Yeni öğretim müfredatlarının taslakları için öğretmenlerin görüşü alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni müfredat taslakları için MEB öğretmenlerin ve zümre kurullarının raporlarını istedi. Bakanlık tarafından illere gönderilen resmi yazıda öğretmenlerin öğretim programlarını incelemeleri, ilçe zümreleri tarafından taslakların değerlendirilerek rapor hazırlamaları istendi.

Yeni öğretim müfredatlarının taslakları için öğretmenlerin görüşü alınacak

Yeni öğretim müfredatlarının taslakları için öğretmenlerin görüşü alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından Valiliklere gönderilen Öğretim Programlarını Güncelleme Çalışmaları konulu yazı ile askıda bulunan yeni müfredat taslakları için görüş istendi. MEB tarafından açıklanana ve bir ay süre ile tüm paydaşların görüşüne açılan öğretim programları taslakları için öğretmenler görüş bildirecekler. MEB tüm öğretmenlerin yeni müfredat taslaklarını incelemesini, daha sonra ilçe zümreleri tarafından müfredat taslaklarının incelenmesini değerlendirilmesini ve raporlaştırılmasını istedi.

TÜM ÖĞRETMENLER İNCELEYECEK

MEB tarafından gönderilen yazıda ilgili müfredat taslaklarının (ilkokul, ortaokul, lise) her sınıf düzeyinde ve branşta görev yapan öğretmenlere duyurunun yapılması istendi. Gerekli duyuru ve bilgilendirmenin yapılmasından sonra öğretmenlerden yeni müfredat taslaklarının incelenmesi gerektiği belirtildi. Bakanlık tarafından açıklanan takvime göre öğretmenler taslak öğretim programlarını 13-20 Ocak 2017 tarihleri arasında inceleyecekler.

RAPOR GÖNDERİLECEK

13-20 Ocak tarihlerinde öğretmenler tarafından incelenecek yeni müfredat taslakları 23-27 Ocak 2017 tarihleri arasında ilçe zümreleri tarafından incelenecek ve değerlendirilecek. İlçe zümreleri öğretmenlerden gelen bilgi ve görüşle birlikte değerlendirmelerini rapor haline getirecek. İlçe zümrelerinin değerlendirmesi ve rapor haline getirmesinden sonra il zümreleri tarafından askıdaki yeni müfredat değerlendirilecek.

Resmi Yazı

Yeni müfredat 30 Ocak-10 Şubat 2017 tarihleri arasında il zümreleri tarafından incelenip, değerlendirildikten sonra raporlaştırılacak. Yeni eğitim müfredat taslakları hakkında il zümrelerinin raporları bu tarihler arasında Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilecek.

yeni müfredat açıklandı
Yeni müfredat

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM