Rapor alan öğretmenin yapması gerekenler, il dışından rapor alma

Milli Eğitim Müdürlükleri öğretmenlerin aldıkları raporlarda yapılan yanlışlıklar konusunda uyarmaya başladı. ogretmenlericin.com olarak biz de bu hususta açıklamalar yapmak öğretmenleri resmi yazı ile birlikte uyarmak istedik. Çünkü yapılan basit bir hatanın yaptırım cezası ağır olabilir.

Rapor alan öğretmenin yapması gerekenler, il dışından rapor alma

Rapor alan öğretmenin yapması gerekenler, il dışından rapor alma

Mesai saatleri içerisinde MEB personeleri il dışından rapor alamazlar. Öğretmenlerin il dışından rapor almaları sadece hafta sonlarında, resmi tatillerde mümkün olmaktadır. Açık olarak yazarsak okulun olduğu gün öğretmen il dışından rapor alamaz. Çünkü o gün okul var, mesai olduğu gün il dışına çıkmanız yasaktır, görevin başında olunması lazımdır. Resmi tatillerde, izinli olunan günlerde, cumartesi ve pazar günleri öğretmen il dışından rapor alabilir. Tek hekimden alınacak rapor ve diğer hususlarda Milli Eğitim Müdürlüğü resmi yazı ile öğretmenleri uyardı. ogretmenlericin.com olarak bizlerde kısa kısa bilgiler verelim.

KADROLU ÖĞRETMENİN RAPOR HAKKI 40, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİN 30 GÜN

Öğretmenlerin yıl içerisinde alabilecekleri tek hekim raporu ilgili mevzuata göre düzenlenmiştir. Bir yılda kadrolu öğretmenler 40 gün rapor alabilir. Yıl içerisinde sözleşmeli öğretmenler ise 30 gün rapor alabilirler. Burada görüldüğü üzere sözleşmeli öğretmenlerin yıl içerisinde alabileceği rapor hakkı kadrolu öğretmenin yıllık rapor hakkından azdır. MEB kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler arasında özlük farkılıkları olmayacak dese de sözleşmeli öğretmenlerin rapor hakkı 10 gün daha azdır.

AYNI HEKİMDEN TEK SEFERDE 10 GÜN RAPOR ALINABİLİR

Bir öğretmen bir doktordan tek seferde en fazla 10 gün rapor alabilir. Öğretmenler İçin olarak örneklendirirsek, bir öğretmen A hekiminden bir seferde en fazla 10 gün rapor alabilir. Eğer aynı doktora tekrar gidilmesi halinde yine en fazla 10 gün rapor daha alınabilir. Aynı yıl içerisinde aynı doktordan 20 günden fazla rapor alınamaz. A hekiminden ister 10+10 ister 5+5+5+5 ister 10+5+5 şeklinde en fazla 20 gün sağlık raporu alınabilir. Tek seferde ise bir doktor öğretmene 10 günden fazla rapor yazamaz.

Öğretmenin yıl içerisinde rapor hakkı kavramını açıklarsak, yıldan kasıt eğitim öğretim yılı değildir. Bazı öğretmen haber siteleri ile idarecilerin de karıştırdığı ve kamuya bu şekilde yansıttığı yanlış bilgiyi düzeltelim. Yıldan kasıt 1 Ocak tarihinden 31 Aralık tarihine kadar olan takvim yılıdır. Yani eğitim öğretim yılı değildir.

Kadrolu öğretmenler bir yıl içerisinde 40 gün rapor alabilir. Bu raporlar tek seferde 10 günü geçemez. Sözleşmeli öğretmenlerin yıl içerisinde alacağı rapor ise belirttiğimiz gibi kadrolu öğretmenlerden 10 gün daha az olup, 30 gündür. heyet raporları 40 günlük rapora dahil değildir. Bu belirttiğimiz süreler tek doktordan alınacak raporlar toplamıdır.

ÖĞRETMENLERİN İL DIŞINDAN ALACAĞI RAPORLAR

Tekrar vurgulayalım öğretmen mesai zamanlarında, hafta içi il dışından rapor alamaz. Hafta sonu il dışına çıkan öğretmen özel veya devlet farketmez ACİL den sağlık raporu alabilir. MEB izin yönergesi ve diğer mevzuatlarda alınacak raporlarda devlet veya özel ayrımı yoktur. İl dışından alınan raporlar whatsapp, e-posta, faks ile okul müdürlüklerine ertesi gün mesai bitimine kadar gönderilmelidir. Raporu sona eren ve göreve başlayan öğretmen raporun aslını göreve başladığında okuluna teslim etmelidir. Öğretmenler raporlarını ilçe/il milli eğitim müdürlüğüne değil kendi okullarına gönderecekler ve teslim edecekler. Müdür yetkili öğretmenler, tek öğretmen olarak çalışanlar ise bağlı oldukları milli eğitim müdürlüğüne teslim edecekler.

RAPOR BİTMEDEN TEKRAR RAPOR ALMA DURUMU

ogretmenlericin.com olarak da bize en çok sorulardan birisi de rapor bitmeden tekrar rapor alınabilir mi sorusu oluyor. Öğretmen rapor aldıktan sonra rapor bittiğinde göreve başlamalıdır. Alınan raporun süresinin rapor bitiminde alınan raporda kontrol ibaresi varsa öğretmen göreve başlamadan tekrar rapor alabilir. Ancak ilk alınan raporda rapor bitiminde kontrol yazılmamışsa öğretmen göreve başlamadan tekrar rapor alamaz.

Öğretmenlerin sağlık raporu konusunda dikkat etmesi gerektiği hususlar resmi yazı TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

255 yorum

 1. Hocam, görev yapmakta olduğum lise turizm otelcilik lisesi olması sebebiyle yaz tatilinde koordinatörlük görevi yapmaktayım. Okul idaresi 2 aylık yaz tatilinin 1 ayı için izin kullandırıyor. 1 aylık iznim yakında bitecek ama ameliyat olmam gerekiyor. Görev yaptığım il dışında memleketteyim. Bu durumda sağlık raporunu acilden mi almam gerekiyor? Teşekkürler…

  • Şu anda izinde misiniz? İzin bitmeden bir gün önce il dışından rapor alabilirsiniz. İzin bittiyse haftasonu acilden 2-3 günlük rapor alın. Raporlu olduğunuz zamanda ameliyat olursanız sorun kalmaz.

 2. 14 temmuz 2019 da trafik kazasi gecirdim legen kemiklerim kirildi 1 ay kadar yatmak zorundayim ameliyat oldum ve 45 gün raporluyum taz tatilimi yatarak gecirecegime göre okulun acilinca 45 ģün izinli olabilirmiyim öyle bie tönetmelik var mi teşekkürler

 3. Yaz tatilinde salı günü tercih komisyonu görevim var ben il dışından pazartesi gününden rapor alabilir miyim? Yani 1 temmuz 1 eylül arasında il dışından hafta içi rapor alınabilir mi ? Teşekkürler

 4. cumartesi yerine Pazar 12den sonra yani pazartesi mesai saatinden önce olmus oluyor acilden alsak sorun olmaz değil mi rapor gününü eksiltmemek icin

 5. Hocam seminerin 2. Haftasını memleketten almak için kendi okuluma dilekçe verdim fakat Pazartesi günü 5 günlük rapor aldım . Ama okulum kabul etmiyor . Böyle bir hakları var mı?

  • Memleketteki okula gidip 1 gün de olsa göreve başlamanız lazımdı. Şu anda sizin verdiğiniz dilekçe boşta kaldı, karşılığı yok. Soruşturma dahi geçirebilirsiniz.

 6. Seminerin 2. Haftasını memleketten almak için kendi okuluma dilekçe verdim.Ailemin aile hekiminden rapor alabilir miyim memlekette 2. Hafta pazartesi bu durumda?

 7. Hafta sonu da olsa özel hastaneden acil girişli mi rapor alınmalı yoksa poliklinikten alınan rapor da geçerli olur mu

 8. Hafta sonu cumartesi günü özel hastaneden 7 günlük rapor almam usule uygun mu? Yani seminerin 2. Haftasi raporlu geçecek. Mahalli alan içinde bile olsa acilden mi almak gerekir.

  • Eğer il dışındaysa acil hariç rapor alamazsınız. Çalıştığınız yerden rapor almak istiyorsanız özelden cumartesi alırsınız.

 9. Haftasonu ildisi acilden 7 günlük yazdirip takip eden haftaiçi pzts dahil cumaya kadar çalıştığımız ilçeden 5 günlük alıp 5. Günün sonunda haftasonu ildisi pazar dahil 6 günlük yazipmasi usule uygun mu acaba

 10. İl dışında pazar günü özel hastaneden acil girişi yaptırıp o gün için(pazar günü)1 günlük rapor alsak,pazartesiden itibaren de Aile hekimine rapor yazdırsak oluyor değil mi?

 11. Pazar günü özel hastaneden acil girişi yaptırıp o gün için(pazar günü)1 günlük rapor alsak,pazartesiden itibaren de Aile hekimine rapor yazdırsak oluyor değil mi?

 12. Sözleşmeli aday ögretmenlerin Seminer döneminin ilk haftası başka şehirden heyet raporu alması sıkıntı oluşturur mu ?illa çalıştıgımız okulda seminer yapılması zorunlulugu var mı ?

 13. Merhaba geçtiğimiz hafta 8 günlük cumadan cumaya rapor aldım hasta olduğum için. Şehir dışına ailemin yanına gittim istirahat edebilmek adına fakat toparlayamadım. Bu hafta cuma günü raporum bitiyor ve raporumda kontrol önerilir ibaresi işaretlenmemiş. İlk raporu çalıştığım ilçe de aile hekimimden aldım. Şimdi ikinci raporu bu cuma il dışından bağlarsam problem yaşarmıyım? Sözleşmeli ögretmenim biraz daha tedirginim bu yüzden. Net bilgi alamadım okul idaremden de fakat iyuleşemedim rapor almak mecburiyetindeyim ne yapmalıyım.Bilgi verirseniz çok sevinirim.

  • Merhaba, çalıştığınız ilçeden aldığınız raporu kuruma verdiniz ve kurum raporu izne çevirdi mi? Eğer çevirdi ise il dışına çıkabilirsiniz. İl dışından da raporunuz bitmeden yani perşembe günü acilen tekrar rapor alabilirsiniz.

 14. Hafta sonu il dışına çiktim ve pazar gun gittigim yerin acilden daha fazla veremem diyerek doktor 3 günluk rapor verdi istersen baska bir doktordan uzatabilirdin dedi ama kontrol ibaresi yok ve ben de boyle bir sart olduğunu bilmiyordum bugun raporumun son gunu onceki raporda kontrol yazmasa da rapor uzatilabilir mi eger uzatirlarsa idare kabul eder mi

 15. Hafta sonu il dşına çıkmayı ve rapor almayı düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla idareye haber vermeme gerek yok lakin bilgi kirliliği çok fazla emin olamadım. Müdüre haber vermem gerekir mi?

  • Hafta sonu il dışına çıkmak için kimseden izin almanıza, haber vermenize gerek yok. Eğer il dışından rapor alacaksanız hafta sonu il dışı acilden alınız.

 16. Hafta içi bir gün rapor alıp kontrol yazılmamış ise diğer gün tekrar başka bir bölümden rapor alindginda cezai yaptırımı nedir

   • Pazar gun il disindan acilden 3 gunluk rapor verdiler daha fazla veremeyiz isterseniz başka bir doktordan uzatabilirsiniz dediler ama kontrol ibaresi göremedim bugun raporin son gunu bugun uzatirlarsa idare tarafindan rapotum kabul edilir mi acaba

 17. Haftasonu alınan raporlarda kesinti oluyor mu acaba Cumartesiden cuma gunune kadar almayi dusunuyorum. Cumartesi pazar için kesinti olur mu

 18. Seçimden sonraki gün öğretmenlere tatil okullar kapalı olduğu için. Oyumu şehir dışında kullanmam gerekiyor. Pazartesi günü bir poliklinikten veya aile hekiminden rapor alınabilir mi ?

 19. 1 marttan 8 marta kadar 8 gün rapor alacağım. Rapordan sonra ilçe milli eğitimin onaylamama gibi bir hakkı var mı. Nişanım için il dışına çıkacağım. Sözleşmeliyim ve adaylığım kalktı.bazı arkadaşlar soruşturma açıldığını yazmışlar sıkıntı yaşamak istemiyorum. Şimdiden cevap için teşekkürler

  • Alacağınız rapor mevzuata uygunsa sorun yaşamazsınız. Ancak idare raporunuza inanmazsa itiraz edebilir. Ancak bu binde bir yaşanan bir durum.

 20. Merhaba il disindan cumartesi gunu ozel hastanenin polikiliniginden alacagim 7 gunluk rapor gecerli olurmu yoksa acilden mi almam lazim yardimci olursaniz cok sevinirim..

 21. Merhaba, yarıyıl tatilinin son haftaici günü olan cuma günü poliklinikten mi rapor almalıyım, yoksa tatilin son günü olan pazar günü acilden mi rapor almalıyım? Acilde her doktor rapor veriyor mu acaba riske atılır mi?

 22. Merhaba , Pazar gün gece 12 den sonra rapor almak sıkıntı yaratır mı, dersim Pazartesi öğle sonu başlıyor ,mesai saati 8 başladığına göre 8 den sonrasını mı baz almalıyız yoksa 12 den sonrasını mı

 23. Ben okulum şehir dışında ben ikamet ettğim yerden rapor alıyorum bu sıkntı teşkil ediyor mu? Çünkü rahatsız oldğum zamn şehir dışındaki hastaneye gitmem zor oluyor??

 24. Merhaba , Pazartesi sabah 7de il dışından bel ağrısı tanısıyla 1 günlük rapor aldım. Çalışma saatim öğlen 1de başlıyor. Bu durum sıkıntı olur mu ? Şayet olursa yaptırımı ne olur

 25. Merhaba, hamileyim ve bugün hiç iyi değilim doktora görünmek için en yakın yerden randevu aldım ancak yarın dersim boş ve Pazartesi de kendi doktorumdan randevum var. Bu durumda bugün rapor alsam, Cuma dersim Yok Pazartesi başka doktordan tekrar rapor alabilir miyim? Cuma dersim olmadığı için önce Pazartesi tekrar başlamam mı gerekir?

 26. Merhabalar Pazartesi günü dersim yok. Pazartesi il dışından rapor alabilir miyim? Yoksa mesai olduğu için çalıştığım ilde mi olmam gerekiyor?

   • Raporluyken doktor tekrar rapor yazamıyor. Raporun bitmesi gerek.pazartesi raporlu olacak tekrar rapor yazamıyor doktor. Salı günü de il dışı rapor sayılmıyor bunun bir çözümü var mı

 27. Merhaba doğum iznim bitti 5 günlük rapor aldım. 5.günde heyet raporu aldım 20 günlük. Öğretmenim. Birinci dönemi bitirmek için 10+5 günlük normal rapor alsam sıkıntı oluşturur mu benim için.

 28. Merhaba ankaradan rapor alıp il dışına çıksam gittiğim ildeki bir hastanede raporluyken muayene olmam bir sorun oluşturur mu. Ve ya diger bir soru pazar gününden il dışına çıksam gece 12 olmadan özel hastaneden rapor alsam 6 günlük ve hafta ici başka bir hekime muayene olmak için gitsem bir sorun olur mu

 29. Merhaba. İyi akşamlar. 5+5 bu yıl içerinde, 5+5+5 yeni yıl döneneminde olmak üzere aile hekiminden toplamda 25 günlük rapor alabilir miyim acaba

 30. Merhaba, ben düzcede ikamet edip ankarada göreve başladım. Ancak ayağımı burktum ve ayağım alçıda şu an. 6 aralık perşembe günü ankaradaki bir doktordan 10 gün rapor aldım. Raporum 15 aralık cumartesi günü gidiyor. Pazar günü düzcede acile gitsem acil doktoru beni ortopediye sevk edip pazartesi de ortopedi doktorundan tekrar rapor alsam böyle bir şansım var mı? Yoksa illa ki acil hekiminin mi rağor vermesi gerekiyor?

  • Merhaba, pazar günü acilden 2 günlük rapor alın ve acil doktoru sizi ortopediye sevk etsin. Pazartesi günü de ortopedi doktorundan rapor alırsınız.

 31. Merhabalar bir sorum daha olacak doğum iznim perşembe bitti perşembe ve cuma rapor aldım. Bugün itibariyle bi 10 günlük daha rapor aldım. Bu raporları devlet hastanesinden aldım.fakat idarem arayıp niçin 10 günlük aldınız kaymakam sorun yapıyor soruşturma yiyebilirsiniz dedi. Dogru mudur? Sorusturma acarlar mı?Artık rapor almak bu şekilde sıkıntı mı. ? Bilgi verir misiniz

  • Merhaba, raporunuz 3 ya da 10 gün almak arasında fark yok. 1 gün aldığınızda da soruşturma açılabilir 10 gün aldığınızda da soruşturma açılabilir. Farkeden bir şey yok.

 32. Örnekle anlatmak gerekirse ikametgah adresi kocaeli, aile doktoru kocaelinde.. Çalıştığı yer istanbul… Hızlı trenle gidiş geliş yapıyor diyelim.. Aile hekiminden hafta içi aldığı rapor geçerli oluyor değilmi. İkametgahı kocaeli olduğu için…

 33. Merabalar. Şuan doğum sonrası izindeyim. Izinden sonra bebeğime bakacak kimse olmadığı için rapor Almak istiyorum. 6 haftalik yanı bir buçuk aylik bir süre. Okul idaresi özelden rapor almamam konusunda uyarıda bulundu. Hafta sonu il dışından acile giriş yaptırıp heyet alsam sıkıntı olur mu bu durum.

 34. Görevlendirme ile başka bir okulda çalışıyorum. Raporumu görevlendirme yaptığım okula verdim. Kadromun olduğu okula bildirmedim. Okulum da durumu Ankara’ya bildirmis. Gelecek sonucu bekliyoruz dedi. Sonuç olarak nasıl bir ceza alırım. Sözleşmeli öğretmenim.

 35. Merhaba, Pazarı pazartesiye bağlayan gece yani Pazartesi mesai başlamadan gece 1 de il dışından rapor aldım rapor geçerli midir yoksa geçerli sayılmaz mı ?

  • Merhaba saat açısından gün pazartesiye dönmüş normalde cumartesi ve pazar rapor almanız gerekiyor. İdareciniz sorun çıkartabilir.

 36. Merhaba. Benim 13 kasımda heyet raporum doluyor. Kadrolu öğretmenim38 günlük rapor hakkım var. Yarından itibaren sağlık ocağından A hekiminden 3 +5 +5 +5 B hekiminden 5+5+5+5 şeklinden pazartesiden cumaya olacak şekilde arka arkaya rapor alabilir miyim acaba.

 37. Merhaba. Benim 13 kasımda heyet raporum doluyor. Kadrolu öğretmenim 38 günlük rapor hakkım var. Yarından itibaren sağlık ocağından A hekiminden 3+5+5+5 B hekiminden 5+5+5+5 şeklinden pazartesiden cumaya olacak şekilde arka arkaya rapor alabilir miyim.

 38. Merhaba. İl dışı pazar günü acile giriş çıkış yapıp, pazartesi alacağım rapor geçerli olur mu?

 39. Merhaba, dün derslerime girdim , akşam düştüm ve acilde bacağıma dikiş atıldı bugün okula gidemeyeceğim için dünden 2 günlük rapor verildi, dünkü çalıştığım ekdersim silinir mi

  • Merhaba, dün derse girdiniz ise onun ek dersini alırsınız. Eğer ek dersiniz kesilirse okula yazılı dilekçe ile neden kesildiğini sorunuz ve iadesini isteyiniz.

 40. Pazartesi gorev yaptigim ilden kasik fitigimdan dolayi acilden 3 gunluk rapor aldim. Bugun istirahatimin son gunu. Bugun il disindan psikiyatriye gorunecegim. Psikiyatrinin verecegi rapor gecerli mi?

 41. Merhaba aynı hekimden 5+5+5 rapor aldıktan sonra pazartesi heyet raporu alsak daha sonra tekrar aynıhekimden rapor alabilir miyiz

 42. Merhaba.doğum iznim bittikten sonra il disindan 30 günlük rapor aldım.rapor bitiminde calistigim ilden tek hekim 10+9 şeklinde bir rapor aldım. Raporum cuma günü bitiyor. Bu durumda il dışından heyet raporu almak için cuma yani rapor bitiminde alabilir miyim. Yoksa arada çalışmam mi gerekir? Teşekkürler

 43. Merhaba iyi günler. Eşimin Doğum izni geçen cuma bitti. Önümüzdeki hafta kendi doktorundan 5 gün rapor alsak daha sonra beş gün raporun son günü başka bir ilden heyet raporu alsam olur mu? Teşekkürler

 44. Acil yardımcı olursanız sevinirim.11 Ekim’de Doğum iznim bitti.Çalıştığım ilden 2 günlük rapor aldım.Başka bir ilden heyet raporu almak istiyorum.Sıkıntı olur mu?Olmazsa hangi gün almalıyım?

  • Bugün ya da yarın heyet raporu almak istediğiniz ilde bir sağlık kurumundan acilden 3 günlük rapor alın. Sonra acilden aldığınız raporunuzun süresi bitmeden heyet raporu alırsınız.

 45. Sözleşmeli öğretmenim ve adaylığım devam ediyor. Şuan rahatsızlığımdan dolayı raporluyum doktorum raporumun yeterli olmadığını tekrar rapor vermesi gerektiğini tedavime devam edileceğini söyledi. 1 yıl içerisinde toplam kaç gün heyet raporu alabilririz.

 46. merhaba, aday öğretmenim. perşembe günü boş günüm. il dışından cuma günü için raporu perşembeden mi alırsam sorun olmaz?

 47. Merhaba,öğretmenlerin hafta sonu il dışında özel diş kliniğinden aldıkları raporlar geçerli sayulır mı acaba

 48. Merhaba Ben sözleşmeli öğrermenim 60 gün heyet raporu alabilir miyim böyle bir hakkımız varmı

 49. Merhaba sayın editör ve değerli arkadaşlar.Osmaniye ilinin Bahçe ilçesinde görev yapıyorum,fakat eşimin işinden dolayı Hatay iki payas ilçesinde oturuyorum.Okul dersim 4 gün,hergün geliş gidiş yapiyorum.yaklaşık günlük 300 km yol.Ben bugüne kadar Payas ilçesinden hep rapor çok şükür sorun olmadı.Hatta mesai saatlsaatleri içinde.Mesela salı dersim var uyanamadim veya acil bir işim çıktı rapor aldım.anladığım kadarıyla iyi amirlerim var.sorum şu Payas tan heyet raporu alabilirmiyim.alırsam hangi gün alayım.boş gunumdemi

  • Merhabalar, bu zamana kadar aldığınız raporlardan sıkıntı yaşamamış olmanız bundan sonrada yaşamayacağınız anlama gelmez. Çünkü mevzuat hükümleri açık ve net. Sizin durumunuz görmezden gelinmiş ya da iyi niyetle görülmemiş. Boş gününüzde Payas’tan heyet raporu alabilirsiniz.

 50. 22 yıldır psikiyatri tedavisi görüyorum ilaç kullanıyorum. Çok hastayım okula gelmekte zorlanıyorum artık. Acaba özel hastaneden heyet raporu alsam geçerli olur mu?

 51. Son bir şey sormak istiyorum. Acilden giriş yapıp ertesi güne heyet raporu alacağım. Acile giriş gece 12 den önce veya sonra olması önemli mi ?

 52. Heyet raporumun bitimine bir gün kala doktor rapor üstüne rapor veremiyorum dedi. Doktordan doktora değişen bir durum mu bu? Yoksa bazı doktorlar verebiliyor mu?

 53. Merhaba ben 3 Eylül’de heyet raporu aldım 3 Ekim Çarşamba günü sona eriyor. Sağlık ocağından Çarşamba, Perşembe, Cuma için 3 günlük rapor alıp Cumartesi günü şehir dışından özel hastaneden heyet raporu alabiliyor muyum?

 54. İyi akşamlar
  Sözleşmeli öğretmenim, aldığımız raporlar hizmet süresinden sayılıyor mu acaba?

 55. Merhaba. Benim heyet raporum cumartesi bitiyor. Tekrar il dışından rapor almak istiyorum ama hafta sonu olduğu için pazartesi alabilirim ancak. Heyet te tek doktor olmadığı için pazartesi istediğiniz yerden alabilirsiniz dediler doğruluk payı var mıdır acaba?

  • Merhaba, raporunuz cumartesi bittiğinden dolayı cumartesi günü 3 günlük acilden rapor alın. Pazartesi günü de heyet raporu alırsınız. Ya da pazar günü 2 günlük acilden rapor alın pazartesi heyet alırsınız.

   • Ama öyle rapor olunca sıkıntı olacağını söylediler çünkü pazartesi raporlu olduğun için salı verirler dediler. Ama rapor aldıktan sonra araya başka rapor sokmadan ilk iş günü istediğin yerden alabilir mişim. Ama eğer rapor alırsam iki günlük araya gün girdiği için olmazmış. Milli eğitime göre göreceli anladığım kadarıyla bu rapor. Danışma hattını aradım onunla ilgili ibare yok milli eğitiminizle görüşün dediler.

 56. Merhaba ildisindan 1 aylık heyet raporu aldım ve Eylülün 27 sinde iş başı yapar diyor. Tekrardan heyet raporu vereceğini söyledi doktorum ama benim raporumun son günü 26eylul ve kontrol yazmıyor .26 sında rapor almam gerekiyor fakat o gün raporlu olduğum için doktor o gün rapor veremeyeceğini ,27 sinde verebilecegini soyluyor. 27 sinde iş başı yapamam sağlık durumum el vermiyor ne yapmam gerekiyor acil cevap verir misiniz l.

  • Merhaba, 26 sında doktorunuz rapor veremiyorsa 26 sında acilden rapor alın. Örneğin 3 günlük acilden rapor alın. 26-27-28 Eylül tarihlerini kapsayan. Siz 27 eylül tarihinde tekrar heyet raporu alın.

   • Hocam aynı durum eşim içinde geçerli cumartesi heyet günü doluyor il dışından tekrar heyet alacak ama hafta sonu olduğu için pazartesi alacak, özlük bilgilerine sordum tek doktor olmadığı için istediği yerden alabilir dedi. Bu doğru mudur sizce de.

 57. Merhaba. Bir sorum olacaktı. Seminer başladığı gün yani 03.09.2018 de heyet raporu aldım. Göreve başlama tarihim 02.10.2018 görünüyor. Şu an çalıştığım ilde değilim. Başka ilden heyet raporu alabilir miyim? Alırsam tam göreve başlama tarihi olan 2 ekimde mi almam gerekiyor? Birkaç gün öncesinden de alabilir miyim?

 58. Merhaba kurban bayraminda gorev yaptigim il disinda düştüm bilekte iki kirik var. 14 ekime kadar kurul raporum var 15 ekim calisir yazıyor raporumda. Ben il disinda ailemin yanindayim ve raporum pazar gunu bitiyor. Raporumun suresi buyk ihtimalle uzayacak. Bu durumda ben raporumu nasil izatabilirim? Calistigim ile gelemem bacagim kirik. Raporim da pazar gunu bitiyor. Telrar kurul raporu mu almaliyim? Raporumu 15 ekim pazartesi mi yoksa 12 ekim cuma mi almaliyim? İl disinda olmam sorun olir mu? Tesekkurler

  • Merhaba, doktorunuz ile görüşün ve en geç 12 Ekim pazar günü raporunuzu uzatın. Yoksa 15 Ekim pazartesi okulunuzda görevinizin başında olmanız lazım.

 59. İyi günler,,sözleşmeli olarak görev yaptığım ilden rahatsızlık nedeniyle salı günü başlayan ve cuma günününde dahil olduğu 4 günlük rapor aldım.ve yaşadığım şehre gittim.aynı zamanda almış olduğum raporda bitiş tarihinde kontrol ibaresi var.raporumu geçirdiğim ilde bulunan aile hekiminden kontrol tarihinde tekrar rapor alamazmıyım.?bir arkadaşım sadece hafta sonu acilden alabilirsin dedi.doğrusu nedir?

  • İl dışından haftasonu acilden rapor almanız mümkün. Siz görev yerinizden rapor alıp o raporu izne çevirtmeden il dışına çıkarsanız suç olur.

   • Nasıl yani izine çevirmeden gitmiş olsa il dışından acilden rapor alsa da mı sorun olur

    • Çalıştığı yerden rapor alıp il dışına çıkarsa ve oradan da rapor alırsa öncelikle çalıştığı yerden aldığı raporun izne çevrilip çevrilmediğine bakılır.

 60. Görev yaptığım ilden 10 günlük rapor aldım ve rapor sürem 26 eylül günü sona eriyor. Şu an il dışındayım ve il dışından heyet raporu almak istiyorum. Heyet raporunu 27 eylül günü alabilirmiyim yoksa en geç 26 eylül günümü almam lazım

  • Görev yaptığınız ilden rapor alıp izne çevirtmeden il dışına çıktıysanız il dışından rapor almanız yasal olmaz. Eğer izne çevirtip ya da sevkle il dışına çıktıysanız raporunuz bitmeden oradan heyet alabilirsiniz.

 61. İyi akşamlar eşim sözleşmeli öğretmen ve yıl içerisinde alabileceği heyet raporunun süre kısıtlaması var mı ayrıca aldığı takdirde müdürünün kabul etmeme gibi bir hakkı var mı

  • Merhaba, heyet raporunda süre sınırlaması yok. Alabilir. Okul müdürünün kabul etmeme yetkisi yok ancak alınan rapora itiraz edebilir. İtiraz ederse hakem hastanede inceleme yapılır.

 62. Merhabalar beni bi konuda aydınlatırsanız sevinirim. Şu an doğum iznindeyim ve görev yaptığım ilde değilim 24 Eylül de doğum iznim sona eriyor ve ben heyet raporu almak istiyorum bebeğim daha küçük olduğu için. Şehir dışından heyet raporu alabiliyor myum? Ve acilden mi giriş yapmam lazım hangi gün rapor başlatılmalı? Şimdiden teşekkürler

  • Merhaba, 24 Eylül’de doğum izniniz sona eriyorsa doğum izni sonrası göreve başlamanız lazım. Göreve başlamadan heyet raporu alırsanız hala izinde gibi işlem olur. Göreve başladıktan sonra heyet raporu alırsanız hizmet süreniz ve hizmet puanınızı almaya devam edersiniz. Göreve başladıktan sonra il dışındann heyet raporu alacaksanız önce il dışından acilden cumartesi günü 3 günlük rapor alın. Sonra pazartesi heyet raporu alın.

 63. Şu anda mazeret iznimi kullanıyorum İl dışındayım Yarın (cuma) aile hekiminden önümüzdeki haftayı kapsayacak şekilde rapor alabilir miyim?

  • Mazeret izniniz ne zaman bitiyor? Bugün bitiyorsa ya da bittiyse alamazsınız. Eğer izniniz yarında devam ediyorsa yarın rapor alabilirsiniz.

   • İznim yarın için de geçerli İl dışında olduğum için Aile hekiminden mi yoksa poliklinikten mi almamı önerirsiniz?

 64. Cuma günü görev yeri dışındaki aile hekiminden alınan 7 günlük raporda “kontrol” ibaresi varsa sonraki cuma günü aynı aile hekimine mi kontrole gidilmeli?

 65. Seminer döneminde il dışında seminerimi alacaktım fakat rapor alınması gerektiğinde şehir dışında olduğum icin ancak pazar günü acillerden mi rapor alınmalı pazartesi de alınabiliyor mu ?

  • Semineri il dışında alacaksınız sonra vaz mı geçtiniz? Eğer görev yerinizin olduğu ilin dışındaysanız Cumartesi pazar acilden sağlık raporu almanız lazım. Pazartesi il dışından rapor alamazsınız. Eğer semineri il dışında alacaksanız, bunu da belgelendirdiyseniz o ilden pazartesi sağlık raporu alabilirsiniz.

 66. Bu hafta raporluydum il dışına çıktım şimdi bu gece il dışından tekrar rapor alabilir miyim bir haftalık ?

 67. sayın editör size bir sorum olucak ;cuma günü okulum saat 3 ‘te bitiyor, saat 4’te il dışından rapor alabilirmiyim. şimdiden teşekkürler.

 68. Merhaba malatya ilçesinde öğretmenim ve raporluyum. Raporum cuma bitip cumartesi çalışır ibareli. Rahatsızlığım devam ettiginden parzartesi malatyadan rapor alacam. Mesai saatleri icinde ilçe öğretmeni il merkezinden rapor alabilirmi. Malatya buyuksehir bu arada

 69. Cuma günü dersim yok mesaim yok il dışına çıkabilir miyim cuma günü il dışından rapor alsam sıkıntı olur mu?

 70. Merhaba ben bir koleje gidiyorum ve yurt da kaliyorum bu okul tek yurtdişindakilerini alirlar yada yabanci passaportun olursa benim bilmek istedigim bizim okulumuzda ögretmenler resmi degildir yurtdaki hocalar resmi degildir
  Okulum 12 sinifdakilerinin notlarini kafalarina göre veriyorlar ve vergi kacakli yapiyorlar bu yazdiklarim okulu kapatmak icin yeterli mi degilse okula ne olur simdiden tesekür ederim

 71. Merhabalar.Ben Ankara da 10 gun rapot aldım.Sınavlara girebilmek icin şuan KKTC deyim.Raporum pazar gunu bitiyor pazartesi iş başı.Fakat benim 10 daha rapora ihtiyacim var.Bu raporu KKTC den alırsam sıkıntı oluyor mu?Bir de pazar gunu biten rapor icin hangi gun tekrar giriş yapmaliyim?

 72. Merhaba pazartesi günü çalıştığım ilden dört gün rapor alıp il dışına çıktım . İl dışında raporluyken doktora gidebilir miyim? şimdiden teşekkürler.

 73. Merhaba ben suan il dışındayim pazartesi dersim yok salı carsamba perşembe cuma günü rapor alicam yarın yani pazartesi sağlık ocağından alsam sorun olurmu yoksa bugunacilemi cikayim

 74. Merhabalar görev yaptığımın ilden 4 günlükrapor alıp Ankara’ya ameliyat olmaya geldim perşembe günü 10günlük rapor yazdı doktorum fakat toparlanamadım pazar günü raporun süresi doluyor nasıl bir şekilde raporu uzatabilirim yaptığım işlemlerde herhangi bir sorun var mı müdür yardımcım bu şekilde yönlendirdi yani

 75. Merhaba. 10+10 günlük rapor alacağım. Hmen ardından başka ilden heyet raporu alacağım. Bunu nasıl sağlayabilirim rapor bitmeden başka ilden heyet raporunu alsam sorun olur mu ?

 76. Merhaba benim heyet raporum 08.04.2018 tarihinde bitiyor 09.04.2018 (pazartesi) göreve başlamam gerekiyor ama teykrardan heyet raporu alacam il dışından. Alacağım heyet raporu hangi günler olm

 77. Merhaba doğum iznim sona erdi 5 günlük raporluyum (pazartesinden cumaya)il disindan heyet raporunu alabilir miyim? Heyet raporunu ne zaman alırsam il disindan sorun olmaz..çok acil teşekkür ederim

 78. Merhabalar ben 02.02.2018 den 06.02.2018 tarihinde raporluydum. 15 tatilin son cumasindan okulun 2. Dönemi ilk iki günü raporluydum olduğum için okula gitmedim. Hakkımda ilçe milli eğitim tarafından soruşturma açılmış sözleşmeli olduğum için sıkıntı çıkar mi

  • Merhaba, raporunuzu okula zamanında bildirdiyseniz ve rapor bitiminde göreve zamanında başlayıp raporu da teslim ettiyseniz hiçbir sıkıntı çıkmaz.

 79. İl disindan pazar günü hastalanarak acilden üç günlük rapor aldım (pazar-pazartesi-sali) Çarşamba günü kontrol verildi. Rahatsızlığm devam ediyor, yarın kontrole gitmeyip görev yerinde mi olmam gerekiyor

 80. Merhaba. Benim de bir sorum olacak. Ben hafta sonu il dışından acilen değil de uzman doktordan c.tesi ve pazar gününü de içine alan 5 günlük rapor aldım. Acaba okul bi sorun yaratır mı ?

   • İl dışından acilden pazar günü 3gunluk rapor verildi.(pazar-pazartesi-sali) Çarşamba günü ise kontrol yazıldı. Hastalığım devam ediyor,salı günü hastaneye gitmek zorunda kaldım doktor tekrar rapor yazalim dedi ancak raporluyum olduğum için yarın kontrolün var zaten gel yazalım dedi. Bu durumda ne yapmam gerekiyor görev yerinde mi olmak zorundayim

    • Doktor raporun sonuna kontrol yazmış olsa dahi hafta içi il dışından rapor alamazsınız. Görev yerinizde olmanız gerekiyor. Hafta sonu acilden rapor alabilirsiniz, zaten almışsınız bunda sorun yok. Ama çarşamba günü il dışından rapor almanız sizi sıkıntıya sokabilir. İdarecinizin göz yummasına bağlı.

 81. Merhaba çok acil bir durum var yardımcı olursanız sevinirim. İl dışından acilden pzar pzartesi için rapor aldım bugün tekrar gittim ama sistem tekrar bir rapor vermiyor doktor birçok kes denemesine rağmen raporu veremedi ve okula gidebilecek durumum da YÖK. Yarından itibaren verebileceğini söyledi. Girişm her şeyim bugünden olsa da yarından rapor verildiğinde yine işe başlamam gerekir mi? Lütfen cevap veririrseniz çok sevinirim

 82. Merhaba benim bulunduğum ilde tedavim mümkün değildi 10 gün rapor alıp il dışına çıktım. Raporumda kontrol ibaresi bulunmuyor. Raporum perşembe günü bitiyor. Ben bu durumda il dışında çarşamba günü raporun bitmeden yeniden rapor alabilir miyim ?

  • Mesai günlerinde il dışından heyet raporu alabilmeniz için bulunduğunuz yerdeki hastanenin sizi sevketmesi lazım. Ara tatilde yaz tatilinde vs il dışından heyet raporu alabilirsiniz.

   • Merhabalar peki heyet raporu aldık diyelim bu bizim fiili iş günümüzden düşüyo mu? Atıyorum 1 yolda 280 iş günü var ve heyet rapor aldım sistemde fiili iş günüm 200 e düşer mi?asıl merakım su aday öğretmenlik sürecini etkiler mj

 83. Meraba, Kız arkadaşım istambulda ikamet ediyo gebzede öğretmenlik yapiyo. Bos gününde istanbuldan rapor aldı okuldan olmaz denilmiş. Ancak hasta olduğu için gebzeyegebzeye gidemedi sorun olur mu?

  • Merhaba, mesai günlerinde görev yaptığı yerin dışında bir yerden rapor alamaz. İl dışından da sadece haftasonları acilden rapor alınabilir.

 84. İyi Akşamlar İlçede öğretmenim hasta olduğum için ders bitiminde il merkezine geldim Akşam acile mi gitmem lazım yoksa yarın hastaneye giderek rapor almam yeter mi Ayrıca sağlık ocağından aldığım rapor geçerli mi yoksa hastane olması şart mı

 85. Merhabalar görev yaptığım yerde Pazartesi’den cumaya kadar rapor alacam(cuma da dahil) il dışından da heyet raporu alırsam cuma günü ya da cumartesi günü alabilir miyim ?

 86. Normal raporun gunu dolmadan heyet raporuna dönüştürmede bir sakınca var mi. Normal raporun bitişi hafta sonuna denk geliyor.

 87. Merhaba normalde okulda pazartesi gunüm bostu bende biletimi ona göre almistim simdi bos gunler degismis mecburen hafta sonu rapor alicam mudirum sözlesmeli oldgum icin sorun cikacagini soyledi rapor hakkin doldu dedi ama ben 2017 yilinda 7 gun rapor almistim bir sorun yaşarmiyim.teşekkurler

 88. Iyi akşamlar.benim 5 şubat pazartesi günü dersim yok.ve babamın sağlık sorunlarıyla ilgilendigimden bir hafta daha yanında kalmak istiyroum.simdi benim pazartesi günü dersim olmadığı için raporu salıdan cumaya almam doğru olur mu.lutfen acil cevap verirseniz çok sevinirim

 89. Ben il dışında tatildeyken rahatsızlandım.dr.rapor verebileceğini söyledi. Tetkiklerim halen devam ediyor. Dumurumu mudure bildirdigimde kaymakamligin rapor alan öğretmene soruşturma açacağını ve kendisinin raporu islemrvsokmayacagini söyledi. Müdürün böyle bir hakki var mı.

  • Müdürün böyle hakkı yok hocam. Rapor alın whatsapp, mail ya da faks ile gönderin. Rapor bitince okula döndüğünüzde de raporun aslını verin.

 90. Merhabalar lütfen acil olarak cevap yazarsanız çok memnun olurum .Ben lösemi hastasıyım.atamam yapıldığında tedavi görüyordum tedavinin bitti gidip Erzurum’da göreve başladım. Yaklaşık 3.5 ay görev yaptım sözleşmeli öğretmen olarak,ancak hastalığım tekrarlamış tekrar hastaneye İstanbul’a sömestir tatilinde geldim yatış yaptılar tedavi yeniden başladı.sanırım doktorlar ılık nakli yapacaklar bunun için kan tahlilleri yapıyorlar tedavinin ne zaman biteceği belli değil en az üç ay veya altı ay..vs.sorum şu ben yatan hasta olarak rapor altı ay uzarsa acaba devlet sözleşmemi iptal ederim benim durumum ne olacak?

 91. İyi akşamlar öncelikle bu bilgilendirici yazı için teşekkür ederim. Yarından yani cuma gününden itibaren il dışından 10 gün rapor almam gerekiyor. İlk sorum gerçekten bu raporu whatshaptan göndermek yeterli olur mu. Bir diğer sorum ise il dışından alınan raporları izne çevirme diye bir şey duymuştum. Bu şuan mecburi mi acaba?

  • İyi akşamlar hocam. Aldığınız raporu bir şekilde okula göndermeniz yani okulu haberdar etmeniz lazım. Yarın rapor aldığınızda raporu isterseniz whatsapp ile gönderin isterseniz okula faks çekin isterseniz tarayıcıdan taratıp e-posta atın. Dediğimiz gibi önemli olan aldığınız raporu okula bildirmek. Rapor bittiğinde göreve başlarken de raporun aslını okula vereceksiniz. Diğer sorunuzda raporun izne çevrilmesi hususu sizi ilgilendirmiyor. Bu husus okul idaresinin işi. Siz raporu alın diğer hususları yerine getirin tamamdır.

 92. Merhaba cumartesi acilden rapor almak şart mı yoksa cumartesi öğlene kadar özel hastaneler açık rapor alabilir miyiz

 93. Merhaba,5 Şubat Pazartesi günü il dışından 36.hafta çalışamaz raporu alsam sorun olur mu?Bir hafta için başlamak istemiyorum. Mesai saatine girdiğim için okulda olmam gerekir mi?

  • Merhaba tatil içerisinde heyet raporu veren bir hastane gidip muayene olunuz. Durumunuz uygunsa heyet raporu vereceklerdir. Rapor aldıktan sonra resmini çekip okul idarecinize gönderiniz.

 94. Benim doktorum sadece il dışında var. Ve mesai saatleri içinde de rapor alıyorum. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sanırım sizin dediğiniz durum idare öğretmen anlaşmazlığında ortaya çıkıyor

 95. Yariyil tatili bitiminde pzrtesi goreve baslamamiz gerekiyor ya illa pazar gunu acilden mi rapor almak gerekiyor? Mesela cuma gunu ozel hastaneden bir poliklinikten 8 gun rapor alsak olmuyor mu?

 96. Doğum iznine çıktım ve doğum iznimi başka ilde geçiriyorum. İzne çıkarken dilekçemde izni geçireceğim adresi belirttim. İzin bitiminde rapor almak istesem izni geçirdiğim ilden alabilir miyim, görev yaptığım ilden mi almam gerekli?

 97. Aile hekimim görev yerimde, görev ili dışında başka bir aile hekimi misafir olarak hasta kabul ediyor,fakat rapor verebiliyor mu?

  • Aile hekimleri mesai saatleri içerisinde rapor verir, siz il dışından başka bir aile hekiminden mesai saatleri içinde rapor alamazsınız.

 98. Dersimin olmadığı boş günümde il dışına çıktım. Burdan acilden rapor alsam sonraki iki gün için geçerli olur mu? Dersim yoktu ancak seminer verilecekmiş öğretmenlerin katılması zorunlu olan. Bu seminere katılmamak için rapor alabilir miyim

 99. Devlet okulunda sözleşmeli öğretmenler özel hastaneden veya özel muayenesi olan doktordan rapor aldığı takdirde bu rapor geçerli olur mu? İl dışı değil aynı ilden alacağım

 100. Pazar günü İl dışında acilden giriş yaptım..ama rapor vermedi ler. Acaba bu gün il dışında rapor alabiliyor muyum

 101. İl içinde başka bir ilçeden rapor alıyorsak bu sorun olur mu yani aynı ilin a ilçesinde görev yapıyorum pazartesi günü(saat 1 de okulda olmam gerekiyor) b ilçesinden gidip rapor alabilir miyim

 102. İlçede Vekil müdürlük yapıyorum.Alacağım raporu ilçe milli eğitim müdürlüğüne mi ylaştırmam gerekir?

 103. Merhabalar, şu anda il dışında hastanede yatıştayım fakat yatışım bitecek,birinci dönem okula gidemeyeceğim için buradan heyet raporu verilecek . Heyet raporu başlangıç günü hangi günlere denk gelmeli teşekkür ederim

 104. İldışından iki gün rapor aldım pazar ve pazartesi için raporu iki gün daha uzatmak istiyorum Pazartesi günü herhangi bir hastaneden iki gün daha rapor alabilir miyim yoksa Pazartesi zaten raporlu olduğum için salı günü mü almam lazım ve acilden mi almam gerekir

 105. Hocam ben şehir dışındayım pazar günü acilden rapor aldım pazar ve pazartesi için. pazartesi iki gün daha uzatmak istiyorum herhangi bir hastaneden alsam oluyor mu yoksa il dışı olduğu için uzatmak için alınan rapor da mı acilden olmalı ?

 106. İstanbul’da görev yapıyorum haftasonu başka bir ile geldim ve hala oradayım.raporum cumartesi bitecekti . Ben de pazar akşamı acilden giriş yaparak 17.12.2017 ile 19.12.2017 tarihleri arasında rapor aldım üç günlük sonra da raporum bittiği gün yani 19.12.2017 de hastaneye yatışım yapıldı yatış kağıdını okula vatsaptan attım ama aklım karıştı yaptığım işlemlerde bir hata var mı ?cevabınızı bekliyorum

 107. Haftasonu memlekete geldim ve pazar gunu hastaneye yatis yapildi.Pazartesi gunu polikilikte dr muayenesi yapldiktan sonra durumuma gore dr rapor verecek bunda bir sikinti olur mu?

 108. Kurumumuzda raporu getirdikten sonra izne çevrilme işlemleri için dilekçe doldurtup ilçe milli eğitime götürüp bırakmamızı istiyorlar.

  Bu istekleri doğru mudur?
  İzne çevirme işleminin takipçisi öğretmen midir?
  İdari işler ile de biz uğraşacaksak okulda idareciler neden var?

   • İlçeden yazı gelmiş kaymakam onaylayacağından dolayı rapor alan öğretmenler izin dilekçelerini ilçe milli eğitim müdürüne ELDEN imzalatıp vs vs.. diye

    Saçma saçma işler
    Mecbur koştuk peşinde
    Eziyet yahu

 109. Pazartesi günü için başka ilden rapor nasıl kabul edilmiyor? Hala böyle bir şey var mı? Köy okulu başka ile daha yakın. Farklı ilden rapor kabul edilmiyor mu şu an? Rapor aldım ben yarın kabul edilmeyecek mi şimdi?

  • Alamazsınız hocam. Siz pazartesi günü okulda olmanız lazım il dışından nasıl rapor alıyorsunuz? ilk karşılaşacağınız soru bu olacak. Bunu açıklar mısınız?

 110. sitenizi yeni gördüm. bizim camiaya böyle yararlı bilgiler gerekli. iyi çalışmalar diliyorum.

 111. pazartesi günü öğretmenlere tatil ve pazartesi sağlık ocakları açık bu durumda il dışından rapor alınabilir mi illa ki acilden mi olması gerekir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM