Norm Kadro Veri Girişi Bilgilendirmesi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından “Norm kadro veri girişi bilgilendirmesi” konulu resmi yazı tüm kurumlara gönderildi.

Norm Kadro Veri Girişi Bilgilendirmesi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Norm Kadro Veri Girişi Bilgilendirmesi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı öğretmenler için norm kadro veri girişi ve norm güncelleme işlemleri başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı norm verilerinin girişinde, kontrolünde ve onaylanmasında tüm kurum yetkililerinin dikkatli olması gerektiğini vurgularken okul norm bilgileri öğretmenlere imza karşılığı tebliğ edilecek. Norm güncelleme takvimi yayınlandı.

2017 NORM KADRO GÜNCELLEME

2017 yılı norm kadro güncelleme işlemi başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz ay duyurusu yapılan norm güncellemeleri ekim ayı içerisinde tamamlanacak. Norm güncellemelerinin yapılmasından sonra ogretmenlericin.com olarak İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından kasım ayı içerisinde norm fazlası öğretmen atama duyurusu yayınlanacaktır düşüncesindeyiz. 2016-2017 eğitim öğretim yılında eylül ayının sonunda başlayan norm güncellemeleri yaz tatiline kadar sürmüş yapılmayan norm güncellemelerine rağmen norm fazlası atama işlemleri yüzlerce öğretmeni mağdur etmişti.

NORM GÜNCELLEMEDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Milli Eğitim Bakanlığı norm kadro güncelleme işleminde dikkat edilmesi gereken hususları yayınladı ve kurumlara gönderdi. Aşağıda dosyaları görüntüleyerek sorunsuz bir şekilde norm güncelleme işlemi yapabilirsiniz.

2017-2018 norm kadro güncelleme dikkat edilecek hususlar TIKLAYINIZ

Norm güncellemede okulların ve milli eğitim müdürlüklerinin yapması gereken iş ve işlemler TIKLAYINIZ

Norm kadro yönetmeliği için TIKLAYINIZ

2017-2018 eğitim öğretim yılına esas olmak üzere norm kadro güncelleme takvimi;

Norm Güncelleme Takvimi

Okulların norm güncelleme işlemleri 16 Ekim 2017-17 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak. İl MEM’ler norm kadro veri girişi kontrollerini 18-19 Ekim 2017 tarihlerinde, İl MEM’lerde 20-25 Ekim 2017 tarihleri arasında yapacaklar. Norm giriş işlemlerinin kontrol edilmesi ve onaylanması ise 26 Ekim-10 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Öğretmenler İçin notu; Norm güncelleme işlemi bugün başladı. Tüm öğretmen ve idarecilerin norm güncelleme işlemlerinde belirtilen hususlara dikkat etmesi gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM