Bakan Ziya Selçuk memur öğretmenlere ihtiyaçlarının olduğunu açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı AA editör masasında memur öğretmenleri ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk memur öğretmenlere ihtiyaç olduğunu belirtti.

Bakan Ziya Selçuk memur öğretmenlere ihtiyaçlarının olduğunu açıkladı

Bakan Ziya Selçuk memur öğretmenlere ihtiyaçlarının olduğunu açıkladı

2023 Eğitim Vizyonu Belgesi açıklandıktan sonra konuyla ilgili daha detaylı açıklama yapmak ve gündemdeki hususları değerlendirmek için Anadolu Ajansının editör masası konuğu olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk memur öğretmenle ilgili açıklamalarda da bulundu.

MEMUR ÖĞRETMENLERE İHTİYAÇ VAR

AA editör masasında teşkilat yapısı ile ilgili soruları da cevaplayan Bakan Selçuk “Diğer kamu kurumlarına gitmiş olan memur öğretmenleri tekrar MEB bünyesinde toplayacak mısınız?” sorusuna cevap verdi. Memur öğretmenlere MEB’in ihtiyacı olduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı buradaki önemli bir hususu hatırlattı.

“Memur öğretmenlerimizle ilgili aslında bir ihtiyaç var, fakat elimizdeki kadroya baktığımızda her zaman bir öncelik yaklaşımımız var. Biz hangi alanlarda neye acil öncelik duyuyoruz, hissediyoruz. Buna göre, ondan da olabilir fakat şu anda bir tasarruf döneminden de geçiyoruz. O meslektaşlarımızla da ilgili bir planlamamız var ama şu anda netleşmedi.” 

açıklamasında bulunan Milli Eğitim Bakanı diğer kamu kurumlarda görev yapan öğretmen memurların tekrar Bakanlık bünyesine geri döndürülmesi gibi bir planlamalarının olup olmadığı konusuna da açıklık getirmiş oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Önce ücretliyi kadroya al sonrada memurları. Ya millet enayimi de kpss çalışıyor. Kadro hakediyorsan alacaksın böyle saçmalık olmaz. Kadrolu biri olarak diyorum. atanacakların hakkını yiyemesin kimse yazık. Kpss yiğit sınavıdır çalış kazan

    • Murat Bey şunu unutuyorsunuz sanırım memur öğretmen dediğiniz kişiler zaten iyi puanlarla kpss den geçmişlerdir. bu nedenle ücretli öğretmenler konusunda haklısınız ama lütfen memur öğretmenleri bir daha düşünün zira bu sözlerinizle siz hakka girmiş sayılıyorsunuz.

  2. memur öğretmenlerin mağduriyetini giderse giderse Bakanımız Ziya SELÇUK giderir. Ona güveniyoruz.

  3. Desteğiniz için teşekkür ederiz. Umarız MEMUR ÖĞRETMENLERin ve yanında tüm Öğretmenlerin sorunları çözülür.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM