MEB’den kıdemli usta öğreticilere kadro verileceği konusunda açıklama

Halk Eğitim Merkezlerinde görev yapan ve kıdemlerine göre en kıdemli usta öğreticilerin MEB’de kadroya alınacağını belirterek dolandırıcılık yapıldığı açıklandı. Kıdemli usta öğreticilerin kadroya alınması vaat edilen kişilerin dolandırılmaya karşı dikkatli olmaları gerektiği ve inanmamaları istendi.

MEB’den kıdemli usta öğreticilere kadro verileceği konusunda açıklama

MEB’den kıdemli usta öğreticilere kadro verileceği konusunda açıklama

Milli Eğitim Bakanlığında Halk Eğitim Merkezlerinde çalışan usta öğreticilerin MEB yetkililerinin ismi kullanılarak kadroya alınacağı yönünde dolandırıcılık faaliyeti tespit edildi. MEB İl Milli Eğitim Müdürlüklerini ve tüm kurumları usta öğreticilerin kadroya alınması hususunda uyardı. MEB böyle bir çalışmanın adı kullanılarak dolandırıcılık yapıldığını belirtti.

USTA ÖĞRETİCİLERE KADRO YALANI

Milli Eğitim Bakanlığında üst düzey bürokratların isimlerini kullanarak Halk Eğitim Merkezlerinde çalışan usta öğreticilerle görüşen kişilerin belirli bir ücret karşılığında usta öğreticileri MEB’de kadroya alacaklarını belirterek dolandırıcılık yaptıkları ortaya çıktı. Usta öğreticilerin mesleki ve kişisel olarak bilgilerini de isteyen dolandırıcıların daha sonra usta öğreticilerle iletişime geçtiği ve para karşılığında kadro vaat ettikleri belirtildi.

PERSONEL BİLGİLERİNİ PAYLAŞMAYIN

Bu hususta ilgili illeri uyaran MEB personel bilgilerinin paylaşılmaması gerektiğini vurguladı. Bu durumla karşılaşan yetkililerin ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerine hemen bilgi vermeleri ve bu kurumlar aracılığı ile de emniyet ve savcılık birimlerine ulaşmaları istendi.

Öğretmenler İçin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM