Gönüllü Eğiticilerin Yaz Talili İzinleri hakkında MEB’den açıklama

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün gönüllü eğiticilerin yaz tatili izinleri ile ilgili yazıları tüm eğitim kurumlarına gönderildi.

Gönüllü Eğiticilerin Yaz Talili İzinleri hakkında MEB’den açıklama

Gönüllü Eğiticilerin Yaz Talili İzinleri hakkında MEB’den açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 29.06.2018 tarihli 12554310 sayılı yazısı gereği gönüllü eğiticilerin yaz tatili izinleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

GÖNÜLLÜ EĞİTİCİLER

Ülkemizde geçici koruma altında bulunan Suriye vatandaşlarına eğitim-öğretim hizmetlerinin yürütüldüğü geçici eğitim merkezlerinde ve okullarımızda eğitim faaliyetlerine gönüllü olarak destek olan eğiticilerin yaz tatili izinleri belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada gönüllü eğiticilerin 30 Temmuz 2018 tarihinden itibaren 17 Ağustos 2018 tarihine kadar izinli olacaklarını açıkladı.

İlgili resmi yazı;

Gönüllü eğiticiler

TEŞVİK ÜCRETİ ÖDENMESİ

İlgili gönüllü eğiticilerin 30.07.2018 – 17.08.2018 tarihleri arasında ve Kurban Bayramı tatili süresince izinli sayılmaları gerektiği belirtilirken ayrıca yaz tatili boyunca tüm gönüllü eğiticilere teşvik ödemesi yapılmaya devanı edileceği MEB tarafından açıklandı. Bu kapsamda illerde görev yapan gönüllü eğiticilerin konuyla ilgili olarak bilgilendirilmeleri istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Linda Sue Park