Öğretmenlerin performans yönetimi ve performans değerlendirme anketi

Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 06.09.2017 tarihinde 13075265 sayı ve Performans Yönetimi ve Performans Değerlendirme Anketi konu ile tüm kurumlara resmi yazı gönderildi.

Öğretmenlerin performans yönetimi ve performans değerlendirme anketi

Öğretmenlerin performans yönetimi ve performans değerlendirme anketi

MEB tarafından gönderilen resmi yazıda  17.04.2015 tarihinde 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim
Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ilgisi tutularak performans değerlendirmesi uygulamasına yönelik bir anket hazırlandığı belirtildi.

PERFORMANSIN ETKİLERİ

MEB öğretmen atama yer değiştirme yönetmeliği kapsamında 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren öğretmenler için performans değerlendirme uygulaması getirilmişti. Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yaptığı araştırmada performans değerlendirmenin öğretmenler, öğretmenleri değerlendiren idareciler üzerindeki etkisi, MEB personelleri üzerinde oluşan algı gibi hususların verilerine ulaşılmak istenmektedir. anket.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilen online anketin 31.10.2017 tarihine kadar doldurulması gerekmektedir.

Performans yönetimi ve değerlendirme anketi ile anket uygulama yönergesine ulaşmak için Tıklayınız

ANKETTE GÖNÜLLÜLÜK ESASI

31 Ekim 2017 tarihine kadar doldurulabilecek performans değerlendirme anketi gönüllülük esasına göre yapılacak olup anket doldurma aşamasında Anket Doldurma Yönergesi içerisinde yer alan açıklamalara göre hareket edilecektir. Anketin hedef kitlesinin resmi okul ve kurumlarda çalışan öğretmenler ile okul müdürleri olduğu belirtilirken, telefon tablet bilgisayar gibi internete erişimi olan cihazlardan ankete giriş yapılabileceği açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Türk isveç kardeşlik ilk öğretim okulunda görev yapmakta olan öğretmenimiz sayın murat kula beye teşekkür ediyorum mükemmel bir eğitimci mesleğinin hakkını veriyor.. Çocuklarımızın her biriyle tek tek ilgili, özenli disiplinli başarılarının devamını diliyorum..

  2. Sayın milli eğitim bakanlığı yetkilileri öncelikle gaziantep karataşta abdulhamithan okulunda görev yapan sayın öğretmenimiz özlem köseye çok teşekkür ederim.
    Kendisinde Allah razı olsun çocuklarımızla çok güzel bir şekilde ilgileniyor.
    Her türlü olan olayları anında bizimle paylaşıyor.
    Bu tür öğretmenlerin bu şekil gayretleri çocuklarımıza çok güzel yansıyor.Dahada çoğalarak yayaılmasını temenni ediyorum ve teşekkür ederim…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM