Destekleme ve Yetiştirme Kursları Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Milli Eğitim Bakanlığı tüm Valiliklere Destekleme ve Yetiştirme Kursları Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar konulu resmi yazıyı gönderdi.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

MEB Müsteşarlık makamının 26.02.2018 tarihli 3998919 sayılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları İle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar konulu resmi yazı Valiliklere, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine ve okullara gönderilirken 23.09.2014 tarih ve 15923718/20/4145909 sayılı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi ile 24.08.2017 tarih ve 34878943-135.04-E. l 2792636 sayılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kılavuz Olur’u hükümleri çerçevesinde açıklamalarda bulunuldu.

DYK’DA GÖREVLENDİRİLECEK ÖĞRETMENLER

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alacak öğretmenler ile ilgili yer alan maddede DYK’larda öncelikle kurs talebinde bulunan kadrolu ya da sözleşmeli çalışan öğretmenlerin görevlendirileceği belirtildi. Öğretmenlerin kurs talebini karşılayamaması durumunda ise kurslarda kurs merkezi müdür ve müdür yardımcılarının görevlendirilmesinin esas olduğu vurgulanırken öğretmen ihtiyacının devam etmesi halinde ise ilçe milli eğitim müdürü tarafından çalışmasına onay verilen ücretli öğretmenlerin görevlendirilebileceği ifade edildi. Bazı okullarda öğretmenlerden önce idarecilerin kurslarda görevlendirildiği hatırlatılırken bunun yanlış olduğuna dikkat çekildi.

ÖĞRENCİ DEVAMLARI ZORUNLU

“Yönergenin 13. l . maddesi gereğınce kurslara kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunludur.” açıklaması yapılırken “Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/ 10’una devam etmeyen öğrencilerin o dersten kurs kaydı silinmesi gereklidir.” hatırlatılması yapıldı. Kursa devam eden öğrenci/kursiyer sayısının 10’un altına düşmesi durumunda ise  okul/kurum müdürünün teklifi ile komisyon tarafından kurs sınıfı başka bir sınıfla birleştirilir veya kapatılır.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar resmi yazı;

Sayfa 1:

DYK Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sayfa 2:

DYK Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 2

Sayfa 3:

DYK Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 3

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM