İkisi de sözleşmeli olan öğretmenlerin eş durumu atamaları yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada karı koca sözleşmeli olan öğretmenlerin eş durumu atamalarının gerçekleştirildiği belirtildi.

İkisi de sözleşmeli olan öğretmenlerin eş durumu atamaları yapıldı

İkisi de sözleşmeli olan öğretmenlerin eş durumu atamaları yapıldı

MEB tarafından yapılan açıklamada “Bakanlığımız bünyesinde sözleşmeli öğretmen olarak çalışanlardan eşleri sözleşmeli öğretmen olanların eş birlikteliğinin sağlanmasına ilişkin duyuru” yayınlandı.

174 ÖĞRETMEN YER DEĞİŞTİRDİ

Sözleşmeli öğretmenlerin en büyük mağduriyeti eş durumu atamasında yaşanırken Milli Eğitim Bakanlığı karı koca ikisi de sözleşmeli olanların isteklerine bağlı eş durumu yer değiştirmelerini gerçekleştirdi. MEB tarafından yapılan açıklamada 174 sözleşmeli öğretmenin eş durumundan eşinin yanına atandığı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığının sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu ile ilgili yaptığı açıklama;

Bakanlığımız bünyesinde, sözleşmeli öğretmen olarak çalışanlardan eşleri sözleşmeli öğretmen olanların, eş birlikteliğine bağlı yer değişikliği işlemleri gerçekleştirilmiş olup; 174 öğretmenin atama kararnameleri sistem üzerinden valiliklere gönderilmiştir.

DİĞER SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER

İkisi de sözleşmeli olmayanlar için ise mağduriyet sürüyor. Sözleşmeli öğretmenin eşi başka bir kurumda çalışıyorsa, kamu personeli ise ya da özel sektörde çalışıyorsa bu sözleşmeli öğretmenlere eş durumu hakkı hala verilmedi ve öğretmenler eş durumundan yararlanamamaktadır. MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından bu hususta halen bir olumlu düzenlemeye gidilmedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. ikiside sözleşmeli olup eş durumundan ataması ya pılan öğretmenlerimizin gözü aydın olsun darısı esi öğretmen olmayan evli mağdur
    sözleşmeli öğretmenlerin başına onların sesinede kulak verilirde ailelerine kavusurlar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM