Ali Yalçın; memur kılık kıyafet yönetmeliği yeniden düzenlenmelidir

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan kılık kıyafet yönetmeliği ve kravat açıklaması geldi.

Ali Yalçın; memur kılık kıyafet yönetmeliği yeniden düzenlenmelidir

Ali Yalçın; memur kılık kıyafet yönetmeliği yeniden düzenlenmelidir

Eğitim Bir-Sen sık sık kravat eleştirisi yaparken son açıklama Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan geldi. Memur-Sen Bitlis Buluşması’na katılan ve sendika yönetici ve üyelerine konuşma yapan Yalçın darbe döneminden kalma bir kılık kıyafet yönetmeliği ile kamu çalışanlarının hizaya sokulmak istenmesinin kabul edilemez olduğunu açıkladı.

İKİ YAKAMIZI KRAVATLA BİR ARAYA GETİRMEYİN

“Hükûmete çağrıda bulunuyorum. İki yakamızı bir araya getirmek için illa kravat takmak zorunda bırakmayın. Temel hak ve özgürlükler noktasında bu yönetmelik yeniden ele alınsın. 82 model Kenan Evren yönetmeliği ile idare edilmemiz yakışık almaz” açıklamasında bulunan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın memurların kılık ve kıyafet yönetmeliğinin temel hak ve özgürlükler noktasında yeniden ele alınması gerektiğini belirtti.

DARBE DÖNEMİNDEN KALMA YÖNETMELİK

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın darbe döneminden kalma bir yönetmelikle hizaya sokulmak istemediklerini ifade ederken “Meclis’te bir vekil sakal bırakabiliyorsa, kamu görevlileri de sakal bırakabilsin, kravat takmak mecburiyetinde kalmasın. Hükûmete çağrıda bulunuyorum. İki yakamızı bir araya getirmek için illa kravat takmak zorunda bırakmayın. Temel hak ve özgürlükler noktasında bu yönetmelik yeniden ele alınsın. 82 model Kenan Evren yönetmeliği ile idare edilmemiz yakışık almaz. Bunu da buradan bir kez daha ifade ediyorum” açıklamasında bulundu.

GÜÇLÜ DEVLET GÜÇLÜ KAMU YAPILANMASI

Eğitim-Bir Sen Bitlis Şubesi’nin hizmet binasının açılışını yaptıktan sonra Memur-Sen Bitlis Buluşması’na katılan Ali Yalçın burada yaptığı açıklamada “Dünya 5’ten büyük diyoruz. 5 büyük devletin kamu personel sistemi çok güçlü. Türkiye de bu dönüşüm ve değişimi sağlamak zorundadır.” ifadelerine yer verdi. Kamuda liyakat konusuna da değinen Yalçın “Kamu personeline yönelik olarak iş güvencesini tehdit eden tehlikeli adımlar atılmazsa, tahkikat düzgün yapılırsa, kamuya alımda liyakat, sadakat ön plana alınırsa bu ülke süper güç olur” dedi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN MAĞDURİYETİ

Van’da yaptığı konuşmada olduğu gibi Bitlis’te yaptığı konuşmada da sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu başta olmak üzere yaşadığı mağduriyetlere değinen Ali Yalçın “Sözleşmeli öğretmen ile kadrolular arasında farklar var” diyen Yalçın, sözlerini şöyle tamamladı: “Böyle bir sistem olamaz. Sözleşmeli öğretmenlere ‘eşin ile işin arasında tercih yap’ deniliyor adeta. Bu vicdanları yaralamaktadır. Böyle sistem olamaz. Bu farklılıkların ortadan kaldırılası lazım. Öte yandan, istihdamda güçlük çekilen bölgelerde görev yapan kamu görevlileri için de cezbedici uygulamaların olması gerekiyor.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. kılık kıyafet konusuna tamamen katılıyorum.okullarda öğretmenler tanınmayacak derece de kötü kıayafetler.saç sakal birbirne karışmış .öğretmenden başka her şeye benzyen tipler olarak geliyorlar.öğretmenelr öğrencilerinin aynası olması gerekirken maalesef öğrenciler öğretmenlerin aynası oluyorlar.uygun kıyafet yönetmeliği mutlaka gelmelidir.

    • Sen çocuğuna ayna olabilmeyi başar yeter. Çocuğun değil öğretmeni senden başka hiç kimseyi örnek almasın. Evde çocuğuna her türlü şebekliği yapacaksın. Kendi kılık kiyafetinden haberin olmayacak öğretmenin sakalıyla saçı ile uğrasacaksin sizin ne zaman beyniniz gelişecek bilmiyorum. Hep aynı basmakalıp fikirler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM