DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Hafif Yağmur

Rapor alan öğretmenin yapması gerekenler, il dışından rapor alma

Milli Eğitim Müdürlükleri öğretmenlerin aldıkları raporlarda yapılan yanlışlıklar konusunda uyarmaya başladı. ogretmenlericin.com olarak biz de bu hususta açıklamalar yapmak öğretmenleri resmi yazı ile birlikte uyarmak istedik. Çünkü yapılan basit bir hatanın yaptırım cezası ağır olabilir.

Rapor alan öğretmenin yapması gerekenler, il dışından rapor alma
14.04.2017
A+
A-

Rapor alan öğretmenin yapması gerekenler, il dışından rapor alma

Mesai saatleri içerisinde MEB personeleri il dışından rapor alamazlar. Öğretmenlerin il dışından rapor almaları sadece hafta sonlarında, resmi tatillerde mümkün olmaktadır. Açık olarak yazarsak okulun olduğu gün öğretmen il dışından rapor alamaz. Çünkü o gün okul var, mesai olduğu gün il dışına çıkmanız yasaktır, görevin başında olunması lazımdır. Resmi tatillerde, izinli olunan günlerde, cumartesi ve pazar günleri öğretmen il dışından rapor alabilir. Tek hekimden alınacak rapor ve diğer hususlarda Milli Eğitim Müdürlüğü resmi yazı ile öğretmenleri uyardı. ogretmenlericin.com olarak bizlerde kısa kısa bilgiler verelim.

KADROLU ÖĞRETMENİN RAPOR HAKKI 40, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİN 30 GÜN

Öğretmenlerin yıl içerisinde alabilecekleri tek hekim raporu ilgili mevzuata göre düzenlenmiştir. Bir yılda kadrolu öğretmenler 40 gün rapor alabilir. Yıl içerisinde sözleşmeli öğretmenler ise 30 gün rapor alabilirler. Burada görüldüğü üzere sözleşmeli öğretmenlerin yıl içerisinde alabileceği rapor hakkı kadrolu öğretmenin yıllık rapor hakkından azdır. MEB kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler arasında özlük farkılıkları olmayacak dese de sözleşmeli öğretmenlerin rapor hakkı 10 gün daha azdır.

AYNI HEKİMDEN TEK SEFERDE 10 GÜN RAPOR ALINABİLİR

Bir öğretmen bir doktordan tek seferde en fazla 10 gün rapor alabilir. Öğretmenler İçin olarak örneklendirirsek, bir öğretmen A hekiminden bir seferde en fazla 10 gün rapor alabilir. Eğer aynı doktora tekrar gidilmesi halinde yine en fazla 10 gün rapor daha alınabilir. Aynı yıl içerisinde aynı doktordan 20 günden fazla rapor alınamaz. A hekiminden ister 10+10 ister 5+5+5+5 ister 10+5+5 şeklinde en fazla 20 gün sağlık raporu alınabilir. Tek seferde ise bir doktor öğretmene 10 günden fazla rapor yazamaz.

Öğretmenin yıl içerisinde rapor hakkı kavramını açıklarsak, yıldan kasıt eğitim öğretim yılı değildir. Bazı öğretmen haber siteleri ile idarecilerin de karıştırdığı ve kamuya bu şekilde yansıttığı yanlış bilgiyi düzeltelim. Yıldan kasıt 1 Ocak tarihinden 31 Aralık tarihine kadar olan takvim yılıdır. Yani eğitim öğretim yılı değildir.

Kadrolu öğretmenler bir yıl içerisinde 40 gün rapor alabilir. Bu raporlar tek seferde 10 günü geçemez. Sözleşmeli öğretmenlerin yıl içerisinde alacağı rapor ise belirttiğimiz gibi kadrolu öğretmenlerden 10 gün daha az olup, 30 gündür. heyet raporları 40 günlük rapora dahil değildir. Bu belirttiğimiz süreler tek doktordan alınacak raporlar toplamıdır.

ÖĞRETMENLERİN İL DIŞINDAN ALACAĞI RAPORLAR

Tekrar vurgulayalım öğretmen mesai zamanlarında, hafta içi il dışından rapor alamaz. Hafta sonu il dışına çıkan öğretmen özel veya devlet farketmez ACİL den sağlık raporu alabilir. MEB izin yönergesi ve diğer mevzuatlarda alınacak raporlarda devlet veya özel ayrımı yoktur. İl dışından alınan raporlar whatsapp, e-posta, faks ile okul müdürlüklerine ertesi gün mesai bitimine kadar gönderilmelidir. Raporu sona eren ve göreve başlayan öğretmen raporun aslını göreve başladığında okuluna teslim etmelidir. Öğretmenler raporlarını ilçe/il milli eğitim müdürlüğüne değil kendi okullarına gönderecekler ve teslim edecekler. Müdür yetkili öğretmenler, tek öğretmen olarak çalışanlar ise bağlı oldukları milli eğitim müdürlüğüne teslim edecekler.

RAPOR BİTMEDEN TEKRAR RAPOR ALMA DURUMU

ogretmenlericin.com olarak da bize en çok sorulardan birisi de rapor bitmeden tekrar rapor alınabilir mi sorusu oluyor. Öğretmen rapor aldıktan sonra rapor bittiğinde göreve başlamalıdır. Alınan raporun süresinin rapor bitiminde alınan raporda kontrol ibaresi varsa öğretmen göreve başlamadan tekrar rapor alabilir. Ancak ilk alınan raporda rapor bitiminde kontrol yazılmamışsa öğretmen göreve başlamadan tekrar rapor alamaz.

Öğretmenlerin sağlık raporu konusunda dikkat etmesi gerektiği hususlar resmi yazı TIKLAYINIZ

YORUMLAR
 1. Tanju dedi ki:

  Hocam, görev yapmakta olduğum lise turizm otelcilik lisesi olması sebebiyle yaz tatilinde koordinatörlük görevi yapmaktayım. Okul idaresi 2 aylık yaz tatilinin 1 ayı için izin kullandırıyor. 1 aylık iznim yakında bitecek ama ameliyat olmam gerekiyor. Görev yaptığım il dışında memleketteyim. Bu durumda sağlık raporunu acilden mi almam gerekiyor? Teşekkürler…

 2. Zeynep can altun dedi ki:

  14 temmuz 2019 da trafik kazasi gecirdim legen kemiklerim kirildi 1 ay kadar yatmak zorundayim ameliyat oldum ve 45 gün raporluyum taz tatilimi yatarak gecirecegime göre okulun acilinca 45 ģün izinli olabilirmiyim öyle bie tönetmelik var mi teşekkürler

 3. Czm dedi ki:

  Yaz tatilinde salı günü tercih komisyonu görevim var ben il dışından pazartesi gününden rapor alabilir miyim? Yani 1 temmuz 1 eylül arasında il dışından hafta içi rapor alınabilir mi ? Teşekkürler

 4. Smyr dedi ki:

  cumartesi yerine Pazar 12den sonra yani pazartesi mesai saatinden önce olmus oluyor acilden alsak sorun olmaz değil mi rapor gününü eksiltmemek icin

 5. Özgür dedi ki:

  Hocam seminerin 2. Haftasını memleketten almak için kendi okuluma dilekçe verdim fakat Pazartesi günü 5 günlük rapor aldım . Ama okulum kabul etmiyor . Böyle bir hakları var mı?

 6. Dilek Kara dedi ki:

  Seminerin 2. Haftasını memleketten almak için kendi okuluma dilekçe verdim.Ailemin aile hekiminden rapor alabilir miyim memlekette 2. Hafta pazartesi bu durumda?

 7. Mry dedi ki:

  Hafta sonu da olsa özel hastaneden acil girişli mi rapor alınmalı yoksa poliklinikten alınan rapor da geçerli olur mu

 8. Rebiş dedi ki:

  Hafta sonu cumartesi günü özel hastaneden 7 günlük rapor almam usule uygun mu? Yani seminerin 2. Haftasi raporlu geçecek. Mahalli alan içinde bile olsa acilden mi almak gerekir.

 9. Serap dedi ki:

  Cumartesi günü özel hastaneden acil girişi mi olması gerekiyor yoksa normal rapor olur mu

 10. Gizem dedi ki:

  Raporluysak ve zümre toplantısına katılamadıysak bu sorun teşkil eder mi?

 11. Aysenz dedi ki:

  Haftasonu ildisi acilden 7 günlük yazdirip takip eden haftaiçi pzts dahil cumaya kadar çalıştığımız ilçeden 5 günlük alıp 5. Günün sonunda haftasonu ildisi pazar dahil 6 günlük yazipmasi usule uygun mu acaba

 12. Mry dedi ki:

  Sözleşmeli ogretmenlerin seminerlerin ikinci haftası rapor alması sorun oluşturur mu?

 13. Aylinn dedi ki:

  İl dışında pazar günü özel hastaneden acil girişi yaptırıp o gün için(pazar günü)1 günlük rapor alsak,pazartesiden itibaren de Aile hekimine rapor yazdırsak oluyor değil mi?

 14. Aylinn dedi ki:

  Pazar günü özel hastaneden acil girişi yaptırıp o gün için(pazar günü)1 günlük rapor alsak,pazartesiden itibaren de Aile hekimine rapor yazdırsak oluyor değil mi?

 15. Ali dedi ki:

  2. Hafta seminerlerini istediğimiz ilde alabiliyor muyuz?

 16. Aylince dedi ki:

  Sözleşmeli aday ögretmenlerin Seminer döneminin ilk haftası başka şehirden heyet raporu alması sıkıntı oluşturur mu ?illa çalıştıgımız okulda seminer yapılması zorunlulugu var mı ?

 17. Ozzy dedi ki:

  il dışından haftaiçi heyet raporu alsam geçerli olur mu ?

 18. Mehmet dedi ki:

  Seminer döneminde ilk hafta normal rapor alsak geçerli mi? Yoksa illa heyet raporu mu almak lazim

 19. Fatma dedi ki:

  Yorumunuz

 20. Neslihan dedi ki:

  Merhaba geçtiğimiz hafta 8 günlük cumadan cumaya rapor aldım hasta olduğum için. Şehir dışına ailemin yanına gittim istirahat edebilmek adına fakat toparlayamadım. Bu hafta cuma günü raporum bitiyor ve raporumda kontrol önerilir ibaresi işaretlenmemiş. İlk raporu çalıştığım ilçe de aile hekimimden aldım. Şimdi ikinci raporu bu cuma il dışından bağlarsam problem yaşarmıyım? Sözleşmeli ögretmenim biraz daha tedirginim bu yüzden. Net bilgi alamadım okul idaremden de fakat iyuleşemedim rapor almak mecburiyetindeyim ne yapmalıyım.Bilgi verirseniz çok sevinirim.

 21. Hilal dedi ki:

  Hafta sonu il dışına çiktim ve pazar gun gittigim yerin acilden daha fazla veremem diyerek doktor 3 günluk rapor verdi istersen baska bir doktordan uzatabilirdin dedi ama kontrol ibaresi yok ve ben de boyle bir sart olduğunu bilmiyordum bugun raporumun son gunu onceki raporda kontrol yazmasa da rapor uzatilabilir mi eger uzatirlarsa idare kabul eder mi

 22. Hakan dedi ki:

  Hafta sonu il dşına çıkmayı ve rapor almayı düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla idareye haber vermeme gerek yok lakin bilgi kirliliği çok fazla emin olamadım. Müdüre haber vermem gerekir mi?

 23. Birgül dedi ki:

  Hafta ici Aile hekiminden aldigimiz rapor geçerli mi acaba

 24. Ece dedi ki:

  Hafta içi bir gün rapor alıp kontrol yazılmamış ise diğer gün tekrar başka bir bölümden rapor alindginda cezai yaptırımı nedir

 25. Çağrı dedi ki:

  Haftasonu alınan raporlarda kesinti oluyor mu acaba Cumartesiden cuma gunune kadar almayi dusunuyorum. Cumartesi pazar için kesinti olur mu

 26. Dilan dedi ki:

  Seçimden sonraki gün öğretmenlere tatil okullar kapalı olduğu için. Oyumu şehir dışında kullanmam gerekiyor. Pazartesi günü bir poliklinikten veya aile hekiminden rapor alınabilir mi ?

 27. Nisa dedi ki:

  1 marttan 8 marta kadar 8 gün rapor alacağım. Rapordan sonra ilçe milli eğitimin onaylamama gibi bir hakkı var mı. Nişanım için il dışına çıkacağım. Sözleşmeliyim ve adaylığım kalktı.bazı arkadaşlar soruşturma açıldığını yazmışlar sıkıntı yaşamak istemiyorum. Şimdiden cevap için teşekkürler

 28. Irem dedi ki:

  Merhaba il disindan cumartesi gunu ozel hastanenin polikiliniginden alacagim 7 gunluk rapor gecerli olurmu yoksa acilden mi almam lazim yardimci olursaniz cok sevinirim..

 29. Tuğba dedi ki:

  Merhaba, yarıyıl tatilinin son haftaici günü olan cuma günü poliklinikten mi rapor almalıyım, yoksa tatilin son günü olan pazar günü acilden mi rapor almalıyım? Acilde her doktor rapor veriyor mu acaba riske atılır mi?

 30. Nil dedi ki:

  Merhaba , Pazar gün gece 12 den sonra rapor almak sıkıntı yaratır mı, dersim Pazartesi öğle sonu başlıyor ,mesai saati 8 başladığına göre 8 den sonrasını mı baz almalıyız yoksa 12 den sonrasını mı

 31. Yasemin dedi ki:

  Ben okulum şehir dışında ben ikamet ettğim yerden rapor alıyorum bu sıkntı teşkil ediyor mu? Çünkü rahatsız oldğum zamn şehir dışındaki hastaneye gitmem zor oluyor??

 32. Benhur dedi ki:

  Merhaba , Pazartesi sabah 7de il dışından bel ağrısı tanısıyla 1 günlük rapor aldım. Çalışma saatim öğlen 1de başlıyor. Bu durum sıkıntı olur mu ? Şayet olursa yaptırımı ne olur

 33. Aslıhan dedi ki:

  Bulunduğumuz ilin değil de ilçenin acilinden rapor alabilir miyiz

 34. Selma dedi ki:

  Merhaba, hamileyim ve bugün hiç iyi değilim doktora görünmek için en yakın yerden randevu aldım ancak yarın dersim boş ve Pazartesi de kendi doktorumdan randevum var. Bu durumda bugün rapor alsam, Cuma dersim Yok Pazartesi başka doktordan tekrar rapor alabilir miyim? Cuma dersim olmadığı için önce Pazartesi tekrar başlamam mı gerekir?

 35. Hatice dedi ki:

  Merhabalar Pazartesi günü dersim yok. Pazartesi il dışından rapor alabilir miyim? Yoksa mesai olduğu için çalıştığım ilde mi olmam gerekiyor?

 36. Eda dedi ki:

  Merhaba doğum iznim bitti 5 günlük rapor aldım. 5.günde heyet raporu aldım 20 günlük. Öğretmenim. Birinci dönemi bitirmek için 10+5 günlük normal rapor alsam sıkıntı oluşturur mu benim için.

 37. Hatice dedi ki:

  Merhaba ankaradan rapor alıp il dışına çıksam gittiğim ildeki bir hastanede raporluyken muayene olmam bir sorun oluşturur mu. Ve ya diger bir soru pazar gününden il dışına çıksam gece 12 olmadan özel hastaneden rapor alsam 6 günlük ve hafta ici başka bir hekime muayene olmak için gitsem bir sorun olur mu

 38. Duygu dedi ki:

  Merhaba. İyi akşamlar. 5+5 bu yıl içerinde, 5+5+5 yeni yıl döneneminde olmak üzere aile hekiminden toplamda 25 günlük rapor alabilir miyim acaba

 39. Makbule dedi ki:

  Merhaba, ben düzcede ikamet edip ankarada göreve başladım. Ancak ayağımı burktum ve ayağım alçıda şu an. 6 aralık perşembe günü ankaradaki bir doktordan 10 gün rapor aldım. Raporum 15 aralık cumartesi günü gidiyor. Pazar günü düzcede acile gitsem acil doktoru beni ortopediye sevk edip pazartesi de ortopedi doktorundan tekrar rapor alsam böyle bir şansım var mı? Yoksa illa ki acil hekiminin mi rağor vermesi gerekiyor?

 40. Gizem dedi ki:

  Merhabalar bir sorum daha olacak doğum iznim perşembe bitti perşembe ve cuma rapor aldım. Bugün itibariyle bi 10 günlük daha rapor aldım. Bu raporları devlet hastanesinden aldım.fakat idarem arayıp niçin 10 günlük aldınız kaymakam sorun yapıyor soruşturma yiyebilirsiniz dedi. Dogru mudur? Sorusturma acarlar mı?Artık rapor almak bu şekilde sıkıntı mı. ? Bilgi verir misiniz

 41. alp dedi ki:

  Örnekle anlatmak gerekirse ikametgah adresi kocaeli, aile doktoru kocaelinde.. Çalıştığı yer istanbul… Hızlı trenle gidiş geliş yapıyor diyelim.. Aile hekiminden hafta içi aldığı rapor geçerli oluyor değilmi. İkametgahı kocaeli olduğu için…

 42. Gizem dedi ki:

  Merabalar. Şuan doğum sonrası izindeyim. Izinden sonra bebeğime bakacak kimse olmadığı için rapor Almak istiyorum. 6 haftalik yanı bir buçuk aylik bir süre. Okul idaresi özelden rapor almamam konusunda uyarıda bulundu. Hafta sonu il dışından acile giriş yaptırıp heyet alsam sıkıntı olur mu bu durum.

 43. Özlem dedi ki:

  Görevlendirme ile başka bir okulda çalışıyorum. Raporumu görevlendirme yaptığım okula verdim. Kadromun olduğu okula bildirmedim. Okulum da durumu Ankara’ya bildirmis. Gelecek sonucu bekliyoruz dedi. Sonuç olarak nasıl bir ceza alırım. Sözleşmeli öğretmenim.

 44. Öğretmen dedi ki:

  Merhaba, Pazarı pazartesiye bağlayan gece yani Pazartesi mesai başlamadan gece 1 de il dışından rapor aldım rapor geçerli midir yoksa geçerli sayılmaz mı ?

 45. Duygu dedi ki:

  Merhaba. Benim 13 kasımda heyet raporum doluyor. Kadrolu öğretmenim38 günlük rapor hakkım var. Yarından itibaren sağlık ocağından A hekiminden 3 +5 +5 +5 B hekiminden 5+5+5+5 şeklinden pazartesiden cumaya olacak şekilde arka arkaya rapor alabilir miyim acaba.

  1. Tuba dedi ki:

   İyi günler duygu hanım heyeti nerden aldınız acaba bizim de baya ihtiyacımız var

 46. Duygu dedi ki:

  Merhaba. Benim 13 kasımda heyet raporum doluyor. Kadrolu öğretmenim 38 günlük rapor hakkım var. Yarından itibaren sağlık ocağından A hekiminden 3+5+5+5 B hekiminden 5+5+5+5 şeklinden pazartesiden cumaya olacak şekilde arka arkaya rapor alabilir miyim.

  1. Tuba dedi ki:

   Heyeti nerden aldınız acaba hangi ildesiniz bizim de cok ihtiyacımız var da

 47. Erman dedi ki:

  Merhaba. İl dışı pazar günü acile giriş çıkış yapıp, pazartesi alacağım rapor geçerli olur mu?

 48. Emine dedi ki:

  Merhaba, dün derslerime girdim , akşam düştüm ve acilde bacağıma dikiş atıldı bugün okula gidemeyeceğim için dünden 2 günlük rapor verildi, dünkü çalıştığım ekdersim silinir mi

 49. Ferhat dedi ki:

  Pazartesi gorev yaptigim ilden kasik fitigimdan dolayi acilden 3 gunluk rapor aldim. Bugun istirahatimin son gunu. Bugun il disindan psikiyatriye gorunecegim. Psikiyatrinin verecegi rapor gecerli mi?

 50. İlknur dedi ki:

  Merhaba aynı hekimden 5+5+5 rapor aldıktan sonra pazartesi heyet raporu alsak daha sonra tekrar aynıhekimden rapor alabilir miyiz

 51. Eda dedi ki:

  Merhaba.doğum iznim bittikten sonra il disindan 30 günlük rapor aldım.rapor bitiminde calistigim ilden tek hekim 10+9 şeklinde bir rapor aldım. Raporum cuma günü bitiyor. Bu durumda il dışından heyet raporu almak için cuma yani rapor bitiminde alabilir miyim. Yoksa arada çalışmam mi gerekir? Teşekkürler

 52. Hatem dedi ki:

  Merhaba iyi günler. Eşimin Doğum izni geçen cuma bitti. Önümüzdeki hafta kendi doktorundan 5 gün rapor alsak daha sonra beş gün raporun son günü başka bir ilden heyet raporu alsam olur mu? Teşekkürler

 53. Leyla dedi ki:

  Acil yardımcı olursanız sevinirim.11 Ekim’de Doğum iznim bitti.Çalıştığım ilden 2 günlük rapor aldım.Başka bir ilden heyet raporu almak istiyorum.Sıkıntı olur mu?Olmazsa hangi gün almalıyım?

 54. Sözleşmeli öğretmen dedi ki:

  Sözleşmeli öğretmenim ve adaylığım devam ediyor. Şuan rahatsızlığımdan dolayı raporluyum doktorum raporumun yeterli olmadığını tekrar rapor vermesi gerektiğini tedavime devam edileceğini söyledi. 1 yıl içerisinde toplam kaç gün heyet raporu alabilririz.

 55. esra dedi ki:

  merhaba, aday öğretmenim. perşembe günü boş günüm. il dışından cuma günü için raporu perşembeden mi alırsam sorun olmaz?

 56. Gökhan dedi ki:

  Merhaba,öğretmenlerin hafta sonu il dışında özel diş kliniğinden aldıkları raporlar geçerli sayulır mı acaba

 57. Beggm dedi ki:

  Merhaba Ben sözleşmeli öğrermenim 60 gün heyet raporu alabilir miyim böyle bir hakkımız varmı

 58. Can Atak dedi ki:

  Merhaba sayın editör ve değerli arkadaşlar.Osmaniye ilinin Bahçe ilçesinde görev yapıyorum,fakat eşimin işinden dolayı Hatay iki payas ilçesinde oturuyorum.Okul dersim 4 gün,hergün geliş gidiş yapiyorum.yaklaşık günlük 300 km yol.Ben bugüne kadar Payas ilçesinden hep rapor çok şükür sorun olmadı.Hatta mesai saatlsaatleri içinde.Mesela salı dersim var uyanamadim veya acil bir işim çıktı rapor aldım.anladığım kadarıyla iyi amirlerim var.sorum şu Payas tan heyet raporu alabilirmiyim.alırsam hangi gün alayım.boş gunumdemi

 59. Canan Yaman dedi ki:

  22 yıldır psikiyatri tedavisi görüyorum ilaç kullanıyorum. Çok hastayım okula gelmekte zorlanıyorum artık. Acaba özel hastaneden heyet raporu alsam geçerli olur mu?

 60. Esra dedi ki:

  Son bir şey sormak istiyorum. Acilden giriş yapıp ertesi güne heyet raporu alacağım. Acile giriş gece 12 den önce veya sonra olması önemli mi ?

 61. Esra dedi ki:

  Heyet raporumun bitimine bir gün kala doktor rapor üstüne rapor veremiyorum dedi. Doktordan doktora değişen bir durum mu bu? Yoksa bazı doktorlar verebiliyor mu?

 62. Esra dedi ki:

  Merhaba ben 3 Eylül’de heyet raporu aldım 3 Ekim Çarşamba günü sona eriyor. Sağlık ocağından Çarşamba, Perşembe, Cuma için 3 günlük rapor alıp Cumartesi günü şehir dışından özel hastaneden heyet raporu alabiliyor muyum?

 63. Derya dedi ki:

  İyi akşamlar
  Sözleşmeli öğretmenim, aldığımız raporlar hizmet süresinden sayılıyor mu acaba?

 64. Fuat dedi ki:

  Merhaba. Benim heyet raporum cumartesi bitiyor. Tekrar il dışından rapor almak istiyorum ama hafta sonu olduğu için pazartesi alabilirim ancak. Heyet te tek doktor olmadığı için pazartesi istediğiniz yerden alabilirsiniz dediler doğruluk payı var mıdır acaba?

 65. İsminiz dedi ki:

  Merhaba ildisindan 1 aylık heyet raporu aldım ve Eylülün 27 sinde iş başı yapar diyor. Tekrardan heyet raporu vereceğini söyledi doktorum ama benim raporumun son günü 26eylul ve kontrol yazmıyor .26 sında rapor almam gerekiyor fakat o gün raporlu olduğum için doktor o gün rapor veremeyeceğini ,27 sinde verebilecegini soyluyor. 27 sinde iş başı yapamam sağlık durumum el vermiyor ne yapmam gerekiyor acil cevap verir misiniz l.

 66. İsminiz dedi ki:

  Merhaba. Bir sorum olacaktı. Seminer başladığı gün yani 03.09.2018 de heyet raporu aldım. Göreve başlama tarihim 02.10.2018 görünüyor. Şu an çalıştığım ilde değilim. Başka ilden heyet raporu alabilir miyim? Alırsam tam göreve başlama tarihi olan 2 ekimde mi almam gerekiyor? Birkaç gün öncesinden de alabilir miyim?

 67. Sengul dedi ki:

  Merhaba kurban bayraminda gorev yaptigim il disinda düştüm bilekte iki kirik var. 14 ekime kadar kurul raporum var 15 ekim calisir yazıyor raporumda. Ben il disinda ailemin yanindayim ve raporum pazar gunu bitiyor. Raporumun suresi buyk ihtimalle uzayacak. Bu durumda ben raporumu nasil izatabilirim? Calistigim ile gelemem bacagim kirik. Raporim da pazar gunu bitiyor. Telrar kurul raporu mu almaliyim? Raporumu 15 ekim pazartesi mi yoksa 12 ekim cuma mi almaliyim? İl disinda olmam sorun olir mu? Tesekkurler

 68. Hakan dedi ki:

  İyi günler,,sözleşmeli olarak görev yaptığım ilden rahatsızlık nedeniyle salı günü başlayan ve cuma günününde dahil olduğu 4 günlük rapor aldım.ve yaşadığım şehre gittim.aynı zamanda almış olduğum raporda bitiş tarihinde kontrol ibaresi var.raporumu geçirdiğim ilde bulunan aile hekiminden kontrol tarihinde tekrar rapor alamazmıyım.?bir arkadaşım sadece hafta sonu acilden alabilirsin dedi.doğrusu nedir?

 69. Jinx dedi ki:

  Görev yaptığım ilden 10 günlük rapor aldım ve rapor sürem 26 eylül günü sona eriyor. Şu an il dışındayım ve il dışından heyet raporu almak istiyorum. Heyet raporunu 27 eylül günü alabilirmiyim yoksa en geç 26 eylül günümü almam lazım

 70. Fehmi dedi ki:

  İyi akşamlar eşim sözleşmeli öğretmen ve yıl içerisinde alabileceği heyet raporunun süre kısıtlaması var mı ayrıca aldığı takdirde müdürünün kabul etmeme gibi bir hakkı var mı

 71. Phlox dedi ki:

  Merhabalar beni bi konuda aydınlatırsanız sevinirim. Şu an doğum iznindeyim ve görev yaptığım ilde değilim 24 Eylül de doğum iznim sona eriyor ve ben heyet raporu almak istiyorum bebeğim daha küçük olduğu için. Şehir dışından heyet raporu alabiliyor myum? Ve acilden mi giriş yapmam lazım hangi gün rapor başlatılmalı? Şimdiden teşekkürler

 72. Gamze dedi ki:

  Şu anda mazeret iznimi kullanıyorum İl dışındayım Yarın (cuma) aile hekiminden önümüzdeki haftayı kapsayacak şekilde rapor alabilir miyim?

 73. Deniz dedi ki:

  Cuma günü görev yeri dışındaki aile hekiminden alınan 7 günlük raporda “kontrol” ibaresi varsa sonraki cuma günü aynı aile hekimine mi kontrole gidilmeli?

 74. Yıldız dedi ki:

  Seminer döneminde il dışında seminerimi alacaktım fakat rapor alınması gerektiğinde şehir dışında olduğum icin ancak pazar günü acillerden mi rapor alınmalı pazartesi de alınabiliyor mu ?

 75. Tly dedi ki:

  Bu hafta raporluydum il dışına çıktım şimdi bu gece il dışından tekrar rapor alabilir miyim bir haftalık ?

 76. tuba dedi ki:

  sayın editör size bir sorum olucak ;cuma günü okulum saat 3 ‘te bitiyor, saat 4’te il dışından rapor alabilirmiyim. şimdiden teşekkürler.

 77. Fatih dedi ki:

  Merhaba malatya ilçesinde öğretmenim ve raporluyum. Raporum cuma bitip cumartesi çalışır ibareli. Rahatsızlığım devam ettiginden parzartesi malatyadan rapor alacam. Mesai saatleri icinde ilçe öğretmeni il merkezinden rapor alabilirmi. Malatya buyuksehir bu arada

 78. Mert dedi ki:

  Cuma günü dersim yok mesaim yok il dışına çıkabilir miyim cuma günü il dışından rapor alsam sıkıntı olur mu?

 79. Anonym dedi ki:

  Merhaba ben bir koleje gidiyorum ve yurt da kaliyorum bu okul tek yurtdişindakilerini alirlar yada yabanci passaportun olursa benim bilmek istedigim bizim okulumuzda ögretmenler resmi degildir yurtdaki hocalar resmi degildir
  Okulum 12 sinifdakilerinin notlarini kafalarina göre veriyorlar ve vergi kacakli yapiyorlar bu yazdiklarim okulu kapatmak icin yeterli mi degilse okula ne olur simdiden tesekür ederim

 80. Selin dedi ki:

  Merhabalar.Ben Ankara da 10 gun rapot aldım.Sınavlara girebilmek icin şuan KKTC deyim.Raporum pazar gunu bitiyor pazartesi iş başı.Fakat benim 10 daha rapora ihtiyacim var.Bu raporu KKTC den alırsam sıkıntı oluyor mu?Bir de pazar gunu biten rapor icin hangi gun tekrar giriş yapmaliyim?

 81. İsminiz dedi ki:

  acaba geriye yönelik rapor alınabilir mi.

 82. Esra dedi ki:

  Merhaba pazartesi günü çalıştığım ilden dört gün rapor alıp il dışına çıktım . İl dışında raporluyken doktora gidebilir miyim? şimdiden teşekkürler.

 83. Betül dedi ki:

  Merhaba ben suan il dışındayim pazartesi dersim yok salı carsamba perşembe cuma günü rapor alicam yarın yani pazartesi sağlık ocağından alsam sorun olurmu yoksa bugunacilemi cikayim

 84. Canael dedi ki:

  Merhabalar görev yaptığımın ilden 4 günlükrapor alıp Ankara’ya ameliyat olmaya geldim perşembe günü 10günlük rapor yazdı doktorum fakat toparlanamadım pazar günü raporun süresi doluyor nasıl bir şekilde raporu uzatabilirim yaptığım işlemlerde herhangi bir sorun var mı müdür yardımcım bu şekilde yönlendirdi yani

 85. Binnur dedi ki:

  Merhaba. 10+10 günlük rapor alacağım. Hmen ardından başka ilden heyet raporu alacağım. Bunu nasıl sağlayabilirim rapor bitmeden başka ilden heyet raporunu alsam sorun olur mu ?

 86. Tubi dedi ki:

  Merhaba benim heyet raporum 08.04.2018 tarihinde bitiyor 09.04.2018 (pazartesi) göreve başlamam gerekiyor ama teykrardan heyet raporu alacam il dışından. Alacağım heyet raporu hangi günler olm

 87. Pamuk dedi ki:

  Merhaba doğum iznim sona erdi 5 günlük raporluyum (pazartesinden cumaya)il disindan heyet raporunu alabilir miyim? Heyet raporunu ne zaman alırsam il disindan sorun olmaz..çok acil teşekkür ederim

 88. Mehmet dedi ki:

  Merhabalar ben 02.02.2018 den 06.02.2018 tarihinde raporluydum. 15 tatilin son cumasindan okulun 2. Dönemi ilk iki günü raporluydum olduğum için okula gitmedim. Hakkımda ilçe milli eğitim tarafından soruşturma açılmış sözleşmeli olduğum için sıkıntı çıkar mi

 89. Bn dedi ki:

  İl disindan pazar günü hastalanarak acilden üç günlük rapor aldım (pazar-pazartesi-sali) Çarşamba günü kontrol verildi. Rahatsızlığm devam ediyor, yarın kontrole gitmeyip görev yerinde mi olmam gerekiyor

 90. Kübra dedi ki:

  Merhaba. Benim de bir sorum olacak. Ben hafta sonu il dışından acilen değil de uzman doktordan c.tesi ve pazar gününü de içine alan 5 günlük rapor aldım. Acaba okul bi sorun yaratır mı ?

 91. Derya dedi ki:

  Merhaba, veli ziyaretine zorluyor idare. Bu konuda ne yapabiliriz? Teşekkürler.

 92. Özge dedi ki:

  Merhaba çok acil bir durum var yardımcı olursanız sevinirim. İl dışından acilden pzar pzartesi için rapor aldım bugün tekrar gittim ama sistem tekrar bir rapor vermiyor doktor birçok kes denemesine rağmen raporu veremedi ve okula gidebilecek durumum da YÖK. Yarından itibaren verebileceğini söyledi. Girişm her şeyim bugünden olsa da yarından rapor verildiğinde yine işe başlamam gerekir mi? Lütfen cevap veririrseniz çok sevinirim

 93. Incik dedi ki:

  Merhaba benim bulunduğum ilde tedavim mümkün değildi 10 gün rapor alıp il dışına çıktım. Raporumda kontrol ibaresi bulunmuyor. Raporum perşembe günü bitiyor. Ben bu durumda il dışında çarşamba günü raporun bitmeden yeniden rapor alabilir miyim ?

 94. Cancan dedi ki:

  İl dışından heyet raporu alınabilir mi

 95. Sercan dedi ki:

  Meraba, Kız arkadaşım istambulda ikamet ediyo gebzede öğretmenlik yapiyo. Bos gününde istanbuldan rapor aldı okuldan olmaz denilmiş. Ancak hasta olduğu için gebzeyegebzeye gidemedi sorun olur mu?

 96. Ayşe dedi ki:

  İyi Akşamlar İlçede öğretmenim hasta olduğum için ders bitiminde il merkezine geldim Akşam acile mi gitmem lazım yoksa yarın hastaneye giderek rapor almam yeter mi Ayrıca sağlık ocağından aldığım rapor geçerli mi yoksa hastane olması şart mı

 97. Tuba dedi ki:

  Merhabalar görev yaptığım yerde Pazartesi’den cumaya kadar rapor alacam(cuma da dahil) il dışından da heyet raporu alırsam cuma günü ya da cumartesi günü alabilir miyim ?

 98. Tuğrul dedi ki:

  Normal raporun gunu dolmadan heyet raporuna dönüştürmede bir sakınca var mi. Normal raporun bitişi hafta sonuna denk geliyor.

 99. Serap dedi ki:

  Rapor alınca dönem başında yapılacak olan toplantıya katılmak zorunluluğu var mıdır?

 100. Asli dedi ki:

  Merhaba normalde okulda pazartesi gunüm bostu bende biletimi ona göre almistim simdi bos gunler degismis mecburen hafta sonu rapor alicam mudirum sözlesmeli oldgum icin sorun cikacagini soyledi rapor hakkin doldu dedi ama ben 2017 yilinda 7 gun rapor almistim bir sorun yaşarmiyim.teşekkurler

 101. Beril dedi ki:

  Iyi akşamlar.benim 5 şubat pazartesi günü dersim yok.ve babamın sağlık sorunlarıyla ilgilendigimden bir hafta daha yanında kalmak istiyroum.simdi benim pazartesi günü dersim olmadığı için raporu salıdan cumaya almam doğru olur mu.lutfen acil cevap verirseniz çok sevinirim

 102. Zeynep dedi ki:

  Ben il dışında tatildeyken rahatsızlandım.dr.rapor verebileceğini söyledi. Tetkiklerim halen devam ediyor. Dumurumu mudure bildirdigimde kaymakamligin rapor alan öğretmene soruşturma açacağını ve kendisinin raporu islemrvsokmayacagini söyledi. Müdürün böyle bir hakki var mı.

 103. Murat bulut dedi ki:

  Merhabalar lütfen acil olarak cevap yazarsanız çok memnun olurum .Ben lösemi hastasıyım.atamam yapıldığında tedavi görüyordum tedavinin bitti gidip Erzurum’da göreve başladım. Yaklaşık 3.5 ay görev yaptım sözleşmeli öğretmen olarak,ancak hastalığım tekrarlamış tekrar hastaneye İstanbul’a sömestir tatilinde geldim yatış yaptılar tedavi yeniden başladı.sanırım doktorlar ılık nakli yapacaklar bunun için kan tahlilleri yapıyorlar tedavinin ne zaman biteceği belli değil en az üç ay veya altı ay..vs.sorum şu ben yatan hasta olarak rapor altı ay uzarsa acaba devlet sözleşmemi iptal ederim benim durumum ne olacak?

 104. Özge dedi ki:

  İyi akşamlar öncelikle bu bilgilendirici yazı için teşekkür ederim. Yarından yani cuma gününden itibaren il dışından 10 gün rapor almam gerekiyor. İlk sorum gerçekten bu raporu whatshaptan göndermek yeterli olur mu. Bir diğer sorum ise il dışından alınan raporları izne çevirme diye bir şey duymuştum. Bu şuan mecburi mi acaba?

 105. Deniz dedi ki:

  Merhaba cumartesi acilden rapor almak şart mı yoksa cumartesi öğlene kadar özel hastaneler açık rapor alabilir miyiz

 106. İsminiz dedi ki:

  Merhaba,5 Şubat Pazartesi günü il dışından 36.hafta çalışamaz raporu alsam sorun olur mu?Bir hafta için başlamak istemiyorum. Mesai saatine girdiğim için okulda olmam gerekir mi?

 107. Selda dedi ki:

  Merhaba.sömestir tatilinde il dışından heyet raporu nasıl alınır

 108. Bayram dedi ki:

  Benim doktorum sadece il dışında var. Ve mesai saatleri içinde de rapor alıyorum. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sanırım sizin dediğiniz durum idare öğretmen anlaşmazlığında ortaya çıkıyor

 109. Ogretmen40 dedi ki:

  Yariyil tatili bitiminde pzrtesi goreve baslamamiz gerekiyor ya illa pazar gunu acilden mi rapor almak gerekiyor? Mesela cuma gunu ozel hastaneden bir poliklinikten 8 gun rapor alsak olmuyor mu?

 110. Yasemin dedi ki:

  Doğum iznine çıktım ve doğum iznimi başka ilde geçiriyorum. İzne çıkarken dilekçemde izni geçireceğim adresi belirttim. İzin bitiminde rapor almak istesem izni geçirdiğim ilden alabilir miyim, görev yaptığım ilden mi almam gerekli?

 111. Deniz dedi ki:

  Aile hekimim görev yerimde, görev ili dışında başka bir aile hekimi misafir olarak hasta kabul ediyor,fakat rapor verebiliyor mu?

 112. Eda dedi ki:

  Dersimin olmadığı boş günümde il dışına çıktım. Burdan acilden rapor alsam sonraki iki gün için geçerli olur mu? Dersim yoktu ancak seminer verilecekmiş öğretmenlerin katılması zorunlu olan. Bu seminere katılmamak için rapor alabilir miyim

 113. Tuba dedi ki:

  Devlet okulunda sözleşmeli öğretmenler özel hastaneden veya özel muayenesi olan doktordan rapor aldığı takdirde bu rapor geçerli olur mu? İl dışı değil aynı ilden alacağım

 114. Emin dedi ki:

  Pazar günü İl dışında acilden giriş yaptım..ama rapor vermedi ler. Acaba bu gün il dışında rapor alabiliyor muyum

 115. Srpl dedi ki:

  İl içinde başka bir ilçeden rapor alıyorsak bu sorun olur mu yani aynı ilin a ilçesinde görev yapıyorum pazartesi günü(saat 1 de okulda olmam gerekiyor) b ilçesinden gidip rapor alabilir miyim

 116. Mehmet dedi ki:

  İlçede Vekil müdürlük yapıyorum.Alacağım raporu ilçe milli eğitim müdürlüğüne mi ylaştırmam gerekir?

 117. Tuba dedi ki:

  Merhabalar, şu anda il dışında hastanede yatıştayım fakat yatışım bitecek,birinci dönem okula gidemeyeceğim için buradan heyet raporu verilecek . Heyet raporu başlangıç günü hangi günlere denk gelmeli teşekkür ederim

 118. Cçpr dedi ki:

  İldışından iki gün rapor aldım pazar ve pazartesi için raporu iki gün daha uzatmak istiyorum Pazartesi günü herhangi bir hastaneden iki gün daha rapor alabilir miyim yoksa Pazartesi zaten raporlu olduğum için salı günü mü almam lazım ve acilden mi almam gerekir

 119. Cçpr dedi ki:

  Hocam ben şehir dışındayım pazar günü acilden rapor aldım pazar ve pazartesi için. pazartesi iki gün daha uzatmak istiyorum herhangi bir hastaneden alsam oluyor mu yoksa il dışı olduğu için uzatmak için alınan rapor da mı acilden olmalı ?

 120. Tuba dedi ki:

  İstanbul’da görev yapıyorum haftasonu başka bir ile geldim ve hala oradayım.raporum cumartesi bitecekti . Ben de pazar akşamı acilden giriş yaparak 17.12.2017 ile 19.12.2017 tarihleri arasında rapor aldım üç günlük sonra da raporum bittiği gün yani 19.12.2017 de hastaneye yatışım yapıldı yatış kağıdını okula vatsaptan attım ama aklım karıştı yaptığım işlemlerde bir hata var mı ?cevabınızı bekliyorum

 121. Buket dedi ki:

  Haftasonu memlekete geldim ve pazar gunu hastaneye yatis yapildi.Pazartesi gunu polikilikte dr muayenesi yapldiktan sonra durumuma gore dr rapor verecek bunda bir sikinti olur mu?

 122. banu dedi ki:

  Kurumumuzda raporu getirdikten sonra izne çevrilme işlemleri için dilekçe doldurtup ilçe milli eğitime götürüp bırakmamızı istiyorlar.

  Bu istekleri doğru mudur?
  İzne çevirme işleminin takipçisi öğretmen midir?
  İdari işler ile de biz uğraşacaksak okulda idareciler neden var?

 123. Sevilay dedi ki:

  Pazartesi günü için başka ilden rapor nasıl kabul edilmiyor? Hala böyle bir şey var mı? Köy okulu başka ile daha yakın. Farklı ilden rapor kabul edilmiyor mu şu an? Rapor aldım ben yarın kabul edilmeyecek mi şimdi?

 124. ali es dedi ki:

  sitenizi yeni gördüm. bizim camiaya böyle yararlı bilgiler gerekli. iyi çalışmalar diliyorum.

 125. Eda Akbay dedi ki:

  işime yarayacak bu bilgiler. Güzel bir paylaşım teşekkürler

 126. mehmet dedi ki:

  pazartesi günü öğretmenlere tatil ve pazartesi sağlık ocakları açık bu durumda il dışından rapor alınabilir mi illa ki acilden mi olması gerekir