Alan değiştiren veya norm fazlası olarak atanan öğretmenler için açıklama

Özür grubu yer değiştirme işlemlerinden dolayı alan değiştiren ve norm fazlası olarak atanan öğretmenler ilişik kesme işlemlerini yapacaklar.

Alan değiştiren veya norm fazlası olarak atanan öğretmenler için açıklama

Alan değiştiren veya norm fazlası olarak atanan öğretmenler için açıklama

Geçtiğimiz haftalarda yapılan norm fazlası öğretmen atama sonuçları ile başka kuruma atanan öğretmenler ile alan değişikliği sonucu başka alana geçen öğretmenler ilişik kesme işlemlerini 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci dönem sonunda yapacaklar iken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere gönderilen duyuruda özür grubu başvurusu yapacak öğretmenlerin 5 Ocak 2018 tarihine kadar ayrılış ve başlama yapmaları istendi.

ÖZÜR GRUBU MAĞDURİYETİ

Alan değiştiren, norm fazlası atama sonucu başka okula atanan öğretmenler arasında özür grubu atamasından etkilenecekler bulunmaktadır. ogretmenlericin.com olarak tarafımıza da öğretmen arkadaşlardan gelen sorular bulunmaktaydı. Alan değiştiren öğretmen eşi nasıl tayin isteyecek ya da norm fazlası olarak atanan öğretmen nasıl eş durumu isteyecek sorularının cevabını MEB vermiş oldu.

Norm Fazlası ve Alan Değişiliği Nedeniyle Görev Yeri Değişen Öğretmenlerin Ayrılma Başlama İşlemleri hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen duyuru sonrasında İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri okullara uyarıda bulunarak gerekli işlemlerin yapılmasını istedi.

Norm fazlası ve alan değişikliği nedeni ile görev yeri değişen öğretmenlerin ayrılma başlama işlemlerinin her ne kadar yarı yıl tatili içerisinde yapılacağı bildirilmiş ise de 02-08 Ocak 2018 tarihleri arasında mazerete bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenlerin ayrılma ve başlama işlemlerini 05 Ocak 2018 tarihine kadar sonuçlandırılması gerekmektedir. Yer değişikliği başvurusunda bulunacak olan okulunuz öğretmenlerine bilgi verilmesi hususunda gereğini rica ederim.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Alan değişikliği yapan öğretmenlerin hepsi 5 Ocak tarihine kadar ilişik kesmesi mi gerekiyor özür grubundan faydalanmayacak ise normal belirtilen tarihte 19 ocakta kesebilir mi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk