Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar 2018

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 10.01.2018 tarihli Bakanlık oluru ile birlikte Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar belirlendi.

Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar 2018

Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar 2018

Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü 15.01.2018 tarihli 1063663 sayılı yazı ile tüm illere valiliklere gönderildi. 10/01/2018 tarih ve 710751 sayılı MEB Makam Oluru ile onaylanan usul ve esaslar çerçevesinde bundan sonraki işlemler yürütülecek.

OKUL SERVİS ARAÇLARI YÖNETMELİĞİ

Okul servis araçlarının taşıma faaliyetlerini düzenlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının paydaşı olduğu “Okul Servis Araçları Yönetmeliği” 25/10/2017 tarih ve 30221 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Okul Servis Araçları Yönetmeliğinin 8 inci maddesi (6) ncı fıkrasında; “Okul servislerinin çalıştırılmasına ilişkin usul ve esasları belirlemeye Milli Eğitim Bakanlığı yetkilidir” hükmü yer almaktadır.

USUL VE ESASLAR YENİDEN BELİRLENDİ

İlgili yönetmelik kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar belirlendi. Okul servis araçlarının belirlenme süreci ve sözleşmeye ilişkin hükümler, taşımacıyı tespit komisyonu çalışma esasları, okul servis araçlarının tespitine ilişkin hazırlıklar, servis taşımacılığı çalıştırma işi onay belgeleri, onay belgesi (EK-1), sözleşme tasarısı (EK-3), Okul Servis Araçları Taşıma İşine Katılabilme Şartları ve İstenilen Belgeler, Sözleşme İmzalamada Taşımacıdan İstenilecek Belgeler, Sözleşmenin Feshi ve İptali, eksiltme tutanağı (EK-2), Taşımacının Şartları ve Yükümlülükleri yayınlandı.

Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Bence okulun servis hizmetini yapan firmalar veya servisciler. Hizmette sorun olmadığı takdirde devam etmelidirler. Zaten bu işi yapan servis firmaları okullara bağış yapmakta ve eksiklikleri tamamlıyorlar. İhale olursa çok sorunlar olur.

  2. Devlet okullarında ihale olduğu sürece çok kavgalar çıkar ve çok kan dökülür.örnek olarak İstanbul.Biz İzmir S plakalı serviscileri olarak hizmet verdiğimiz veliden taşıma ücretini aylık alırız ve hizmetimizi en iyi şekilde gerçekleştiririz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Nils ve Uçan Kaz