Adaylığı özelde kaldırılan sözleşmeli öğretmenlerin uyum programı

Sözleşmeli öğretmen olarak atanan ve adaylığı daha önceden çalışılan özel eğitim kurumlarında kaldırılan öğretmenler için uyum programı yayımlandı. Sözleşmeli öğretmenlere uyum programları kapsamında 300 saatlik uyum eğitimi verilecek.

Adaylığı özelde kaldırılan sözleşmeli öğretmenlerin uyum programı

Adaylığı özelde kaldırılan sözleşmeli öğretmenlerin uyum programı

Sözleşmeli öğretmenlere verilecek uyum eğitimi, öğretmenlerin göreve başlama tarihine göre belirlenecek ve bu konuda bir eğitim takvimi uygulanacak. Atanmadan önce adaylıkları özel öğretim kurumlarında kaldırılan sözleşmeli öğretmenlere uyum programı sürecinde 42 saat okul içi faaliyetleri,  90 saat okul dışı faaliyetleri eğitimi verilecek. Ayrıca 168 saat hizmetiçi eğitim faaliyetine katılacak olan sözleşmeli öğretmenler toplamda 300 saatlik uyum eğitimi alacaklar.

300 SAAT UYUM PROGRAMI ALACAKLAR

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen program çerçevesinde sözleşmeli öğretmenlerin tamamı bu uyum programına alınacak ancak adaylığı kaldırılan öğretmenlerin uyum programı takvimi erken başlayacak. Adalığı özelde kaldırılan MEB personeli sözleşmeli öğretmenler uyum programı kapsamında 5 kitap okuyacaklar ve 10 film izleyecekler. MEB’in tavsiye ettiği kitap listesi ve film listesi yazımızın sonunda yer almaktadır. Sözleşmeli aday öğretmenler okul içi faaliyetler kapsamında haftada 2 saat okul içi gözlem ve uygulamalar yapacaklar. Aday öğretmenler haftada 4 saat de okul dışı gözlem ve uygulama faaliyetlerinde bulunacaklar.

Okul içi faaliyetlerde aday öğretmenlere okul idarecileri ve tecrübeli danışman öğretmenler yardımcı olacak, okul dışı faaliyetlerde ise ilçe milli eğitim müdürlüğü ve il milli eğitim müdürlüğü yardımcı olacak.

Sözleşmeli öğretmenler uyum programı, formlar, evraklar (kitap listesi, film listesi);

  • Özel Öğretim Kurumlarında Adaylığı Kaldırılan Sözleşmeli Öğretmenlere Uyum Programı İNDİR
  • Öğretmen Çalışma Programı Form-1 İNDİR
  • Haftalık Faaliyet Raporu Form-2 İNDİR
  • Öğretmen Kitap Değerlendirme Formu Form-3 İNDİR
  • Öğretmen Film İzleme Değerlendirme Formu Form-4 İNDİR
  • Öğretmen Okul Dışı Faaliyetler Değerlendirme Formu Form-5 İNDİR
  • Aday Öğretmenler İçin Örnek Film Listesi İNDİR
  • Aday Öğretmenler İçin Örnek Kitap Listesi İNDİR

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM