MEB AR-GE Birimleri Yönergesi kapsamında görev alacak öğretmenler

İl Milli Eğitim Müdürlükleri Araştırma Geliştirme (AR-GE) birimleri yönergesi kapsamında şartları taşıyanlar arasından Ar-Ge birimlerinde görevlendirilecek öğretmenler.

MEB AR-GE Birimleri Yönergesi kapsamında görev alacak öğretmenler

MEB AR-GE Birimleri Yönergesi kapsamında görev alacak öğretmenler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde Ar-Ge birimleri 2010 yılından itibaren kurulmaya başlandı. Araştırma Geliştirme Birimlerinde görev almak isteyen öğretmenlerin belirlenmesi, Ar-Ge birimlerinin oluşturulması kapsamında çıkartılan AR-GE Birimleri Yönergesi görev almak isteyen öğretmen başta olmak üzere tüm öğretmenler tarafından bilinmesi gereken ancak arka planda bırakılan bir husustur.

ARAŞTIRMA GELİŞTİRME (AR-GE) BİRİMLERİ YÖNERGESİ

İl millî eğitim müdürlükleri bünyesinde araştırma geliştirme (AR-GE) birimlerinin kuruluş ve işleyişine yönelik usul ve esasları belirleyen yönerge kapsamında AR-GE birimlerinin görev ve sorumluluklarına ait hükümler yer almaktadır. İl MEM AR-GE biriminin oluşumu ve koordinasyonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü strateji geliştirme şubesinden sorumlu il milli eğitim müdür yardımcısı veya şube müdürüne bağlı olarak yürütülmektedir.

YÖNERGE HÜKÜMLERİ

AR-GE biriminde görev alacak öğretmenlerin taşıması gereken şartlar, Ar-Ge’de yer alacak MEB personeli nitelikleri, AR-GE ekiplerinin görevleri, AR-GE biriminin görevleri, AR-GE biriminin oluşumu ve koordinasyonu gibi hususlar ilgili yönergede belirtilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı 08.05.2014 tarihli 1843555 sayılı AR-GE Birimleri Yönergesi konulu resmi yazı ve ilgili yönerge detaylarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim Müdürlükleri AR-GE Birimleri Yönergesi TIKLAYINIZ

ogretmenlericin.com olarak Ar-Ge birimlerinde görev almak isteyen öğretmenlerin bulundukları ilin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme birimine giderek başvurmalarını, bilgi almalarını tavsiye ederiz. Umarım İl MEM’ler bu Ar-Ge birimlerini “torpil yeri” olarak kullanmazlar ve gereken çalışmayı yürütürler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM