Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği ve Gezi Evrakları 2017

Millî Eğitim Bakanlığı eğitim kurumları sosyal etkinlikler yönetmeliği 8 Haziran 2017 Perşembe günü 30090 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği ve Gezi Evrakları 2017

Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği ve Gezi Evrakları 2017

Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği kısa süre önce değişti. Okullarda düzenlenecek gezi ve sosyal etkinlikler ilgili yönetmelik kapsamında verilen açıklamalara uygun olarak düzenlenmesi gerekmektedir. 2017-2018 eğitim öğretim yılında sınıf olarak, okul olarak gezi düzenleyecek öğretmenler ile idareciler bu yeni yönetmelik hükümlerine dikkat etmelidirler.

GEZİLER DERS SAATİ DIŞINDA YAPILMALIDIR

Yeni sosyal etkinlikler yönetmeliği hükümlerine göre öğretim programları kapsamında yapılacak gezilerin ders saatleri içinde yapılmasına, diğer gezilerin ise dersleri aksatmayacak şekilde hafta sonu veya resmî tatil günlerinde düzenlenmesine özen gösterilir hükmü yer alırken okul müdürlüğünün yapılacak olan gezinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapılmasına ilişkin her türlü tedbiri alacağı ve gezi dosyasında yer alan tüm belgeleri inceleyerek uygunluğuna karar vereceği belirtildi.

Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği  son ve güncel hali için TIKLAYINIZ

Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği ekleri, formları için TIKLAYINIZ

Millî Eğitim Bakanlığı eğitim kurumları sosyal etkinlikler yönetmeliği ekleri içerisinde; sosyal etkinlik katılım belgesi, sosyal etkinlik başarı belgesi, sosyal etkinlik teşekkür belgesi, öğrenci kulüpleri çizelgesi, veli izin belgesi, eğitim kurumu gezileri çerçeve sözleşmesi, eğitim kurumu sosyal etkinlikler yıllık çalışma planı, öğrenci kulübü sosyal etkinlikler yıllık çalışma planı, belirli gün ve haftalar çizelgesi, gezi planı yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM