677 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmen listesi 22 Kasım

22 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 119 MEB personeli meslekten ihraç edildi.

677 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmen listesi 22 Kasım

677 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmen listesi 22 Kasım

677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 22 Kasım 2016 tarihinde meslekten ihraç edilen Milli Eğitim Bakanlığı Personeli içerisinde 1 şef, 1 şube müdürü ve 117 öğretmen bulunmaktadır. FETÖ soruşturması kapsamında kamuda yürütülen inceleme ve soruşturmalar sonucunda MEB’de 119 kişi meslekten ihraç edildi.

117 ÖĞRETMEN İHRAÇ EDİLDİ

27 kişinin İstanbul’dan ihraç edildiği öğretmen ihraç listesinde Giresun’dan bir şube müdürü, Malatya’dan bir şef bulunmaktadır. Ankara’dan 10 öğretmen ihraç edilirken, ihraç edilenlerin listesinde neredeyse her ilden öğretmen yer almaktadır.

İHRAÇ LİSTESİ

İhraç edilen öğretmen listesi 1 TIKLAYINIZ

İhraç edilen öğretmen listesi 2 TIKLAYINIZ

İhraç edilen öğretmen listesi 3 TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

  1. FETÖ’cülerin kalesi olarak bilinen ODTÜ’den bugüne kadar bir tek akademisyen bile atılmadı. Oysa Tübitak kriptolojiyi teslim ettikleri hocalar bile ODTÜ’de. Lise ve ortaokul matematik ders kitaplarını yazan fetöcü ekip yine ODTÜ’de.

  2. Hocam devlet kanı gibidir; yavaş gider ama mutlaka hedefine varır. Ne zannediyordunuz? Daha üç gün önce haberi çıktı, üç günde her şeyi düzeltebilecek miydi devlet? Devletten bir haber gelirse uygulaması aylar alır, bunu öğrenemedik daha…

  3. Sayin editor niye hiç öğretmenlerden iade yok.bilginiz varmı. Tek kriter olayindan vaz mi gectiler. Yıkıldık. Lütfen cvp

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim