2017 yılı Eylül ayı mesleki çalışmalarda okunacak kitaplar, izlenecek filmler

Örnek kitap listesi ve örnek film listesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. Eğitim öğretim yılı sene başı Eylül ayı seminer çalışmaları 5 Eylül tarihinde başlıyor.

2017 yılı Eylül ayı mesleki çalışmalarda okunacak kitaplar, izlenecek filmler

2017 yılı Eylül ayı mesleki çalışmalarda okunacak kitaplar, izlenecek filmler

Eylül 2017 mesleki çalışmalar programı yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından seminer çalışma programı ve yenilenen öğretim müfredatları tanıtım seminerleri ile birlikte 2017-2018 eğitim öğretim yılı sene başı seminer çalışma süreci yoğun geçeceğe benziyor. Öğretmenler 5 Eylül 2017 Salı gününden 15 Eylül 2017 Cuma gününe kadar mesleki çalışmalar ve öğretim programları çalışmalarını sürdürecekler.

EYLÜL 2017 MESLEKİ ÇALIŞMALAR

1 Eylül tarihinde başlaması gereken sene başı mesleki çalışmalar Kurban Bayramı tatilinden dolayı 5 Eylül tarihinde başlayacak, yaklaşık 2 hafta sürecek olan sene başı seminer çalışmalarında bu sene bir dizi değişiklikler yapıldı. Bunlardan en önemlisi değişen öğretim programları oldu. Yeni öğretim programları öğretmenlere tanıtılacak ve bu tanıtım çalışmaları raporlaştırılarak MEB’e kadar gönderilecek. Milli Eğitim Bakanlığı yeni öğretim programları tanıtım seminer çalışmalarına katılmayan öğretmenlerin, idarecilerin katılmama gerekçelerinin de yer aldığı devamsızlık çizelgesini özel olarak yayınladı.

FİLM VE KİTAP LİSTESİ

Eylül 2017 seminer çalışmalarında okunacak, incelenecek örnek kitap listesi Ek-4 ve izlenecek örnek film listesi Ek-5 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. 38 kitap ve 30 film yer alan listeler mesleki çalışma dönemi programı içerisinde yer aldı. Sene başı mesleki çalışma programı kapsamında yer alan listeler için yapılan açıklamada;

Örnek kitap ve film listesindeki eserler, eğitimler boyunca okul idaresinin uygun bulduğu saatlerde öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkısı açısından eleştirel gözle tartışılacaktır.

bilgisi yer aldı.

ÖRNEK KİTAP LİSTESİ EK-4 için TIKLAYINIZ
ÖRNEK FİLM LİSTESİ EK-5 için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM