DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Hafif Yağmur

Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar 2018

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 10.01.2018 tarihli Bakanlık oluru ile birlikte Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar belirlendi.

Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar 2018
17.01.2018
A+
A-

Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar 2018

Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü 15.01.2018 tarihli 1063663 sayılı yazı ile tüm illere valiliklere gönderildi. 10/01/2018 tarih ve 710751 sayılı MEB Makam Oluru ile onaylanan usul ve esaslar çerçevesinde bundan sonraki işlemler yürütülecek.

OKUL SERVİS ARAÇLARI YÖNETMELİĞİ

Okul servis araçlarının taşıma faaliyetlerini düzenlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının paydaşı olduğu “Okul Servis Araçları Yönetmeliği” 25/10/2017 tarih ve 30221 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Okul Servis Araçları Yönetmeliğinin 8 inci maddesi (6) ncı fıkrasında; “Okul servislerinin çalıştırılmasına ilişkin usul ve esasları belirlemeye Milli Eğitim Bakanlığı yetkilidir” hükmü yer almaktadır.

USUL VE ESASLAR YENİDEN BELİRLENDİ

İlgili yönetmelik kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar belirlendi. Okul servis araçlarının belirlenme süreci ve sözleşmeye ilişkin hükümler, taşımacıyı tespit komisyonu çalışma esasları, okul servis araçlarının tespitine ilişkin hazırlıklar, servis taşımacılığı çalıştırma işi onay belgeleri, onay belgesi (EK-1), sözleşme tasarısı (EK-3), Okul Servis Araçları Taşıma İşine Katılabilme Şartları ve İstenilen Belgeler, Sözleşme İmzalamada Taşımacıdan İstenilecek Belgeler, Sözleşmenin Feshi ve İptali, eksiltme tutanağı (EK-2), Taşımacının Şartları ve Yükümlülükleri yayınlandı.

Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar TIKLAYINIZ

YORUMLAR
 1. Murat dedi ki:

  Henüz bu yönetmeliğe uygun araçlar üretilmedi. Yönetmelik 1 yıl ertelenmeli.

 2. Yavuz sultan dedi ki:

  Bu yönetmelik 1 yıl ertelenmelidir. Henüz bu yönetmeliğe uygun araçlar üretilmedi.

 3. Erdem dedi ki:

  Bence okulun servis hizmetini yapan firmalar veya servisciler. Hizmette sorun olmadığı takdirde devam etmelidirler. Zaten bu işi yapan servis firmaları okullara bağış yapmakta ve eksiklikleri tamamlıyorlar. İhale olursa çok sorunlar olur.

 4. Sinan dedi ki:

  Devlet okullarında ihale olduğu sürece çok kavgalar çıkar ve çok kan dökülür.örnek olarak İstanbul.Biz İzmir S plakalı serviscileri olarak hizmet verdiğimiz veliden taşıma ücretini aylık alırız ve hizmetimizi en iyi şekilde gerçekleştiririz.