Okul sütü uygulaması 6 Şubat 2017 tarihinde tekrar başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında ortaklaşa hazırlanan Okul Sütü Programı 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı ikinci döneminin başlaması ile birlikte devam edecek. Okul sütü dağıtımı haftada üç gün yapılacak. Okul sütleri ana sınıfı öğrencilerine ve ilkokul öğrencilerine dağıtılacak.

Okul sütü uygulaması 6 Şubat 2017 tarihinde tekrar başlayacak

Okul sütü uygulaması 6 Şubat 2017 tarihinde tekrar başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 11.01.2017 tarihli Okul Sütü Programı Tedbirler konulu yazı tüm kurumlara gönderildi. Gönderilen yazıda okul sütü uygulamasının 2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başladığı ilk haftadan başlamak üzere uygulanacağı belirtilirken okul sütünün öğrencilere pazartesi, çarşamba ve cuma olmak üzere haftada üç gün dağıtılacağı ifade edildi. Özel okullarda da dahil olmak üzere resmi/özel ana okulları, uygulama sınıfları, ana sınıfları ve ilkokullarda dağıtılacak olan okul sütü için okullara süt teslimatının 10.01.2017 tarihinden itibaren yapılmaya başlandığı belirtildi.

DAĞITIM İKİNCİ YARININ İLK HAFTASI

MEB okul sütü uygulamasının ikinci dönemin ilk haftasında başlayacağını resmi yazıda vurgularken, özel öğretim kurumlarının okul sütü programına eş değer süt ve süt ürünlerinin öğrenciler tarafından tüketilmesini sağlamaları halinde okul sütü programı dışında tutulabilecekleri belirtildi. Okul sütü programı dışına çıkmak isteyen özel öğretim kurumlarının bu istekleri için veli talebinin olması gerektiği açıklandı.

ALINACAK TEDBİRLER

Milli Eğitim Bakanlığı okul sütü programı kapsamında il, ilçe ve okulların alması gereken tedbirleri resmi yazıda ayrıntılı olarak açıklarken, tüm hususların belirtilen şartlarda ve ilgili tarihlerde yapılması konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi. Okul sütü programı 2017

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM