Diplomaya bağlı alan değişikliğinde tüm norm kadrolar açılmalıdır

MEB’in yayınladığı alan değişikliği takvimi alan değişikliği bekleyen öğretmenlerin yüzünü güldürürken, alan değişikliği için talepte bulunan öğretmenler bu süreçte destekleri için Türk Eğitim-Sen Genel Merkezine teşekkür ziyaretinde bulundular.

Diplomaya bağlı alan değişikliğinde tüm norm kadrolar açılmalıdır

Diplomaya bağlı alan değişikliğinde tüm norm kadrolar açılmalıdır

Alan değişikliği konusunda öğretmenlerin taleplerine destek veren ve alan değişikliğini sürekli gündemde tutan Türk Eğitim-Sen’e öğretmenler tarafından teşekkür ziyareti yapıldı. Sendika genel merkezinde yöneticiler ile bir araya gelen öğretmenler alan değişikliği ile ilgili düşüncelerini açıkladılar.

TÜRK EĞİTİM-SEN’E ALAN DEĞİŞİKLİĞİ TEŞEKKÜRÜ

Sendika tarafından yapılan açıklamada diplomaya bağlı alan değişikliği talebinde bulunan öğretmenlerden sendikaya teşekkür ziyaretinde bulunuldu. Türk Eğitim-Sen’in yıllardır diplomaya bağlı alan değişikliği talebini gündeme getirdiği hatırlatılırken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un göreve başlamasından hemen sonra Bakana sunulan raporda başlıklardan birisininde alan değişikliği olduğu ifade edildi. Diplomaya bağlı alan değişikliği isteyen öğretmenlerin Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan ile yaptıkları görüşmede yönetmeliğe uygun diplomaya dayalı alan değişikliği yapılması talepleri iletilmiş, Talip Geylan ise bu hususu sürekli gündemde tutacaklarını ve MEB’e ileteceklerini açıklamıştı.

Sendikaya yapılan ziyaretten bir kare;

Öğretmenlerden Türk Eğitim-Sen’e ziyaret

TÜM NORMLAR ALAN DEĞİŞİKLİĞİNE AÇILMALI

Öğretmenlerin Türk Eğitim-Sen Genel Merkezine yaptığı ziyarette açıklama yapan Genel Sekreter Musa Akkaş, alan değişikliği işlemlerinde MEB’in tüm boş normları açmasını istediklerini belirtti. Tüm normların alan dğeişikliğine açılarak öğretmenlerin taleplerinin karşılanmasının önemli olduğunu vurgulayan Musa Akkaş “Diplomaya bağlı alan değişikliğinde beklentilere cevap verilmelidir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. alan değişikliği sadece göz boyamadan ibaretmiş ve tam bir fiyasko ilçemde 4 adet açık norm olduğunu bildiğim halde tüm ilde sadece 2 norm açıldı ve bunun adı alan değişikliği yaptık olacak reklam dan başka birşey olmayacak yazıklar olsun yine bizi kandırdılar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM