29 Ekim tarihinde 675 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi

Göreve iade edilen, göreve dönen öğretmenlerin bilgileri 29 Ekim tarihli Resmi Gazete’de 675 sayılı KHK ile yayımlandı. Göreve iade edilen toplam MEB personel sayısı 31 kişi.

29 Ekim tarihinde 675 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi

29 Ekim tarihinde 675 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi

Resmi Gazete’de 29 Ekim 2016 tarihinde yayımlanan 675 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen MEB ve kamu personelinden bir kısmı göreve iade edildi. 1 Eylül tarihinde 672 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmen ve MEB personel sayısı 28 bin kişiydi. Meslekten ihraç edilen memur ve öğretmenlerden suçsuz olduğuna inananlar Valiliklerde kurulan itiraz komisyonlarına itiraz ettiler. valilik, Bakanlıklar, Başbakanlık olmak üzere toplam itiraz sayısının yüz bini geçtiği Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanmıştı.

TOPLAM 31 MEB PERSONELİ İADE EDİLDİ

5 Maarif müfettişi, 1 şef, 1 İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, 1 İç Denetçi, 23 öğretmen olmak üzere toplamda 31 personel MEB’de görevlerine iade edildi.

Göreve iade edilen öğretmen listesi için TIKLAYINIZ

İSTANBUL AĞIRLIKLI

27 Ekim tarihli göreve iade edilen öğretmenlerin listesine baktığımız zaman en çok iadenin İstanbul’da olduğunu görmekteyiz. İstanbul’da göreve iade edilen öğretmen sayısı 7 kişi. Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı görevine iade edilirken, meslekten ihraç edilen ve göreve iade edilen beş maarif müfettişi bulunmaktadır.

İADELER SÜRECEK

Başbakan Binali Yıldırım Başta olmak üzere yetkililer 675 sayılı KHK yayımlanmadan önce meslekten ihraç edilen kişilerin göreve iadelerinin peyder pey olacağını belirtmişlerdi. 29 Ekim Resmi Gazete’de yayımlanan göreve iade edilen öğretmen listesinde 31 kişi haricinde önümüzdeki günlerde çıkacak göreve iade KHK’leri olacaktır. ogretmenlericin.com olarak yetkililerin inceleme ve soruşturma sürecinde titizlikle davranmaları ve hata yapmamaları adına göreve iadelerin zaman alacağını ve tüm göreve iadelerin bir aydan fazla süreceğini düşünmekteyiz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM