2018-2019 eğitim öğretim yılı Norm Kadro Tespit Çizelgeleri tamamlandı

Öğretmen ve yöneticilerin norm kadro güncelleme işlemleri tamamlandı, Bakanlık norm kadro tespit çizelgelerini il milli eğitimlere gönderdi.

2018-2019 eğitim öğretim yılı Norm Kadro Tespit Çizelgeleri tamamlandı

2018-2019 eğitim öğretim yılı Norm Kadro Tespit Çizelgeleri tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürlüğü tarafından 7 Kasım 2018 tarihinde tüm il milli eğitim müdürlüklerine Norm Kadro Tespit Çizelgeleri konulu resmi yazı gönderildi. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılına ait norm kadro güncelleme iş ve işlemleri tamamlanmış oldu.

NORM GÜNCELLEME İŞLEMİ

Bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarının 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılına ait norm kadro güncelleme iş ve işlemlerinin 03/10/2018 tarih ve 16833931-601.04.02.02-E.18172921 sayılı MEB yazısında duyurulduğu hatırlatılırken Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğetmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin 1 inci fıkrasında; yer alan “Eğitim kurumlarının norm kadro sayılarının bu Yönetmelikte belirlenen norm kadro kriterleri çerçevesinde değişmesi halinde, değişikliğe konu olan eğitim kurumlarının norm kadro sayıları ekim ayında yeniden belirlenir. Bakanlık ihtiyaç duyulan hallerde bu ay dışında da eğitim kurumlarının norm kadro sayılarını yeniden belirleyebilir.” aynı Yönetmeliğin 25 inci maddesinde: “(1) Eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmen norm kadroları Bakanlıkça onaylanır vurgusu yapıldı.

İlgili resmi yazı;

Norm kadro tespit çizelgeleri
Norm kadro

NORM FAZLASI ATAMALAR BAŞLAYACAK

Bakanlıkça onaylanan ve valiliklere bildirilen norm kadro çizelgeleri, bildirildikleri tarihi takip eden 15 gün içerisinde; il millî eğitim müdürlüklerince ilçe millî eğitim müdürlüklerine, ilçe millî eğitim müdürlüklerince de ilgili eğitim kurumu müdürlüklerine bildirilir.” hükümleri gereği Bakanlıkça onaylanan ve valiliklere bildirilen norm kadro çizelgeleri, bildirildikleri tarihi takip eden 15 gün içerisinde; il millî eğitim müdürlüklerince ilçe millî eğitim müdürlüklerine, ilçe millî eğitim müdürlüklerince de ilgili eğitim kurumu müdürlüklerine bildirilir.” hükümleri belirtildi. Bundan sonra İl Milli Eğitim Müdürlükleri norm fazlası öğretmen ataması gerçekleştirmek için duyuruya çıkacaklar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM