28 29 30 Haziran seminer çalışmaları yapılacak, öğretmenlere idari izin yok

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin haziran ayı seminer çalışması ilk gününde EBA üzerinden açıklamalarda bulundu. Tekin seminer programına uyulacağını açıkladı.

28 29 30 Haziran seminer çalışmaları yapılacak, öğretmenlere idari izin yok

28 29 30 Haziran seminer çalışmaları yapılacak, öğretmenlere idari izin yok

Öğretmenlerin 2016-2017 eğitim öğretim yılı sonu mesleki çalışmaları bugün başladı. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından öğretmenlere yapılan açıklamada MEB’de yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verilirken Ramazan Bayramı sonrasına sarkan mesleki çalışmaların üç günü için de net bir açıklama geldi.

DEDİKODULARA KULAK ASMAYIN

Son dönemde bazı memur haber, öğretmen haber ve kamu haber sitelerinde MEB bürokratları tartışılmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’de internet sitelerinde yer alan bu haberleri kastederek çıkan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini, MEB personellerinin dedikodulara kulak vermemesi gerektiğini belirtti. Milli Eğitim Bakanlığının kendi içerisinde büyük bir aile olduğunu, bu aile havasını bozacak karalama kampanyaları olduğunu açıklayan Yusuf Tekin, öğretmenlerin doğru ve gerçek açıklamaları MEB aracılığı ile öğrenebileceğini belirtti.

SEMİNER BAYRAM SONU SÜRECEK

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in seminer çalışmaları hakkında yaptığı açıklamanın videosu;

MEB Müsteşarı Tekin bugün başlayan Haziran seminerlerinin Ramazan Bayramı sonunda da süreceğini açıkladı. Mesleki çalışmaların 15-16 gün devam edeceğini vurgulayan Yusuf Tekin, seminer çalışmalarında 28-29-30 Haziran günlerinde de mesleki çalışma uygulanacağını açıklamış oldu.

12 Haziran 2017 Pazartesi Günü MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamanın tamamının videosu;

ogretmenlericin.com olarak seminerin üçüncü haftasında öğretmenlere ek ders ödenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ancak yaklaşan Ramazan Bayramı ile birlikte o günlerin tatil edileceği ihtimalinin olduğunu da belirtmek isteriz. Öğretmenlere idari izin verilmesi aksi halde ek ders ödenmesi doğru bir yaklaşım olacaktır

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM