Özel Eğitim Sınıfı Açılması ve Kapanması ile ilgili MEB görüş yazısı

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Özel Eğitim Sınıfı Açılması ve Kapanması ile ilgili görüş yazısı İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi.

Özel Eğitim Sınıfı Açılması ve Kapanması ile ilgili MEB görüş yazısı

Özel Eğitim Sınıfı Açılması ve Kapanması ile ilgili MEB görüş yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 01.08.2018 tarihli 14089384 sayılı “Özel Eğitim Sınıfı Açılması ve Kapanması” konulu resmi yazısında bazı tereddüt edilen hususlara açıklık getirildi.

ÖZEL EĞİTİM SINIFLARI

Yönetmeliğin 26 ıncı Maddesi 1 inci fıkrası gereğince Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu doğrultusunda ayrı bir sınıfta eğitim almalarına karar verilen özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için resmi ve özel okullarda il veya ilçe özel eğitim hizmetleri kurulunun teklifi doğrultusunda Valilik Oluru ile özel eğitim sınıfları açılır. Açılan özel eğitim sınıfına ilişkin bilgiler Bakanlığın kurum bilgilerinin veri girişi yapılan sistemine işlenir.

İlgili resmi yazı;

özel eğitim sınıflarının açılması ve kapanması ile ilgili MEB resmi yazı
MEB resmi yazı

Bu kapsamda özel eğitim sınıflarının Yönetmeliğin 26 ıncı Maddesi 1 inci fıkrası ve ilgi (c) yazı doğrultusunda milli eğitim müdürlüklerince açılması ve açılan ya da kapanan özel eğitim sınıfına ilişkin bilgilerin milli eğitim müdürlüklerince Bakanlığın kurum bilgilerinin veri girişi yapılan sistemine işlenmesi hususu vurgulandı. Kurumların bu süreçte yapılması gerekenler açıklanmış oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM