Kurum standartları sistemi veri giriş işlemleri, İKS öğretmen işlemleri

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitim Genel Müdürlüğü okul müdürlüklerine 28.03.2017 tarihinde yazı gönderdi. Gönderilen resmi yazı kapsamında kurum standartları sistemine veri giriş işlemlerinin yapılması gerektiği açıklandı.

Kurum standartları sistemi veri giriş işlemleri, İKS öğretmen işlemleri

Kurum standartları sistemi veri giriş işlemleri, İKS öğretmen işlemleri

Okullardaki eğitim öğretim faaliyetlerinin verilerinin girileceği İKS sistemine öğretmenler, yöneticiler, veliler ve öğrenciler bilgi girecek. Okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumları standartları modülü veri girişine açıldı. İKS olarak da bilinen kurum standartları modülüne belirtilen tarihler aralığında veri girişleri yapılacak. MEB personeli ile birlikte veri girişlerini veliler ve öğrenciler de yapacaklar. 2016-2017 kurum standartları veri giriş tarihleri MEB tarafından açıklandı.

İKS VERİ GİRİŞLERİ BAŞLADI

Kurum standartları veri giriş işlemleri başladı. Kurum standartları algısal yarar anketleri 30.06.2017 tarihine kadar girilebilecek. İKS algısal yarar anketlerini veliler, öğrenciler, öğretmenler ve idareciler girecek olup okul yöneticileri aynı zamanda kurum mevcut durum bilgileri giriş işlemlerini de 22 Mayıs-30 haziran tarihleri arasında modüle girecekler. İKS modülüne girilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olması adına Temel Eğitim Genel Müdürlüğü kurum standartları modülü giriş işlemleri kılavuzu ve İKS giriş takvimi yayınladı.

Kurum standartları resmi yazı ve öğretmenler ile idarecilerin yapması gereken işlemler için TIKLAYINIZ

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Uygulama Yönergesi MEB tarafından yürürlüğe sokuldu. Okullar belirtilen veri giriş takvimi içerisinde MEBBİS üzerinden Kurum Standartları Modülü üzerinden veri girişlerini yapacaklar. Öğretmen, veli ve öğrenciler ise algısal yarar anketlerini dolduracaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Uygulama Yönergesi indirmek için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Gözlerim doldu bu yazıyı okurken , teşekkürler duygularimiza tercüman olduğunuz için ,bence de bu böyle devam etmemeli bir şekilde değişmeli bazı şeyler bunu değiştirmek tamamen devlet büyüklerinin elinde bize ise sadece dua edip beklemek ,bol bol sabretmek düşüyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM