MEB yönetici atama yönetmeliği 2017 Resmi Gazete’de yayımlandı

22 Nisan 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği içerisinde önemli değişiklikler yapıldı. Müdür yardımcılığı yazılı sınavı kaldırıldı. Müdür yardımcısı olma şartları, okul müdürü olarak atama şartlarında değişikliğe gidildi. En önemli değişiklik ise müdür yardımcısı yazılı sınavının kaldırılması ve sözlü mülakata dayalı bir atamanın getirilmesi oldu.

MEB yönetici atama yönetmeliği 2017 Resmi Gazete’de yayımlandı

MEB yönetici atama yönetmeliği 2017 Resmi Gazete’de yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı uzun süredir üzerinde çalıştığı yönetici atama yönetmeliğini yayımladı. Yapılan güncelleme ile birlikte okul müdürü atamaları, müdür yardımcısı atamaları mülakatla yapılacak. MEB müdür atamaları, müdür yardımcısı atamalarında yazılı sınavı tamamen kaldırmış oldu. MEB 2017 yönetici atama yönetmeliği kapsamında okul müdürü ve müdüür yardımcısı görevlendirmelerinde sözlü mülakat sınavı geçerli olacak.

MEB 2017 YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ

22 Nisan 2017 Cumartesi günü Resmi Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği, MEB personelleri içerisinde yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Milli Eğitim Bakanlığı okul müdürü, müdür yardımcısı atamalarında (görevlendirmelerinde) sözlü mülakat yapacak. Müdür yardımcılığı yazılı sınavı da kaldırılmış oldu.

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği, MEB Yönetici Değerlendirme Formu EK-1, MEB Yönetici Atama Değerlendirme Sözlü Sınav Formu EK-2 indirmek ve görüntülemek için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM