MEB okulların hizmet puanları 2017 güncel hali, öğretmenler incelemeli

Öğretmenlerin il içi atama, il dışı atama ve özür grubu atama işlemlerinde en çok dikkat etmesi gereken unsur okulların hizmet puanları bilgisidir. MEB tarafından zaman zaman güncellenen MEB okulların hizmet puanları 2017 çizelgesinin güncel halini yer değiştirme talebinde bulunacak öğretmenlerin incelemesi gerekmektedir.

MEB okulların hizmet puanları 2017 güncel hali, öğretmenler incelemeli

MEB okulların hizmet puanları 2017 güncel hali, öğretmenler incelemeli

2017 ocak ayı öğretmenlerin özür grubu atama işlemlerinde tercih aşamasının bitmesine iki gün kaldı. 13 Ocak tarihinde başlayan özür grubu tercih işlemleri, 18 Ocak tarihinde sona erecek. Özür grubu atama sonuçları ise 20 Ocak günü açıklanacak. Öğretmenlerin ayrılış ve ilişik kesme işlemleri ise 23 Ocak pazartesi gününden itibaren yapılacak. Özür grubu tercih işlemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken açılan okulların hizmet bölgeleri ve okulların hizmet puanları bilgisidir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her atama döneminde açıklanan okulların boş norm bilgileri içerisinde okulların zorunlu hizmet süreleri, zorunlu hizmet puanları ve hizmet bilgileri yer almamaktadır. MEB okulların hizmet alanları ve hizmet puanları çizelgesi (EK-2) yer değiştirme talebine bulunacak öğretmenlerin incelemesi gereken önemli bir dosyadır.

HİZMET ALANLARI VE HİZMET PUANLARI ÇİZELGESİ

MEB personeli için hazırlanan EK-2 çizelgesinde MEB’e bağlı tüm devlet okullarının hizmet bilgisi yer almaktadır. Okulun adı, okulun hizmet bölgesi, okulun hizmet alanı, okulun yerleşim yeri, okulun zorunlu çalışma yükümlülüğü süresi (zorunlu hizmet süresi), okulun hizmet puanı EK-2 okulların hizmet alanları ve hizmet puanları çizelgesinde yer almaktadır. EK2 tablosunda hizmet puanları çizelgesinde yer alan okulların hizmet bölgesi ne demektir? Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre okulların hizmet bölgesi belirlenirken okulun bulunduğu coğrafi durum, ekonomik ve sosyal yönden gelişmişlik düzeyi, ulaşım şartları dikkate alınır. İller MEB tarafından üç hizmet bölgesine ayrılmış durumdadır. Birinci hizmet bölgesinde 43 il, ikinci hizmet bölgesinde 22 il, üçüncü hizmet bölgesinde ise 16 il bulunmaktadır. Bir nevi birinci hizmet bölgesi daha gelişmiştir, ikinci hizmet bölgesi birinciye göre az gelişmiştir, üçüncü hizmet bölgesi de ikinciye göre az gelişmiştir. Okulların hizmet bölgeleri çizelge EK1

MEB okullarının hizmet alanı ise öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği hükümlerinin uygulanmasında her derece ve türdeki eğitim kurumlarının gruplandırılmasıyla oluşturulan alanları ifade etmektedir.

HİZMET ALANLARI VE HİZMET PUANLARI ÇİZELGESİ EK-2  de belirtilen hizmet puanı ise orada görev yapan öğretmenin orada görev yaptığı sürede bir yılda alacağı puanı belirtmektedir. İl içi atama il dışı atama ve özür grubu atamada öğretmenler hizmet puanı üstünlüğüne göre atanmakta olduğundan hizmet puanı çok önemlidir. Norm fazlası öğretmen belirleme işleminde de hizmet puanı en düşük öğretmen norm fazlası olmaktadır.

Zorunlu çalışma süresi olarak belirtilen hizmet süresi ise o okulda bir öğretmenin çalışması gereken zorunlu çalışma süresini belirtmektedir. İl içi isteğe bağlı yer değiştirme, iller arası atama ve özür grubu yer değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenlerin okulların hizmet alanları ve hizmet puanları çizelgelerini incelemeleri yararlarına olacaktır.

SON GÜNCEL HALİ: 10.02.2017 tarihinde yayımlanan 2017 yılı Şubat ayı MEB Tebliğler Dergisi’ne göre son güncel liste aşağıdaki haberimizde yer almaktadır. Resimli haberimize tıklayarak okulların güncel hizmet puanlarına ulaşabilirsiniz.

Okulların hizmet bölgeleri çizelge EK1

HİZMET ALANLARI VE HİZMET PUANLARI ÇİZELGESİ EK2 İÇİN AŞAĞIDAKİ HABERE TIKLAYINIZ

Okulların hizmet puanları, hizmet süreleri yayımlandı (2017 güncel liste)
2017 güncel liste

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

10 yorum

  1. Mayıs 2015 Tebliğler dergisini indirmelisiniz. Köklü değişiklikleriyle yeni liste orada var. Ben Haziran 2016’da ona göre atandım. Daha günceli var mı diye bi bakayım demiştim ama hüsrana uğradım 🙁

  2. SAYIN EDİTÖR DİKKAT EDERSENİZ HİZMET PUANI OKULLAR İLKÖĞRETİM DİYE GEÇİYOR HALBUKİ KASIM 2016 HİZMET PUANLARI LİSTESİNDE İLK OKUL VEYA ORTA OKUL DİYE GEÇİYOR, UZUN LAFIN KISASI SİZ ESKİ HİZMET PUANLARINI YAYINLAMIŞINIZ.

  3. Hocam örneğin Diyarbakır Silvan 14 Nisan Anaokulu şu an 3-5 düzeyinde ancak gösterimde 3-1 i olarak gösterilmiş.Arkadaşımla görüşüp Mebbis’ten kontrol ettirdiğimde de 3-5 düzeyinde gösteriyor. Tebliğ dergisini kontrol ettiğimde herhangi bir düzeltme yayınlanmamış. Bu çok eski bir klavuz sanırım.

  4. Sayın editör doğrudur mebin sayfasında var lakin 5 6 sene önceki liste siz 2017 diye yazmışsınız lütfen duzeltin

  5. mebin sitesi değil verdiğiniz adres. personel meb diye bir site. ben ilçe milli eğitim il milli eğitimi aradım böyle birşeyin olmadığını söylediler.Bilginiz olsun.

    • Hocam daha hangi sitenin MEB e ait olmadığını ayırt edemiyorsunuz. Verdiğimiz bağlantı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün resmi sayfasıdır ve dosyalar kısmıdır. Size verdiğimiz linke tıklayınca personel.meb.gov.tr/ uzantılı adres açılıyor personel.meb.gov.tr/ neyin adresi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM