MEB öğrenci devamsızlıkları konusunda uyardı, resmi yazı gönderildi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğrenci Devamsızlıkları konulu resmi yazıyı tüm kurumlara gönderdi ve öğrenci devamsızlıkları konusunda öğrencilere gerekli bilginin aktarılmasını istedi.

MEB öğrenci devamsızlıkları konusunda uyardı, resmi yazı gönderildi

MEB öğrenci devamsızlıkları konusunda uyardı, resmi yazı gönderildi

Milli Eğitim Bakanlığı resmi yazıda 26 mart 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik vurgusu yaptı. Bakanlık ilgili değişikliklerden dolayı açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelikte öğrenci devamsızlığı konusunda düzenlemeleri, eklenen ibareleri detaylı olarak belirtirken öğrencilerin zor durumda bırakılmaması için gerekli önlemlerin alınması istendi.

YÖNETMELİK DEĞİŞTİ DEVAMSIZLIK GÜNLERİNE DİKKAT

2016-2017 eğitim öğretim yılının sonuna doğru yaklaşılırken öğrencilerin devamsızlık konusunda sıkıntı yaşamamaları için öğrencilerin devamsızlık hususlarında okul idarecilerinin, öğretmenlerin öğrencileri ve velileri bilgilendirmesi istendi. Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin devamsızlıkları ile ilgili yapılması gereken tebligatların zamanında yapılmasını, olası mağduriyetlerin yaşanmaması için de gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

MEB, öğrenci velilerine yapılacak olan tebligatların usullerini de açıkladı. Bir öğrenci 30 gün devamszlık yaparsa tebligatın nasıl yapılacağı belirtildi. Öğrencinin 30 günlük devamsızlık süresinde tebligatlar sırasıyla devamsızlığın 5’inci, 15 inci ve 25 inci günlerinde yapılacak. 60 gün devamsızlık yapan öğrenciye tebligatlar 40 ıncı ve 55 inci günlerde de yapılacak.

Öğrenci devamsızlıkları konusunda MEB tarafından kurumlara gönderilen resmi yazı için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM