Eylül 2017 mesleki çalışma seminer dönemi yarın başlıyor

Öğretmenler için 2017-2018 eğitim öğretim yılı yarın başlıyor. 5 Eylül 2017 Salı günü başlayacak olan sene başı mesleki çalışmalar 15 Eylül 2017 Cuma gününe kadar sürecek. Eylül seminer programı sonrasında 18 Eylül 2017 Pazartesi ders başı yapılacak.

Eylül 2017 mesleki çalışma seminer dönemi yarın başlıyor

Eylül 2017 mesleki çalışma seminer dönemi yarın başlıyor

Kurban Bayramı nedeniyle 2017-2018 eğitim öğretim yılı Eylül mesleki çalışmaları 1 Eylül yerine 5 Eylül tarihinde başlıyor. Sene başı seminerlerlerinin en azından ilk haftasını memleketlerinde almak isteyen öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığına ilettikleri bu taleplerinden istediklerini alamadılar. Milli Eğitim Bakanlığı yenilenen öğretim programları nedeni ile seminer çalışmalarına herkesin kendi okulunda katılacakları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan seminer açıklaması;

EYLÜL 2017 MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI

5 Eylül tarihinde başlayacak olan mesleki çalışmalara Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ayrı bir önem veriliyor. Tüm ilçelerde ve illerde hazırlanacak program kapsamında yaklaşık bir milyon öğretmene yeni öğretim programları tanıtım seminerleri verilecek. MEB seminerlere katılmayan öğretmenler için liste bile hazırladı, seminere katılmama gerekçesi ile katılmayanların listesi isteyecek. Seminer sonrasında ise ilçeler, iller hazırladıkları çalışma raporlarını bakanlığa gönderecekler.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumları 5-15 Eylül 2017 mesleki çalışma programları kapsamında seminerler sabah 09:00 da başlayacak ve öğlen 13:00’da sona erecek. ogretmenlericin.com olarak Haziran 2017 mesleki çalışmaları saat 09:00 da başlayıp 12:00’de sona ermişti hatırlatalım. Eylül seminerine Milli Eğitim Bakanlığının önem verdiğini görüyoruz.

2017-2018 eğitim öğretim yılında öğretmenleri öğretmenler kurulu, şube kurulları ve zümre öğretmenler kurullarında da bir dizi değişiklik bekliyor. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi yayınlandı. Yayınlanan yönergede yapılan değişiklikler çerçevesinde yeni kurullar ve zümreler yönerge kapsamında düzenlenecek. Tüm öğretmen arkadaşların bu yönergeyi okumasını ve sitemiz tarafından yapılan aşağıdaki detaylı incelemeye göz atmasını öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. 22 yıllık hocayım 20 yıl öncesinden beri bi seminer muhabbeti var bu yaşıma kadar seminerin yararını görmedim eminim yağcı hocalar dışında da hiçbir hoca bunu istemiyoŕ bide liselerde zorla getirdiler çocuk lisede zaten bütün gelişimini tamamlamış liselere bunu zorla yaptıranların mı ya malum boş boş okula gitmeye mi zorla senietine göndermelerini mi bi de bu yetmezmezmis gibi seminere gitmeyen hocaların isimlerini almaları bu nasıl yaklaşımdır bi sene boyunca bu müfredatı hoca verecek bunu bi haftada mi bi verecek bu boş işlerle biz uğraşırken elalem marsta arazi kiraladı biz ek dersi de istemiyoruz semineri de çok isteyen yagcilarr bide bize bunu zorla yaptiranlar alsinlarseminer verilecekse hocaların itibarı nasıl yüceltiyor veli hocayla uğraşır öğrenci hocayla uğraşır mudur hocayla uğraşır nedir bu hocaların çilesi işte finlandiyadaki eğitim niye üstte hocalara her istediği verildiği için hocalara saygınlık verildiği için olmasinbizim gibi hocalarla ugrasmadiklarindan hoca nin arkadaşı bile arkasından onun ayağını kaldırmaya çalışırken artık konuşma ya hiç gerek yok

  2. yaklaşık 30 maddeden oluşan zümre maddelerinin hiç birinde kaliteli öğrenci nasıl olur tanımı yok sadece 30 maddeye anlamsızca konuşmayı gerektirmeyen bir görüşle bakacağız.Ancak seminerde olmayan öğretmene ceza kapıda .Nasıl anlayış,mesele öğretmeni saatlerce sıkıla sıkıla oturtmayı hedefleyen su anlayış yerine az ve hedefe gidecek gündem maddeleri olamaz mı?

    • Bide şöyle bi konu var eş durumu atamasını ağustos sonunda yaptılar araya bayram girdi seminer hakkında hiç bi açıklama yapılmadı hala kararnameler de çıkmadı yarın çıkacağı da belli değil ve bizlerin çoğu eski yerlerine gitmedi. Gidip ilişiği alıp gelmemiş perşembeyi bulacak basıl olacak anlamadım…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM