DOLAR 6,0686
EURO 6,5537
ALTIN 312,9
BIST 119.574
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu

İYEP hakkında bilinmesi ve yapılması gerekenler

İlkokullarda Yetiştirme Programı olan İYEP hakkında bilgileri ogretmenlericin.com takipçilerine sunuyoruz. Bu yazımızla birlikte İYEP ile ilgili tüm sorulara cevap bulacağınızdan eminiz.

İYEP hakkında bilinmesi ve yapılması gerekenler
14.10.2018
A+
A-

İYEP hakkında bilinmesi ve yapılması gerekenler

2016 yılının Haziran ayında resmi olarak başlayan, 6 ay sonra ise tüm illerden gelen temsilci, akademisyenler, idareci, öğretmenlerden oluşan tüm katılımcılarla Çalıştay yapılıp; 2017-2018 eğitim öğretim yılında 12 pilot ilde uygulanmaya başlayan; İLKOKULLARDA YETİŞTİRME PROGRAMI ( İYEP ) haftaya tüm illerimizde uygulanmaya başlayacak. Aşağıdaki yazı İYEP Tokat İl Temsilcisi Veysel KUL’un desteği ile ogretmenlericin.com sitesi için hazırlanmış olup, aktif URL verilmeden kopyalanamaz.

İYEP HAKKINDA TÜM BİLGİLER

Öğretmen ve idareci olarak bizlerin amacı; basında yer alan ve kasıtlı olarak yanlış lanse edilen İYEP’i  çevremizdeki insanlara en iyi bir şekilde aktarmak, onları bilgilendirmek; onlara İYEP’i doğru  anlatmak olmalıdır. İYEP’e ilkokullarda yetiştirme kursu diyen veya İYEP’e proje diyen sosyal medyada birçok site yer almaktadır. İYEP; sınav değildir, İYEP; Proje değildir, İYEP; Kurs değildir, İYEP; Kamuoyuna sunulan bir çalışma değildir, İYEP; Destekleme Yetiştirme Kursu da değildir.

İYEP PROGRAMI KİMİN İÇİN HAZIRLANDI?

İlkokulların 3. ve 4.sınıflarına devam eden, eğitim öğretim yılı içerisinde çeşitli nedenlerle okuma, yazma, okuduğunu anlama becerileri ve doğal sayılar, doğal sayılarda dört işlem öğrenme alanlarında yeterli kazanımlara ulaşamayan öğrenciler için hazırlanmış programdır. Hazırlanan slaytta; İYEP’in dayandığı yönetmelik ve kanuna, planına, gerekçesine, programı kimlerin hazırladığına, çalıştaylarından, uygulanan pilot illerine, bu sene kimlere uygulanacağına, amacına, hedefine, gerekçesine, basamaklarına, iş takvimlerine, modüllerine, kazanımlarına, ek derslere yani kısaca a dan z’ye her şeye değinmeye çalıştık.

İYEP SORU CEVAP

 • İYEP Hafta içi en fazla kaç saat olabilir?

İYEP hafta içi günlük 2 saati geçemeyecektir.

 • İYEP Hafta sonu en fazla kaç saat olabilir?

İYEP Hafta sonu en fazla 6 saati geçemeyecektir.

 • İYEP’te yer alacak bir öğretmen toplamda en fazla kaç saat İYEP’te görevli olacak?

10 saati geçemez.

 • İYEP öğretmenlerin en fazla görev alabilecekleri 40 saate dahil mi?

[haber id=”34403″]
İYEP ile birlikte Destek Eğitim Odasında öğretmen görev alır mı alamaz mı, alırsa en fazla kaç saat alır sorusunun cevabını barındıran  MEB’in görüş yazısı için TIKLAYINIZ

 • Sınıf öğretmeni İYEP, Kurs, Destek Eğitim Odası, Egzersiz ile  birlikte en fazla kaç saat alabilir?

30 Saat ders + 10 SAAT İYEP, 30 saat ders + 8 saat destek eğitim odası, 30 saat + 10 saat İYEP + 8 saat Destek Eğitim Odası şeklinde görevlendirmeler yapılabilir. İYEP’te 10 saat görev alacak BRANŞI SINIF ÖĞRETMENLİĞİ olan öğretmenlerimiz, + 8 saat de Destek Eğitim Odasında görev alabileceklerdir. 

 • İYEP’te görevli idareci hafta içi ek ders alabilecek mi?

Hayır alamayacak.

 • İYEP’te görevli idareci hafta sonu ek ders alabilecek mi?

Cumartesi 6 saat İYEP olursa okulda +2 saat alacak.

[haber id=”33781″]

 • 1.ve 2.sınıfı okutan müdür yetkili öğretmen programda görev alabilir mi?

Evet görev alabilecek.

 • İYEP’te ücretli öğretmen görev alabilecek mi?

Evet görev alabilir. Öğretmen görevlendirme önceliğinde en son sıradaki branşı sınıf öğretmenliği olan ücretli öğretmen İYEP’te görev alabilecek.

 • İYEP’te görev alan ücretli öğretmen ek ders alabilecek mi?

Ücretli öğretmen bir okulda derse giriyorsa toplamda ücretli öğretmenler 30 saat ek ders ücreti alabildikleri için; İYEP’te ücret alamayacaklar. Ancak bir yerde görev yapmayan sadece İYEP için görevlendirilecek ücretli öğretmenlere İYEP ek ders ücreti ödenecek.

 • İYEP’te ek ders ücretleri artırımlı mı normal mi olacak?

Hem idareci hem de öğretmenlerin ek dersleri normal ödenecek.

[haber id=”33784″]

 • Öğrenci tüm modüllerden kaldıysa; modüllerin veriliş sıralaması nasıl olacak?

Önce Türkçe-1 modülünü alacak. Sonra Türkçe modül 2’yi bitirdikten ya da modül-2 nin yarısına geldiğinde öğrenci yeterli olduğunu öğretmen görürse; artık öğrenci diğer modüllere geçebilir. ( Matematik-1, matematik-2, matematik-3, Türkçe-3 )

 • 3.sınıflar; matematik – 3 modülünden muaf mı tutulacak?

İYEP’teki Matematik kazanımlarına bakıldığında; Modül-3’teki kazanımların şu anda derslerde okutulan kazanım olduğu görülmektedir. Bu yüzden; 3.Sınıflara ÖBA uygulanırken; 3.Modül sorularından sorumlu tutulmayacak. Matematik modül 1 ve modül 2 ‘den kalan otomatik olarak modül – 3’ten de kalacak. ÖBA’da toplam 31 Matematik sorusu var. İlk 24 soru; 1. ve 2.modüldeki kazanımları içeriyor. 3.sınıflar ilk 24 soruyu çözecek.

 • Öğrenci İYEP’te bir modülü en fazla kaç kere alabilir?

İYEP’te 160 saati geçmeyecek şekilde plan yapılmaktadır. 160 saati geçmeyecek şekilde modül tekrarı yapılabilir.

 • Öğrenci Belirleme Aracı sonucunda (ÖBA); kaç öğrenci kalırsa okulda İYEP başlar?

1 öğrenci kaldığı anda o okulda İYEP başlar.

 • Öğle arasında İYEP açılır mı?

Taşımalı olan okullarda okul çıkışında veya hafta sonlarında taşımalı öğrenciler için okulda İYEP yapılması mümkün değilse, öğle arası uzun olan okullarda İYEP açılabilir. Bu durum okul İYEP komisyonu tarafından planlanmalıdır. Örneğin öğle arası 90 dakika olan okullarda 40 dakika 1 ders saati İYEP yapılabilir. Ancak öğle arası 40-50 dakika olan okullarda 40 dakika ayırarak İYEP yapılması mümkün değildir.

 • İYEP’te kaç öğrenciye kadar öğretmen görevlendirilecek?

Bir İYEP grubunun 1-6 öğrenci arası oluşturulması esastır. 6 öğrenci tamamlanmadan diğer bir grup açılamaz. Ancak bu sayı en fazla 10 öğrenciye kadar çıkabilir.

Yani 5 öğrencisi olan bir İYEP’te bir öğretmen görevlendirilir. 9 öğrencisi olan bir İYEP’e en az 1 öğretmen en fazla 2 öğretmen görevlendirilebilr. 11 öğrenci varsa; 6 öğrenciye 1 öğretmen geriye kalan 5 öğrenciye de 1 öğretmen olmak üzere 2 öğretmen görevlendirilebilir.

 • İYEP’te kaç öğrenciye kadar ders ayrımı ve modül ayrımı yapabiliyoruz?

6 öğrenciye kadar ne ders ayrımı ne de modül ayrımı yapabiliyoruz. 7-12 öğrenci arası sadece ders ayrımı yapabiliyoruz ama modül ayrımı yapamıyoruz. 13 öğrenciden sonra hem ders hem modül ayrımı yapabiliyoruz.

 • KAR tatillerinde İYEP’in ek ders ücreti ödenir mi?

Evet ödenir. İYEP’te görevli öğretmenlerin; KAR YAĞIŞI NEDENİYLE eğitim kurumlarının tatil edildiği iş günlerinde, KENDİLERİNE VERİLMİŞ DERS GÖREVLERİ VARSA bu DERS GÖREVLERİNİ YAPMIŞ SAYILARAK karşılığında EK DERS ÜCRETLERİNDEN YARARLANDIRILMALARI gerektiği MEB Personel Genel Müdürlüğünün 11.01.2019’daki görüş yazısında belirtilmiştir.

[haber id=”35049″]

 • İYEP’in ek dersini KBS’de hangi kod üzerinden gireceğiz?

İYEP – GÜNDÜZ ve İYEP – GECE -HS olmak üzere; KBS sistemine eklenmiştir. İYEP’te görevli öğretmen; hafta içi 18.00’den önce İYEP’e başlıyorsa; KBS sistemine giriş yapılırken kodu : İYEP GÜNDÜZ – 122 olacak. İYEP’te görevli öğretmen; hafta içi 18.00’den sonraİYEP’e başlıyor  veya hafta sonu ders veriyorsa; KBS sistemine giriş yapılırken kodu : İYEP GECE – H.S. – 123 olacak. (Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın Birinci Bölümünde yer alan Tanımlar kısmının 4.madde g) bendinde; Gündüz öğretimi dışında kalan öğretimi açıklarken, Örgün ve yaygın eğitim kurumlarında cumartesi ve pazar günleri yapılan yüz yüze eğitim ile diğer günlerde saat 18.00’den sonra başlayan… İbaresi bulunmaktadır.)

 • Öğrenciye kendi sınıfında örgün ders saatlerinde İYEP verilir mi?

“Kendi Sınıfında İYEP alacak.” seçeneği seçildiğinde; öğrenci için ders saatleri içinde ve bulunduğu sınıfta İYEP uygulanır, planlama buna göre yapılır. Bu şekilde yapılan planlamalar için sınıf öğretmenine EK DERSİ ÜCRETİ ÖDENMEZ.

 • Programın hedeflerine uluşmasında kritik öneme sahip olan aşamalardan birisi de hiç kuşkusuz ki; Psikososyal Destektir. İYEP’in yönergesinin amaçları kısmındaki 5.maddede : “Öğrencilerin Psikososyal açıdan desteklenmesini sağlamak.” yer alırken; İYEP yönergesinin ilkeleri kısmındaki 6.madede de ise; “Öğrencilere Psikososyal Destek sağlanır.” ibareleri yer alır. İYEP Öğrenci Psikososyal destek öğrenci bilgi formları ilk uygulama ve son uygulama olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Formu sayfanın aşağı kısmından indirebilirsiniz.

İYEP hakkında bilgi, aklınıza takılan tüm sorular için; İYEP HAKKINDA HER ŞEY dosyasına TIKLAYINIZ

Video;

ÖDA’lar Ne Zaman Gelecek, Son Modülü Bitiren Öğrencilere Yapılacak İşlemler Nelerdir, Modül Atlatma İşlemi Nasıl Olur, Devamsızlık Girişleri, İyep’e Eklenen Yeni Özellik Nedir … Dosyası İçin TIKLAYINIZ

İYEP’e kalan öğrenciler, İYEP öğrenci işlemleri ve başlaması, ek dersler, modül sınırı görevlendirmeler dosyası için TIKLAYINIZ

Video;

İYEP’teki derslerde yer alan kazanım örneğine bakmak için; İYEP MATEMATİK KAZANIM ÖRNEKLERİ dosyasına TIKLAYINIZ

Video;

İYEP modülünü aktif hale getirmek için hazırlanan dosya TIKLAYINIZ

Video;

İpek ile Yusuf okuma videosu için;

İYEP’in İlk Basamağı Olan ÖBA’ların Uygulanmasında Dikkat Edilecek ÖNEMLİ Hususlar, Uygulanma Süreci, Sorunlar ve Çözüm Yolları, Tavsiyeler, İpuçları TIKLAYINIZ

İYEP Modüllerinin Dağılımı, Grup-Plan Oluşturma, Modül Seçimi-Modül Sınırı, Modül Muafiyet durumu merak edilen soru ve cevaplar TIKLAYINIZ

Video;

İYEP Ek Derslerle İlgili Sunum, İdareciler İYEP Açabilir mi, İYEP Ek Ders Ücretleri, 40 Saat Efsanesi dosya için TIKLAYINIZ

Video;

İYEP EK DERS ÜCRETİ DOSYALARI

İYEP Ek Derslerle İlgili Hazırlamış Olduğum Sunum içerisinde neler var? Ek Ders Ücret Ücret Onayı – İYEP Butonu Ekli Şekilde ( Bu programı İlkokul-Ortaokul-Liseler de kullanabilir. ), Ek Ders Ücret Çizelgesi – İYEP Butonu Ekli Şekilde ( Bu programı ilkokul-Ortaokul-Liseler de kullanabilir. )  TIKLAYINIZ (ÖNEMLİ NOT: Açılan pencerede indir düğmesine basarak dosyayı indiriniz ve rar’dan  çıkarınız. Klasör içerisindeki dosyaları sorunsuz görüntülemek istiyorsanız cihazınızda Winrar programınızın en son sürümü yüklü olması lazım)

TÜM DOSYALAR: İYEP Veli İzin Dilekçe Örneği, Öğretmenlerin Programda Yer Alması İçin Dilekçe Örneği, İYEP’te Görev Almak İsteyen – İstemeyen Öğretmen Çizelgesi, İYEP Komisyon Kararları Toplantı Tutanağı, İYEP’e Öğrenci Ekleme ve İYEP’ten Öğrenci Çıkarma Tutanağı, İYEP’te Veli İzni Olmayan Öğrencileri Çıkarma Tutanağı, İYEP’te Görevli Öğretmenler ve Ayrıntılar, İYEP Okul Komisyon Kararı Toplantı Tutanağı, İYEP’te Görevli Öğretmenler ve Ayrıntılar, İYEP’teki Derslerde Toplam Öğrenci Sayıları, İYEP İl  ÖBA Teslim Tutanağı, İYEP İlçe ÖBA Teslim Tutanağı, İYEP Açma ve Öğretmen Görevlendirme Ücret Onayı, İYEP Revize Edilmiş Çalışma Takvimi, İYEP Ayrıntılı Öğrenci Listesi, İYEP Dosya Kapağı, İYEP İlçeye Gönderilecek Dys Üst Yazı Örneği, İYEP’te ÖBA’ların Uygulanma Süreci-Tavsiyeler-İpuçları, İYEP Modülünü Aktif Hale Getirme İşlemi, İYEP Kazanımlarının Modüllere ve Derslere Göre Dağılımı, İYEP’e Kalan Öğrenciler-İYEP Öğrenci İşlemleri-İYEP’in Başlaması Sunumu, İYEP Hakkında Her Şey Sunumu için TIKLAYINIZ

İYEP ek dersler, modüllerin dağılımı, grup oluşturma, merak edilen soru ve cevaplar için TIKLAYINIZ

İYEP öğretmen görevlendirme onay çizelgesi TIKLAYINIZ

İYEP veli izin dilekçesi pdf formatı TIKLAYINIZ

İYEP veli izin dilekçesi word formatı TIKLAYINIZ

İYEP ÖBA İl Teslim Tutanağı TIKLAYINIZ

İYEP ÖBA İlçe teslim Tutanağı TIKLAYINIZ

Okul İYEP Komisyonu toplantı tutanağı için TIKLAYINIZ

İYEP’te görev almak isteyen- istemeyen öğretmenler liste şablonu TIKLAYINIZ

İYEP ilçeye gönderilecek DYS Şablon üst yazı örneği için TIKLAYINIZ

İYEP Psikososyal Destek Öğrenci Bilgi Formu (İlk/Son Uygulama) TIKLAYINIZ

İYEP Öğrencinin Ders Modül Tekrarı Tutanağı TIKLAYINIZ
İYEP Öğrencinin Ders Modülünü Tamamlayıp Modül Atlatma Tutanağı TIKLAYINIZ

MEB İYEP YÖNERGESİ;

https://tegm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_09/25181019_YYEP_YYNERGESY.pdf

MEB İYEP KULLANIM KILAVUZU;

https://tegm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_09/13134503_YYEP_Uygulama_KYlavuzu.pdf

MEB İYEP için hazırlanmış olan EBA üzerindeki videolar;

http://www.eba.gov.tr/video?&channel=306

MEB iyep için hazırlanmış olan sunum;

https://tegm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_10/17172208_YYEP_Mesleki_GeliYim_Sunumu.pdf

[haber id=”33403″]

YORUMLAR
 1. MURATDÖNMEZ dedi ki:

  Veysel hocam 3.sınıf matmtik 3 modülü alacak mı çocuklar sistem izin veryor.

 2. gülşah ocak dedi ki:

  epey işimizi gördü. Ara ara takip ediyoruz iyi oldu bu sayfa.

 3. yusufcoşkun dedi ki:

  ödalar ne zaman gelecek bilgin var mı veysel kul bey ?

 4. adnan dedi ki:

  iyep kursunu haftasonu veriyoruz ama
  çalıştığımız ilçe milli eğitim müdürlüğü ekderslerimizi gündüz ek dersi olan haftaiçi ekdersine göre veriyorlar, bu konuda onları neye dayanarak düzeltebiliriz. iyi çalışmalar

 5. Hakann60 dedi ki:

  sayfayı favoriledim ara ara bakıp takip ediyorum acaba güncelleme yapılmış mı yapılmamış mi diye. sağ olasın veysel kul hocam

 6. cengiz sarız dedi ki:

  son modülde ödalar gelene kadar öğrencilere biz ne uygulayacığız veysel hocam

 7. Ülkü banaz dedi ki:

  Öğrenci modülü tekrarlaraa ne yapacağız.

 8. Nurgül KOCA dedi ki:

  3.sınıflar modül3ten muaf mı veysel hocam

 9. osman çödüt dedi ki:

  3.sınıf öğrencilerim var ve matematik modül-2 bitti. ne yapmam lazım devam mı etmesi lazım modül-3ten muaf mı yoksa

 10. AhsenYüksel dedi ki:

  Ben ayrılmak istiyorum İYEPten.mümkün müdür bu ?

 11. Selin doğanay dedi ki:

  ÖDAlar ne zaman gelecek veysel hocam ? ne zaman uyguluyacağız biz bu ÖDA’ları

 12. Ece keskin dedi ki:

  veysel kul hocam, siz bakanlık adına mı bunları yayınloyrsunuz ??? çünkü bakanlıkta hala bunlarla ilgili yol gösterici kılavuz yok, evrak yok, yüzeysel anlatmışlar her şeyi.
  eğer siz bakanlık adına yayınlıyorsanız bunları; ÖDA lar ne zaman gelecek ve 3.sınıflar matematik modül-3’ten muaf mı değil mi bunla ilgili resmi yazıyıt tüm illere lütfen göndern.

 13. Tamer çatal dedi ki:

  Videoları okulda açamıyorum ama evde açıyorum . Veysel Kul hocamın ellerine sağlık sağ olsun

 14. mahmut dursun dedi ki:

  her yıl devam edecekmi pu program

 15. ensar demir dedi ki:

  epey emek verilmiş. sağ olun editör

 16. erkan dedi ki:

  İyep öğrenci işlemleri kısmında Türkçe modül 1’i bitiren öğrencim için tamamlandı seçeneğini aktif edip kaydet yaptım.Ben sadece modül 1 tamamlandı gösterilip modül 2 yazılacak zannederken öğrencim tamamen Türkçe modülünden kalktı şimdi nasıl onu yeniden geri Türkçeye ekleyebirim?

 17. Sultan dedi ki:

  ben vir veli olarak sormak istoyorum hocam. biz 3. Sinifiz ce sinifmizda 5 öğrenci iyep programi için listedeydi. veliler bu program hakkinda bilgizi omdulari icin Sinif ögretmeni ve müdür yardimcimiz veliler tek tek arauip 1.sinif duzeyinde ders verilecegini soylediler. acaba bu dogrumudur cu ku bu ogrencilerimiz ortalama olarak surekli dusuk not aliyorlar. iyep taramasina ragmen bu programa katilmak si if ogrermenin degerlendirmesi ile mi yonlendiriliyor?

 18. Mehmet dedi ki:

  hAFTA SONU AÇILACAK İYEP Kurslarında Memur ve Hizmetlilere görev veriliyor mu?

 19. esra dedi ki:

  İYEP’ten sorumlu müdür yardımcısına ek ders ücreti verilecek mi?

 20. Metin dedi ki:

  Haftasonunda açılacak olan iyepte okulda bulunan idareciler okula gelmek istemiyorlar. Bu idarecilerin okula gelmeleri zorunlu değil midir. Yoksa okula gelmeleri isteklerine mi bagli

 21. Bahar dedi ki:

  Sayın hocalarim benim 9 öğrencimde 2 farkli modülde kaldi.mesela T1 ve M2 gibi.grupları olustururken hangi modülden başlatacağım onemli mi
  Bi de ders planı olusturuken nasil bir izlemeliyiz.gruptakiler T1 vT2 den oluşuyorsa T1 5 saat T2 70 saat toplam 75 saatlik bir plan mi olusturmaliyım..

 22. Caner dedi ki:

  Halk eğitimdeki yetişkinlere okuma yazma kursu veren sınıf öğretmeni iyep te verebilir mi

 23. Yasin dedi ki:

  Hocam. köyde müdür yetkili öğretmenim. hafta sonu 6 saat iyep açmak istiyorum. hafta sonu yöneticilere verilen 2 saat ekdersi de alabilir miyim. hafta sonu iyep açarsam ek ders ücreti farklı olur mu?

 24. MEHMET dedi ki:

  MERHABA, İYİ ÇALIŞMALAR. İYEP İLE İLGİLİ NEREDEYSE TÜM KONULARA DEĞİNMİŞSİNİZ. ANCAK TAŞIMALI EĞİTİM VEREN BİR KÖY OKULU OLARAK BU GRUPLAMA İŞİNİN İÇİNDEN ÇIKAMADIK. 18 ÖĞRENCİM İYEP E KALDI BUNLARIN DÖRDÜ HEM TÜRKÇE HEM MATEMATİK MODÜLLERİNE KATILMASI GEREKİYOR. BU 18 ÖĞRENCİMİN 8 TANESİ TAŞIMA ARAÇLARI İLE OKULA GELİRYORLAR VE SADECE DERS BİTİMİNDEN SONRA BİR SAAT İYEP E KALABİLİRLER ÇÜNKÜ YEDİNCİ SAATİN SONUNDA ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE KÖYLERİNE DÖNMELERİ GEREKİYOR. TÜRKÇE MOD1 HARİÇ TÜM MODÜLLERDE DE ÖĞRENCİM VAR. EĞER MÜMKÜNSE FİKİRLERİNİZE YARDIMLARINIZA İHTİYAÇ DUYUYORUZ.TEŞEKKÜRLER

 25. Ebru dedi ki:

  Köyde iki bayan ögretmeniz araç bulma imkanimiz yok okul çıkışinda tek araç var haftasonuda yok kurs açmak zorunlu mu

 26. ensar demir dedi ki:

  bize ilde veren kişiler böyle anlatamadı. aklımıza takılan her sorunun cevabı var burda. güzel. videolar okuldan açılmıyor öğretmenlere izletemiyorum.

 27. mehmet ay dedi ki:

  ey iyep hakkında herşeyi bilen arkadaşlar 2 sorum var
  1.sou: hafta içi zamanım yok sadece hafta sonu bir gün 6 saat açabilir miyim ?

  2.soru: okulda tek öğretmen var acak iki gruba 5 saat birine 5 saat diğerine girebilr miyim yani beş saatlik olarak açılır mı bu kurs
  gruplar farklı yada aynı sınıf olabilir

 28. serhat sevgen dedi ki:

  Güzel anlatılmış ancak videoları göremiyorum.MEB Hattında olduğumuz için mi göremiyoruz

 29. Muallime dedi ki:

  Teşekkür ederiz hocam..

 30. Selda Demir dedi ki:

  Bilgilendirici bir çalışma olmuş. Emeğinize sağlık editör.