697 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi Resmi Gazetede

Günlerdir beklenen iade KHK’si yayımlandı. Yayımlanan göreve iade Kanun Hükmünde Kararnamesi içerisinde en çok öğretmenler yer aldı.

697 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi Resmi Gazetede

697 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi Resmi Gazetede

11 bin civarı Mor Beyin mağduru kamu personeli içerisinde 2 binden fazla göreve iade beklenirken yayımlanan 697 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede 1827 kamu çalışan göreve iade edildi.

544 MEB PERSONELİ GÖREVE İADE EDİLDİ

Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameler arasında son KHK yayımlandı. 697 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 544 öğretmen ve Milli Eğitim Bakanlığı personeli göreve iade edildi. FETÖ soruşturmalarında en çok ihraçların yaşandığı kurumların başında Milli Eğitim Bakanlığı gelirken son çıkan 697 sayılı Kanun Hükmünde Kararname iade listesi içerisinde ağırlığın öğretmenlerde olduğunu görmekteyiz.

697 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi için Tıklayınız

Göreve iade edilen öğretmenlerin listesi içerisinde İstanbul, Diyarbakır, Şanlıurfa, Ankara, Antalya illerinin ağırlıklı olduğunu görmekteyiz. Göreve iade edilenlerin isimleri ve unvanları incelendiğinde öğretmenlerin ağırlıklı olduğu MEB personelleri içerisinde maarif müfettişi, MEB çalışanı, şube müdürü, şef, memur, İlçe Milli Eğitim Müdürü, hizmetli, sürekli işçi pozisyonlarında çalışanlarda bulunmaktadır.

30299 sayılı 12.01.2018 tarihli Resmi Gazete’de göreve iade edilen 544 öğretmenin Mor Beyin yazılımı ile ByLock IP sunucularına yönlendirilerek mağdur edilen kişiler olduğunu düşünüyoruz. Zaten 2 binden fazla göreve iade beklenirken toplamda 1827 iade yapılmıştır. Açıklanan iadenin de altında bir göreve iade listesi yayımlanmıştır.Sosyal Medyada Paylaşın:

21 yorum

 1. göreve iade edilen arkadaşlar acaba eski okullarına mı iade ediliyor? norm dolmuşsa nasıl bi uygulama yapılıyor?

 2. bende meb den iade olmadım ,ama morbeyin tuzağı deşifre olunca masumluğu ispatlananlardanım,listeden çıkmıştımda oysa. Allaha havale ediyorum..çekeceğimiz varmış daha

 3. Ohal komisyonunun çalışma saati haftada 2400 dakika yapıyor haftada 1000 dosyaya bakacağız dedi dosya başına 2.4 dakika düşüyor yani bir kişi için iki buçuk dakikadan az sürede karar verecekler gerçekten müthiş bir performans

 4. Kayseri’nin en iyi Anadolu lisesinde çalışıyordum şimdi evde oturuyorum bu kâbus bitecek mi bize resmen işkence ediliyor bu işkenceden çocuklarımız da nasibini alıyor suç ne devletin aidatını ödediği bir sendikaya üye olmak

 5. Ben 01.09.2016 tarihinde yayınlanan 672 sayılı KHK ile sendika üyeliği nedeniyle meslekten ihraç edildim ve 6 ay öncede takipsizlik kararı verildi, bu gün çıkan KHK ile bu süreçte mor beyin ile Bylock yüklendiği söylenen kişiler hakkında halen devam eden mevcut soruşturmalar bulunmasına ve yine bu kişilerin bu program haricinde başka eylemleri nedeniyle haklarında belki dava açılma ihtimali bulunmasına rağmen, yani kısacası haklarında verilmiş bir takipsizlik kararı verilmediği halde işe alınmaları, şahsımın ise takipsizlik alması ve suçsuzluğu kanuni anlamda ispatlanmış olmasına rağmen mesleğine iade edilmemiş olması ise bir o kadar düşündürücü, acaba neyi bizim gibi kişileri göreve almak için neyi bekliyorlar. yoksa adalet dedikleri şey bu mu?

 6. Göreve dönenlere hayırlı olsun bu sevinci en kısa sürede bütün masumlara yaşatsın Allahım.

 7. Ohal komisyonu açıklama yaptı bundan sonra haftada 1000 dosyaya bakacağız diye iki seneyi geçiyor toplam dosya

 8. Sayın editör bu ohal komisyonunun incelediği dosyalar hakkında bir bilgi var mı? kimlerin dosyalarının incelenip karar verildiği ne zaman belli olacak? 300 dosya incelendi diye ohal komisyonu şu anda çalışmıyor mu? neden hala hiç bir haber yok?

  • Kimse ne olduğunu bilmiyor ki, elimizde 2-3 tane OHAL komisyonu ile ilgili haber var ama hepsi tekrar niteliğinde. O yüzden yayınlamıyoruz. İçerikler hep benzer, bilinmeyen bir şey yok.

 9. dönen arkadaşlara hayırlı olsun. inşaallah ben de bir gün dönerim. ne bylock, ne bankasya var. sadece 2015 yılında istifa ettiğim ders verdiğim ve eğitimle ilgili programlarda göründüğüm dernek listesinde adım olduğu için ihraç edildim.

 10. Geri donen arkadaslar icin çok sevindim haklarindan hayirlisi olsun insallah bizde bir gun guzel haber aliriz insallah bütün sucsuzlar geri döner inşallah

 11. Göreve dönenler için çok ama çok sevindim. ben de bir gün belki Görev e dönerim inşallah ne diyeyim dönenlerin gözü aydın olsun yalnız bu günler de unutulmasın.

   • 2016 mart sonunda bylock iddiasıyla gozaltına alındım ve tutuklandım Mor beyinden kaynaklı yönlendirme olduğu anlasilinca tahliye oldum aralık ayı sonunda. 11 480 kişilik listede benimde tlf numaram var ama iade olmadım 2014 eylül sendika istifası vardı acaba ondan mı iade olmadım

   • Sayın editör 11480 kişilik listede benimde adım var ama iade olmadım 2014 Eylül ayında istifa ettiğim sendika vardı acaba ondan mı iade olmadım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk