MEB İmam Hatip Ortaokulları Haftalık Ders Çizelgesi Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından güncellenmiş ve son hali ile İmam Hatip Ortaokulu Haftalık Ders Çizelgesi yayınlandı.

MEB İmam Hatip Ortaokulları Haftalık Ders Çizelgesi Yayınlandı

MEB İmam Hatip Ortaokulları Haftalık Ders Çizelgesi Yayınlandı

Talim ve Terbiye Kurulunun 07.06.2013 tarihli ve 51 sayılı kararı ile kabul edilen sonrasında ise  04.09.2014 tarihli ve 86 sayılı kararı ile değişiklik yapılan imam hatip ortaokulu haftalık ders çizelgesi yeniden hazırlanmış ve 2017-2018 öğretim yılından itibaren uygulanmak üzere Talim ve Terbiye Kurulunun 01.11.2017 tarihli ve 146 sayılı kararla kabul edilmiştir.

İMAM HATİP ORTAOKULU HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 6.11.2017 tarihli 45123216-121.01-E.18600062 sayılı ve İmam Hatip Ortaokulu
Haftalık Ders Çizelgesi konulu resmi yazısı kurumlara gönderildi. Çizelgede seçmeli derslerin kaç kez alınabileceği, dersin adının yanında parantez içinde belirtilirken ilgili seçmeli dersin kaç saat alınabileceği de tabloda parantez içerisindeki rakamlarla belirtilmiştir.

UARLAMALAR YAPILABİLİR

Seçilen derslerin ders saatleri, öğretim programlarında belirtilen ders saatlerinden az olması durumunda, öğretim programlarında zümre öğretmenler kurulunca uyarlamalar yapılabilir ifadesine yer verilen açıklamada isteyen okullarda haftada dokuz (9) ders saatine kadar okul ve çevrenin şartları ile öğrencilerin bireysel özellikleri ve ihtiyaçları dikkate alınarak sanat etkinlikleri, sportif çalışmalar, sosyal ve kültürel etkinlikler ile her türlü eğitici faaliyetlerin gerçekleştirilmesi okul yönetiminin kararına bağlı olarak uygulanabilir açıklaması yapılmıştır.

İmam hatip ortaokulları haftalık ders çizelgesi ve açıklamalar için Tıklayınız

Kur’an-ı Kerim dersi için yapılan açıklamada ise aşağıdaki ifadelere yer verilmiştir;

Kur’an-ı Kerim dersi işlenirken sınıfların ikiye bölünebileceğini belirten “Kur’an-ı Kerim dersinin hedeflenen amaçlara ulaşması için mevcudu 25’i geçen sınıflar iki gruba ayrılabilir ve gruplardaki öğrenci sayısının eşit olmasına dikkat edilir. Her gruptan bir öğretmen sorumlu olur ve yılsonuna kadar aynı grupla programı yürüterek öğretimi gerçekleştirir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk