2017 haziran öğretmenlerin mesleki çalışma seminer tarihleri açıklandı

2017 yılı eğitim öğretim yılı sonu Haziran dönemi mesleki çalışmalar hakkında resmi bir açıklama geldi. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin Haziran mesleki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

2017 haziran öğretmenlerin mesleki çalışma seminer tarihleri açıklandı

2017 haziran öğretmenlerin mesleki çalışma seminer tarihleri açıklandı

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’den beklenen haziran seminer çalışması açıklaması geldi. Tekin twitter hesabından yaptığı açıklamada Haziran ayı mesleki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yusuf Tekin’in açıklamasına göre öğretmenlerin mesleki çalışmaları 12-30 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacak.

MESLEKİ ÇALIŞMALAR 12-30 HAZİRAN ARASI

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı gelecek hafta cuma günü sona erecek. 9 Haziran 2017 tarihinde karnelerin verilmesinden sonra 12 Haziran tarihi ile 30 Haziran tarihi arasında öğretmenlerin Haziran dönemi mesleki çalışma faaliyetleri yapılacak. Müsteşar Tekin tarafından yapılan bu açıklamada bu sene haziran ayı seminer çalışmalarının 3 hafta olacağı görülmektedir. Ramazan Bayramı tarihi 2017 yılında ise seminer çalışmalarının sonlarına rastlamaktadır. Öğretmenler için haziran mesleki çalışmaların son haftasının ilk iki günü Ramazan Bayramına denk gelmektedir. Ramazan Bayramı 2. Günü 26 Haziran Pazartesi gününe Ramazan Bayramı 3. Günü 27 Haziran Salı gününe denk gelmekte olup, Müsteşar Yusuf  Tekin’in açıklamasına göre bayramdan sonra 3 gün yine mesleki çalışma yapılacak.

12-16 HAZİRAN 2017 TARİHLERİ KENDİ OKULUNDA

MEB Müsteşarı seminer çalışmalarında öğretmenlerin ilk hafta olan 12-16 Haziran 2017 tarihlerini kendi okullarında geçireceğini açıkladı. Tekin’in açıklamasına göre seminer çalışmalarının geri kalan günleri öğretmenler tarafından istenilen yerde alınabilecek. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan sorunlardan birisi olan aynı ilçede başka okulda alma sorunu ve aynı ilde başka ilçede alma sorunu hakkında bir açıklama yapılmadı.

Yusuf Tekin 2017 haziran seminer çalışması
Haziran Semineri Açıklama

Önümüzdeki hafta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 haziran mesleki çalışmalar hakkında resmi yazı yayınlanacağını düşünüyoruz.Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Yonetmelijte 2 hafta olan mesleki egitim niye 3 haftaya çıkıyor insankar bayram yapmasm diye mi bu adaketsuxlik coxukdun bir an önce

  2. Ilk hafta semineri de istenilen ilde alınsın.Bir hafta kendi okulumda alınca ne olacak.Bayram haftası rezil olacağız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM