldı.

4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRECEK

Asli öğretmenliğe geçiş sınavı deneme çözen arkadaşların ve yazılı sınava hazırlanan arkadaşların değerlendirmelerini yaparken buna göre yapmaları faydalı olacaktır. 18 Aralık 2016 tarihinde yapılan asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürmezken, 19 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek. Asli öğretmenliğe geçiş sınavı kitabı ve hazırlık testleri alarak çalışacak adaylar bu hususa dikkat etsinler.

Asli öğretmenliğe geçiş sınavı kılavuzu yayımlandı, sınav tarihi 19 Mart
Asli öğretmenliğe geçiş sınavı kılavuzu

19 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan asli öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav kılavuzu için TIKLAYINIZ

18 Aralık 2016 tarihinde yapılan asli öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav kılavuzu için TIKLAYINIZ

https://www.ogretmenlericin.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM