Belgesini zamanında almayan ya da kaybedenlerin işlemleri

Mezun olup okuldan diplomasını alamayan veya kaybedenlerin yapması gereken iş ve işlemler.

Belgesini zamanında almayan ya da kaybedenlerin işlemleri

Belgesini zamanında almayan ya da kaybedenlerin işlemleri

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve ilköğretim Kurumları Yönetmeliği kapsamında ilkokul, ortaokul, ilköğretim okulundan mezun olan ancak mezuniyet belgesini almayan ya da aldığı diplomasını kaybeden kişilere verilecek belge ile diğer hususlarda alınacak belgeler.

DİPLOMASINI ALMAYAN VEYA KAYBEDENLER

İlkokul, ortaokul, ilköğretim okulunu 2012 yılından önce bitiren ye zamanında okuldan diplomasını alamayan veya kaybedenler için yapılacak işlemler;

Okul müdürlüğüne bir dilekçe ile başvururlar. Okul müdürlüğünce dilekçe sahibinin aldığı belge ve diploma ile başka bir okula yazılmadığı belirlendikten sonra dilekçenin altına veya arkasına onaylı Diploma Kayıt Örneği Ek-14 verilir. Durum, 0 döneme ait diploma defterine veya öğrenci kütük defterine işlenir. Aldığı belgeyi kaybedene aynı yöntemle yeniden belge verilir.

OKUL KAYITLARININ YOK OLMASI DURUMUNDA

ogretmenlericin.com olarak ilk durumda belgenin alınmaması ya da kaybedilmesi hususunu ele aldık. Şimdiki durumda ise okul kayıtlarının yok olması durumunda diploma kayıt örneği nasıl verilir bunu açıklayalım. Savaş, sel, deprem, yangın ve benzeri nedenlerle okul kayıtlarının yok olması halinde, belgesini kaybedene öğrenim durumunu kanıtlaması şartıyla Kayıtları Yok Olanlara Verilecek Belge Örneği EK-15 düzenlenir.

ÖNEMLİ: E-Okul sisteminde kaydı bulunanlardan öğrenim belgesi veya diplomasını kaybedene hükümler çerçevesinde e-okul sistemi üzerinden onaylı belge verilir.

BELGELERİN BİRER ÖRNEĞİ MİLLİ EĞİTİMDEN ALINIR

Sel, deprem, yanın ve benzeri nedenlerle okul kayıtlarının yok olması halinde okul müdürlüğü arşivlerini kontrol etmeli, arşiv kontrolünde sonuç alınamaması durumunda ise bağlı bulunduğu milli eğitim müdürlüğünden ilgili evrakların birer örneğini alabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk