Bakan Ziya Selçuk; Sözleşmeli öğretmene sağlık özrü tayin hakkı verilecek

Milli Eğitim Bakanı Prof Dr Ziya Selçuk sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu ataması hakkında açıklama yaparken sağlık özründen tayin hakkı vereceklerini duyurdu.

Bakan Ziya Selçuk; Sözleşmeli öğretmene sağlık özrü tayin hakkı verilecek

Bakan Ziya Selçuk; Sözleşmeli öğretmene sağlık özrü tayin hakkı verilecek

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Ankara’da basın mensupları ile yaptığı toplantıda çok önemli açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı öğretmene değer verilmesi üzerinde durduğu açıklamalarında özür grubu yer değiştirme tayin hakkı bulunmayan sözleşmeli öğretmenler için sağlık özrü hakkı tanıyacaklarını belirtti.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE ÖZÜR GRUBU HAKKI

Öğretmen performans değerlendirme sistemini uygulamayacaklarını açıklayan Bakan Ziya Selçuk öğretmenin huzuru, mutluluğu ve niteliği esas alınmalıdır dedi. ALO 147 hattının da kaldırılacağını daha öncesinden İl Milli Eğitim Müdürleri ile yaptığı toplantıda açıklayan Bakan Ziya Selçuk 20 Temmuz 2018 tarihinde yapılan toplantıda sözleşmeli öğretmenlere sağlık özrü hakkı verileceğini vurguladı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER İLE GÖRÜŞME

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 19.07.2018 tarihinde sözleşmeli öğretmenleri temsilen yapılan görüşmeyi hatırlattı. Sözleşmeli öğretmenlerin sorunları, tayin ve özlük hakları adına sözleşmeli öğretmen temsilcileri ile yaklaşık yarım saat görüşme yapan Bakan Selçuk sağlık özrü hakkı için düzenleme yapılacağı müjdesini vermişti.

Sözleşmeli öğretmenlere sağlık özrü hakkı konusunda Bakan Ziya Selçuk’un açıklaması video;

Sözleşmeli öğretmenlere sağlık özrü konusunda bir kolaylık rahatlama getireceğiz açıklaması yapan Milli Eğitim Bakanı sağlık hususunun çok insani bir durum olduğunu belirtti. Sağlık özrü konusunda duyarsız kalınırsa bu söyledikleri her şeyin boşa gitmiş olacağına dikkat çeken Bakan Selçuk, sözleşmeli öğretmenlerin normal şartlarda 4 yıl süre ile atama isteyemediklerini hatırlattı. Bakan Selçuk sözleşmeli öğretmenlerle başta yapılan sözleşme gereği 4 yıl süresince tayin hakkı verilmediğinin bilgisini verirken öğretmenlere sağlık hususunda yer değiştirme imkanı tanınacağını söyledi.


Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Sözleşmeli öğretmen olup eşleri başka şehirlerde özel sektörde çalışanlar var benim durumumda.iki yıldır her hafta uçakla istanbul a gidiş geliş yapan onlarca öğretmen arkadaşım var.maaşın yarısını uçağa veriyoruz.ailemize çocuklarımıza doyamıyouz.birde 18 öğretmeni olması gerekirken çalıştığım lisede 9 öğretmen var.sözleşmeliler 4 yıl bir okulda kalması birşey çözmüyor. Aileleri koparıyor. Sözleşmeli öğretmenlik ile hiçbir sorun çözülmüyor. Öğretmenler şafak sayıyor. Eşi ve çocukları istanbul da kendisi van da öğretmenden ne performans bekleyebilirsiniz ne de mutlu olmasını.

  2. Yani benim nacizane fikrim; bence bu sistemin kaldırılmamasıydı evet belki problemlerede yol açsa gerek öğrenci gerekse öğrenci velisi iyi kötü bir şekilde halini veya tavrını ortaya koyabilme hakkı vardı lütfen yanlış anlaşılmasın kıymetli meslektaşlarım inanın Türkiye nın her bölgesinde ki çalışmışlığım vardır. keşke kaldırılmasaydı demek istiyorum…ZİYA BEY #OLMADI

    • mert topbaş, siz hiç çocuğunuzdan, eşinizden iki yıl ayrı kaldınız mı? öğretmen adil olanı savunur, hakkı gözetir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Linda Sue Park