Eğitim Bir-Sen engelli çocuğu bulunan öğretmenlere kolaylık istedi

Yetkili sendika Eğitim Bir-Sen “Engelli çocuğu bulunan öğretmenlerimize kolaylık sağlanmalıdır” açıklaması ile MEB’e talepte bulundu.

Eğitim Bir-Sen engelli çocuğu bulunan öğretmenlere kolaylık istedi

Eğitim Bir-Sen engelli çocuğu bulunan öğretmenlere kolaylık istedi

Engelli çocuğu olan öğretmenler için kolaylık istendi. Yetkili sendika Eğitim Bir-Sen konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulundu. Engelli çocuğu bulunan okul öncesi ve ilköğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler için talepte bulunuldu.

ENGELLİ ÇOCUĞU OLAN ÖĞRETMENLER

Sendika tarafından yapılan açıklamada “Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’ndan, okul öncesi ve ilköğretim kurumlarında görev yapan engelli çocuğu bulunan öğretmenlerimize, haftalık ders programlarının ve nöbetlerin belirlenmesinde gün ve saat tercihlerine öncelik verilerek, gerekli kolaylığın gösterilmesi konusunda genel bir yazının illere gönderilmesini talep ettik.” ifadelerine yer verilirken Bakanlıktan konuyla ilgili düzenleme yapılması istendi.

OKUL ÖNCESİ VE İLKÖĞRETİM

Sendika konuyla ilgili Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün gerekli düzenleme gittiğini hatırlatırken Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün de bu hususta adım atması gerektiğini açıkladı. “Millî Eğitim Bakanlığı Ekim 2015 Kurum İdari Kurulu toplantısında,  Haftalık ders programlarının belirlenmesinde öğretmenlerden engelli çocuğu bulunanların gün ve saat tercihlerine öncelik verilmesi hususunda düzenleme yapılması sağlanmalıdır talebini gündeme getirmiştik. Söz konusu talep Ekim 2015 Kurum İdari Kurulu Çalışma Raporu’na da alınmıştır.” açıklaması yapılırken Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün 18.11.2015 tarihli ve 11854742 sayılı yazısıyla Kurum İdari Kurulu Çalışma Raporu ilgi gösterilerek “engelli çocuğu bulunan öğretmenlerin haftalık ders programları ile nöbetlerinin belirlenmesinde gün ve saat tercihlerine öncelik verilerek eğitim kurumlarında görev yapan bahse konu öğretmenlerimiz için gerekli kolaylığın gösterilmesi” istenildiği belirtildi.

İlgili resmi yazı;

Engelli çocuğu olan öğretmenler için MEB'e talepte bulunuldu
Engelli çocuğu olan öğretmenler

Ortaöğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından gönderilmiş olması nedeniyle yazı konusu kolaylıktan Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı okul öncesi eğitim kurumları ve ilköğretim kurumları öğretmenlerinin faydalandırılmamakta olduğu belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Aralık 2018’de alan değişikliği düşünen öğretmenler için il dışı tercih hakkı da verilsin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim