Birinci sınıf öğretmenlerine bitişik eğik el yazısı, dik temel yazı anketi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Bitişik Eğik Yazı ve Temel Yazı Kullanımı konusunda tüm kurumlara resmi yazı gönderdi. Gönderilen resmi yazıya göre 2017-2018 eğitim öğretim yılında birinci sınıf okutacak öğretmenlerin 14 Temmuz 2017 tarihine kadar anket veri girişlerini tamamlaması gerekmektedir.

Birinci sınıf öğretmenlerine bitişik eğik el yazısı, dik temel yazı anketi

Birinci sınıf öğretmenlerine bitişik eğik el yazısı, dik temel yazı anketi

Yıllardır zorunlu olarak uygulanan bitişik eğik el yazısı geçtiğimiz haftalarda yapılan düzenleme ile zorunlu olmaktan çıkartıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nün 05.07.2017 tarihli 10278432 sayılı Bitişik Eğik Yazı ve Temel Yazı Kullanımı konulu resmi yazı gereği önümüzdeki eğitim öğretim yılında birinci sınıf okutacak sınıf öğretmenlerinden ilgili konuyla alakalı anketin doldurulması istendi.

1.SINIF ÖĞRETMENLERİNE ANKET ÇALIŞMASI

MEB tarafından yapılan yazılı açıklamada 23 Mayıs 2017 tarihinde yapılan İlk Okuma Yazma Öğretimi Bilgilendirme Toplantısı ile 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren bitişik eğik el yazısı haricinde dik temel yazı uygulamasının da hayata geçirileceği hatırlatıldı. MEB tarafından yapılan açıklamada Eylül 2017’de birinci sınıfa başlayan öğrencilerin dikkate alınarak Bakanlık tarafından dağıtılacak olan 1.sınıf ilk okuma yazma öğretimi materyallerinin belirlenebilmesi adına 1.sınıfı okutacak öğretmenlerin dik temel yazı mı yoksa bitişik eğitik el yazısı mı kullanacakları konusunda bilgi istendiği belirtildi.

5 Temmuz ile 12 Temmuz 2017 tarihleri arasında okul yöneticilerinden birinci sınıf okutacak öğretmenlerin bilgilendirilmesi istendi. Söz konusu bitişik eğik yazı ve dik temel yazı kullanımı ile ilgili MEB anketinin 14 Temmuz 2017 tarihine kadar doldurulması istendi. Ancak MEB tarafından yapılan açıklamada 14 Temmuza kadar denilmiş olsa da anket 12 Temmuz tarihine kadar doldurulması gerekmektedir.

Resmi yazı için Tıklayınız

2017-2018 eğitim öğretim yılında birinci sınıf okutacak sınıf öğretmenleri İlk Okuma Yazma Öğretimi Yazı Biçimi/Stili Tercih Formu Girişi yaparak ilgili veri çalışmasını yapacaklar. İlk Okuma Yazma Öğretimi Yazı Biçimi/Stili Tercih Formu 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında İlk Okul Birinci Sınıfı Okutacak Olan Resmi/Özel Kurum Öğretmenleri Dolduracaklardır.

İlgili veri girişi yapmak için TIKLAYIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM