Milli Eğitim Bakanlığı TEFBİS yıl sonu işlemleri resmi yazısı

MEB yayınladığı yazıda okul ve kurumların yıl sonu TEFBİS işlemleri hakkında açıklama yaptı, gerekli çalışmaların zamanında tamamlanmasını istedi.

Milli Eğitim Bakanlığı TEFBİS yıl sonu işlemleri resmi yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı TEFBİS yıl sonu işlemleri resmi yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı 27.12.2017 tarihli 22453656 sayılı TEFBİS Yıl Sonu İşlemleri konulu resmi yazısında TEFBİS sisteminde yer alan ilgili modüllerin tamamlanmasını istedi.

TEFBİS YIL SONU İŞLEMLERİ

Bakanlık tarafından okullara gönderilen resmi yazıda 09.02.2012 tarihli ve 28199 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Okul Aile Birliği Yönetmeliği içerisinde yer alan TEFBİS hükümleri hatırlatıldı. Yönetmelik kapsamında “Tutulacak Defter, Dosya ve Belgeler” başlıklı 23. maddesinin 5. bendinde yer alan “Okul idaresi, okul-aile birliklerinin gelir ve gider kayıtları ile diğer mali işlemlerini Bakanlıkça kurulan merkezi bilgi sistemine (TEFBİS) kaydeder.” hükmü resmi yazıda vurgulanırken TEFBİS işlemlerinin tamamlanması için süre verildi.

Resmi yazı;

TEFBİS yıl sonu işlemleri

OCAK AYI SONUNA KADAR SÜRE VERİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara Ocak ayı sonuna kadar süre verilirken, kurumların Okul Aile Birliklerince 2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde elde edilen gelirler ile yapılan gider harcama kayıtlarının, banka hesapları ve işletme defterinde hesap denkliğini sağlayacak şekilde engeç 31/01/2018 tarihine kadar TEFBİS sistemindeki ilgili modüllerde tamamlamaları gerekmekte olduğu belirtildi.

MEB tarafından ayrıca 2018 yılı için Tahmini Bütçe gelir gider işlemleri için aşağıdaki bilgi paylaşıldı;

“Bakanlığımıza bağlı resmi okullarımızın (Öğretmenevleri hariç) TEFBİS sistemi Okul Aile Birliği Modülünde 2018 yılı için Tahmini Bütçe gelir gider işlemlerini kayıt etmeleri ve il, ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından engeç 15/02/2018 tarihine kadar onaylama işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk