Derse giren müdür yardımcıları ve idarecilerin hazırlık ve planlama ücreti

Derse giren öğretmenlere, müdür yetkili öğretmenlere haftalık üç saati geçmemek üzere girdikleri her on saat derse karşılık bir saat hazırlık ve planlama ücreti ödenmektedir.

Derse giren müdür yardımcıları ve idarecilerin hazırlık ve planlama ücreti

Derse giren müdür yardımcıları ve idarecilerin hazırlık ve planlama ücreti

Derse giren müdür yardımcısı, müdür başyardımcısı, okul müdürü hazırlık ve planlama ek ders ücreti alamaz. Hazırlık ve planlama ek ders ücreti müdür yetkili öğretmenler dahil olmak üzere öğretmenlere ödenmektedir. Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar çerçevesinde öğretmenlerin hazırlık ve planlama görevleri düzenlenmiştir.

HER 10 SAATE 1 HAZIRLIK PLANLAMA EK DERSİ

Öğretmenler haftalık girdikleri ders saati hesaba katılarak, derse girdikleri her 10 saat için 1 saat hazırlık ve planlama görevi ek ders ücreti alırlar. Öğretmenlere ödenen hazırlık ve planlama ek ders ücreti yöneticilere, idarecilere ödenmez. Müdür yetkili öğretmenler ise normal öğretmen olarak değerlendirilir ve girdikleri her on saate bir saat hazırlık ve planlama ek ders ücreti alırlar.

TÜM ÖĞRETMENLERE ÖDENİR

Hazırlık ve planlama ek ders ücreti tüm öğretmenlere ödenir. Bunun için bir öğretmenin haftalık en az on saat derse girmesi gerekmektedir. Örneğin 14 saat derse giren bir öğretmene 1 saat hazırlık ve planlama ek ders ücreti ödenir. 19 saat derse giren öğretmen de aynı şekilde 1 saat hazırlık ve planlama ek ders ücreti alır. 20 saat derse giren bir öğretmen iki, 28 saat derse giren bir öğretmen iki, 30 saat derse giren bir öğretmen ise üç saat hazırlık ve planlama ek ders ücreti almaktadır.

Hazırlık ve planlama ek ders ücreti her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli öğretmenlere ve müdür yetkili öğretmenlere ödenmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. biraz gerçekçi olun 10 saat 20 saat derse giren bir idarece okulda yöneticilik görevini yapamaz yada görevini aksatır. yöneticiler derse girmemelidir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM