Aday Öğretmenlik Performans Değerlendirme Süreci için MEB’den yazı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Aday Öğretmenlik Performans Değerlendirme Süreci ile ilgili resmi yazı yayınlandı.

Aday Öğretmenlik Performans Değerlendirme Süreci için MEB’den yazı

Aday Öğretmenlik Performans Değerlendirme Süreci için MEB’den yazı

Bakanlık aday öğretmenler için performans değerlendirme süreci ile ilgili uyarılarda bulunarak yapılması gereken iş ve işlemler hakkında bilgilendirme yaptı.

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ

Aday öğretmenlerin aday öğretmenlik iş ve işlemlerinin 7/04/2015 tarih ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olduğu belirtilen yazıda aday öğretmenlerin bakanlık tarafından yapılacak olan sınava girmesi için en az bir yıl fiilen çalışmış olması gerektiği ve performans değerlendirmede başarılı olması gerektiği açıklandı.

MEB’DEN RESMİ YAZI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan aday öğretmenlerin performans değerlendirme süreci ile ilgili resmi yazıya ulaşmak için Tıklayınız

Aday öğretmenlerin performans değerlendirme sürecinde il milli eğitim ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin gerekli önlemleri alarak sürecin sağlıklı yürütülmesini sağlaması gerektiği ifade edilirken iş ve işlemlerde gerekli koordinasyonun sağlanarak performans sürecinin titizlikle yürütülmesi istendi.

PERFORMANS NOTLARI MEBBİS’E GİRİLECEK

Aday öğretmen performans notlarının, ilgili değerlendirme formlarının MEBBİS girişi işlemlerinin yapılması ve tamamlanması belirtilen resmi yazıda vurgulanırken aday öğretmenlerin performans değerlendirmesini yapacak olan değerlendiricilerin aday öğretmenlere rehberlik etmesi, ilgili hususa dikkat etmelerinin gerekliliği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM