Okulların hizmet puanları ve süreleri güncellenecek, işte yeni değişiklikler

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamada okulların göstergelerinin yeniden düzenlendiği belirtildi. Öğretmenlerin çalıştıkları okulların şartlarına göre alacakları hizmet puanları ve çalışacakları zorunlu hizmet süreleri yenilenecek.

Okulların hizmet puanları ve süreleri güncellenecek, işte yeni değişiklikler

Okulların hizmet puanları ve süreleri güncellenecek, işte yeni değişiklikler

‘Bazı öğretmenler çok kötü şartlarda öğretmenlik yaparken bazı öğretmenler çok rahat şartlarda öğretmenlik yapıyor. Örneğin Adıyaman merkezde çalışan bir öğretmen de yılda 18 hizmet puanı alırken, Adıyaman’ın ilçeleri olan ve köyden daha geri kalmış Samsat, Gerger gibi ilçelerde çalışan öğretmenlerin de yıllık aldıkları hizmet puanı 18, bu adaletsizliğin giderilmesini düşünüyor musunuz, daha kötü şartlarda çalışan öğretmenler için teşvik çalışması düşünülüyor mu?’ sorusu Müsteşar Yusuf Tekin’e soruldu.

YENİ ÇALIŞMALAR VE DEĞİŞİKLİKLER YAPILACAK

Mili Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin kendisine sorulan bu soruya verdiği cevapta soruyu soran öğretmenin kendilerini bir yerlerde dinlemiş olabileceğini belirterek bu konuda MEB’in bir çalışması olduğunu açıkladı. MEB’in okulların içerisinde barındırıldığı coğrafi bilgi sisteminin, bakanlığın kayıt sisteminin revize edileceğini belirten Yusuf Tekin bütün okulların içerisinde bulunduğu sosyo ekonomik şartlar, coğrafi koşullar, güvenlik koşulları, fiziki imkanlar üzerinden değerlendirip bir notlandırma sistemi yürürlüğe sokacaklarını ifade etti.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamanın videosu;

MEB’DEN KURUMLARA NOTLANDIRMA SİSTEMİ

MEB bünyesinde yer alan 70 bine yakın kurumun notlandırma sistemi için incelendiğini ve değerlendirildiğini açıklayan Müsteşar Tekin, okulların ve diğer kurumların 200’e yakın bir gösterge üzerinden notlandırılacağını belirtti. Bu notlandırma ile birlikte her bir okulun içerisinde olduğu koşulun değerlendirileceğinin altını çizen Yusuf Tekin, öğretmenler de bu hesaplamalara göre hizmet puanı alacak ifadesini kullandı. Yeni gelecek puanlama sistemi ile birlikte öğretmenlerin aldığı hizmet puanı adaletsizliğinin de bu şekilde giderileceğini vurgulayan MEB Müsteşarı, öğretmenlere maddi olarak bir teşvik verilmesi konusunda ise açıklama yapmadı.


Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM