Bedelli askerliğe çağrılan öğretmenlere erteleme imkânı sunuldu

Milli Eğitim Bakanlığı bedelli askerlik yapacak öğretmenlerle ilgili bir duyuru yayınladı. MEB duyurusunda bedellik askerlik için çağrılan öğretmenlerin askerliklerini erteletebileceği açıklandı.

Bedelli askerliğe çağrılan öğretmenlere erteleme imkânı sunuldu

Bedelli askerliğe çağrılan öğretmenlere erteleme imkânı sunuldu

MEB bedellik askerlik yapacak öğretmenler için açıklama yaptı. Bakanlık geçtiğimiz haftalarda kurumlara gönderdiği resmi yazıda bedelli askerlik başvurusunda bulunacak öğretmenlerin bilgilerini istemişti. MEB’in bu bilgileri edinmesinden sonra 01.10.2018 tarihinde açıklama yapıldı.

BEDELLİ ASKERLİK ERTELEMESİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruda “Yarıyıl ve yaz tatiline erteleme düzenlemesi” öncesinde temel askeri eğitime çağrılan ve celp dönemine gün sayan öğretmenler, bağlı bulundukları askerlik şubelerine başvuruda bulunarak 21 günlük temel askerlik eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatiline erteleyebilecek.” açıklaması yapıldı.

EĞİTİM ÖĞRETİMİN AKSATILMAMASI İÇİN

Millî Eğitim Bakanlığı ile Millî Savunma Bakanlığının ortak girişimiyle, bedelli askerlik hizmetinden faydalanmak isteyen öğretmenler, eğitim-öğretim hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla,  21 günlük temel askerlik eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatilinde yerine getirebileceği açıklanmıştı. İlgili düzenlemenin yürürlüğe girmesinden önce celp dönemi gelen ve temel askerlik eğitimi için çağrılan öğretmenlerin durumu konusunda da yeni bir adım atıldı. Millî Eğitim Bakanlığının Millî Savunma Bakanlığıyla yaptığı görüşmeler neticesinde, söz konusu düzenleme öncesinde kalan öğretmenlere de erteleme başvurusu imkanı getirildi. Temel askerlik eğitimine çağrılan öğretmenler, bağlı bulundukları askerlik şubelerine başvuruda bulunarak temel askerlik eğitimlerini ilgili planlamaya göre yarıyıl veya yaz tatiline erteleyebilecek.

MEB’in daha önceden kurumlara gönderdiği resmi yazı;

Bedelli askerlik yapacak öğretmenler için resmi yazı
Bedelli askerlik yapacak öğretmenler

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM