Ceyhun İrgil; MEB sözleşmeli öğretmenlerin eş özrü atamasını yapmıyor

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil 10 bin ek öğretmen ataması, 2018 yılında yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ve sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu mağduriyeti hakkında açıklamalarda bulundu.

Ceyhun İrgil; MEB sözleşmeli öğretmenlerin eş özrü atamasını yapmıyor

Ceyhun İrgil; MEB sözleşmeli öğretmenlerin eş özrü atamasını yapmıyor

CHP Bursa Milletvekili, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Ceyhun İrgil öğretmenler için önemli açıklamalarda bulundu. Milletvekili Ceyhun İrgil 2017 yılında söz verilen Ağustos 10 bin öğretmen atamasının gerçekleştirilmediğini ve ek öğretmen ataması da yapılmayacağı bilgisini paylaştı.

10 BİN EK ÖĞRETMEN ATAMASI

10 bin öğretmen ataması için sözün bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiğini açıklayan İrgil bu sözün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından da onaylandığını hatırlattı. Önceki gün komisyonda yapılan toplantıya değinen Milletvekili Ceyhun İrgil, 10 bin öğretmen ataması sözünün komisyonda hatırlatıldığını belirtti ve şunu anladık “10 bin ek öğretmen ataması sözünü tutamayacaklar” dedi. Cumhurbaşkanı ve Milli Eğitim Bakanı tarafından açıklanan Ağustos ayında 10 bin öğretmen atama sözü uçmuş gitmiş oldu ifadesini kullanan Milletvekili İrgil, bu yıl 10 bin atama yok, 2017 yılının kalan günlerinde herhangi bir öğretmen ataması yapılmayacak dedi.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI SÖZLEŞMELİ OLACAK

Öğretmen ataması yapılacak mı? Milletvekili İrgil 2018 yılında 20 bin yeni öğretmen atanacağını açıkladı. 2018 yılı için planlanan öğretmen atama sayısının 20 bin olduğunu ifade eden İrgil, 20 bin öğretmen atamasının sözleşmeli ve mülakatla yapılacağını belirtti. 2018 yılında da kadrolu öğretmen ataması olmayacağını vurgulayan Ceyhun İrgil atamaların sözleşmeli gerçekleştirileceğini ifade etti.

Milletvekili Ceyhun İrgil’in açıklamaları video;

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN EŞ DURUMU ATAMASI

Sözleşmeli öğretmenlerin bir başka sözleşmeli öğretmenin yanına  eş tayini konusunda ısrarcı olduklarını ve bunun gerçekleştirildiğini hatırlatan Ceyhun İrgil sözleşmeli öğretmenlerin diğer konumdaki öğretmenlerle veya eşleriyle tayin konusunun da netleştiğini açıklayan İrgil çok ısrarcı olmalarına rağmen MEB’in sözleşmeli öğretmenlere eş durumu özür ataması hakkı vermeyeceğini ifade etti. Eşi esnaf, memur, herhangi bir konumda olmasının MEB tarafından kabul edilmediğini açıklayan İrgil bu durumdaki sözleşmeli öğretmenlere eş durumu tayin hakkı verilmeyeceğini belirtti. Gerek hukuki gerek vicdani olarak aile bütünlüğünün sağlanması gerektiğinin altını çizen İrgil, bu konuda MEB’in eş durumuna izin verip vermeyeceğini sorduğumuzda hayır cevabı aldık açıklamasında bulundu.

Sayın İrgil’e ogretmenlericin.com olarak teşekkür ederiz. Son dönemde gerek atama bekleyen öğretmenlerin gerekse de sözleşmeli öğretmenlerin sesi olan tek siyasetçi diyebiliriz. Milletvekili Ceyhun İrgil her fırsatında öğretmenler için açıklamalar yapmayı sürdürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Ben 11 yıllık evliyim iki kızım var eşim Elazığ ataması oldu ben ise istanbul özel sektörde çalışan biriyim buradaki iş imkanı doguda varmı bize siz gidin eşinizin yanına diyor sayın bakan hangi zihniyet ve düşünceyle ben hakkımı helal etmiyorum bu durama bize getirenlere ve bizim bu durumumuzu hiçe sayan herkese ben 2016 dan buna çoçuklarımı sadece tatil dönemlerinde görebiliyorum çoçuklarımın büyüdüklerini göremiyorum ama biliyorumki bize bu hale koyanlardan daha büyük biri var ALLAH her zaman mazlumun yanındadır elbet birgün burda olmazsa bunun hesabı verilecek bir yer vardır ve Her zaman saygı Duydugum sayın Cumhurbaşkanım bu konuya neden bu kadar duyarsız kaldığını anlamış deyilim elbet bir gün bu hayat bizede gülecek ALLAH bizim gibi zorda darda kalmış bütün insanlara yardım etsin benim gibi çoçuklarından ayrı kalmış insanlara sabır versin her bedelin bi hesabı vardır

  2. Sayın vekile uğraşları icin teşekkür ediyoruz.Silopide 2 yaşında oglumla eğitim öğretim yapmaya bir yandanda konyada babasıyla yaşayan kızımın gönlünü almaya çalışıyorum.Oysaki 4 yil Vanin köyünde doğu görevini eşim yapmış depremi yaşamış bir aileyiz.Şimdi,sayın vekil gibi hangi partiden olursa olsun,söz sahibi kisilerin eş ve sağlık tayini gibi sorunları çözmesini bizlerin mağduriyetini gidermesini istiyoruz.

  3. Esinden 1200 km uzakta 30 yasinda tup bebek tedavisi gormek isteyen ancak es durumu olmadigi icin esinin yanina gidemeyip cocuk sahibiolma hakki elinden alinan sozlesmeli ohretmenler var.Sayin bakan bu sekilde inat yaparsa aileler parcalanir esi nerede calisirsa calissin es durumu yapmalidir bu anayasal haktir

    • Evet haklısınız sadece dilekçeler talepler alınmıştı. Sayın İrgil’in videosunda görüleceği üzere açıklamasında yapıldığını kastetmiş.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk