Aday öğretmen örnek film listesi ve örnek kitap listesi

Aday öğretmenlerin izleyeceği filmlerin listesi ve sözleşmeli aday öğretmenlerin okuyacakları kitapların listesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı.

Aday öğretmen örnek film listesi ve örnek kitap listesi

Aday öğretmen örnek film listesi ve örnek kitap listesi

Sözleşmeli Aday Öğretmenlerin Yetiştirme Programı geçtiğimiz hafta içinde yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Temmuz 2017 sözleşmeli öğretmen atamasında atanan sözleşmeli aday öğretmenlerin yetiştirme programı kapsamında aday öğretmenlerin izlemesi için örnek film listesi ile aday öğretmenler tarafından okunması önerilen örnek kitap listesi de yayınlandı.

EK-4 ÖRNEK FİLM LİSTESİ

EK-4 örnek film listesi içerisinde alfabetik sıralamaya göre sıralanmış 30 film yer alıyor. Yerli ve yabancı filmlerin bir araya getirildiği sözleşmeli aday öğretmen örnek film listesi içerisinde Hababam Sınıfı serisi ile iki adet Belgesel film de yer almaktadır. Asyanın Kandilleri ve Batıya Doğru Akan Nehir belgesel filmleri örnek film listesinde yer alırken, yabancı film listesi içerisinde 3 Idiots, AmericanTeacher, Billy Elliot, The First Grader, Good Will Hunting filmleri de bulunuyor.

3 Idiots

Aday öğretmen tarafından izlenmesi önerilen film listesi içerisinde yer alan Türk filmleri içerisinde de İki Dil Bir Bavul, 1975 yılı yapımı Hababam Sınıfı, aynı zamanda bu filmin devamı olan 76, 77, 78, 79, 81 yılları yapımları Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı, Hababam Sınıfı Uyanıyor, Hababam Sınıfı Tatilde, Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor, Hababam Sınıfı Güle Güle filmleri bulunmakta. Görüldüğü üzere son yıllarda yapılan bir Türk filmi sözleşmeli aday öğretmen Ek-4 örnek film listesi içerisinde kendisine yer bulamamış.

Sözleşmeli aday öğretmenlerin izlemesi gereken filmlerin listesi için Tıklayınız>>> EK-4 örnek film listesi

EK-5 ÖRNEK KİTAP LİSTESİ

Sözleşmeli aday öğretmen Ek-5 örnek kitap listesi içerisinde 38 kitap yer alıyor. Türk ve Yabancı yazarların kitaplarının karışık olduğu kitap listesi içerisinde Oğuz Atay’ın Bir Bilim Adamının Romanı adlı kitabından, Petrov’un Beyaz Zambaklar Ülkesinde adlı eserine kadar birçok kitap bulunmaktadır.

Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Belgesel filmi de yapılan ve MEB tarafından izlenilecek örnek film listesinde yer alan Asyanın Kandilleri eserinin kitabı da örnek kitap listesi içerisinde yerin almış durumda.

Sözleşmeli aday öğretmenlerin okuması gereken kitapların listesi için Tıklayınız>>> Ek-5 örnek kitap listesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM