İllere Göre Müfettiş Sayıları Açıklandı İhtiyaç Fazlalık Verileri

İKGM Maarif Müfettişlerinin 2016 Yılı Yer Değiştirme işlemleri kapsamında tüm illerin Maarif Müfettişi ihtiyacını gösteren listeyi yayınladı.

İllere Göre Müfettiş Sayıları Açıklandı İhtiyaç Fazlalık Verileri

İllere Göre Müfettiş Sayıları Açıklandı İhtiyaç Fazlalık Verileri

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Teftiş Yönetmeliğinde değişiklik yapmıştı. Akıllara bakanlığın müfettiş alımına gidip gitmeyeceği soruları geldi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) Maarif Müfettişlerinin 2016 Yılı Yer Değiştirme işlemleri kapsamında tüm illerin Maarif Müfettişi ihtiyacını gösteren listeyi yayınladı.

Yayınlanan listede en dikkat çeken unsur Türkiye geneli Maarif Müfettişi ve Maarif Müfettiş Yardımcısı ihtiyaç sayısının 411 olarak gözükmesi. Ayrıca Türkiye geneli Maarif Müfettişi ve Maarif Müfettiş Yardımcısı fazlalık sayısına baktığımız zaman bu sayının da 396 olduğu gözükmektedir. İki veriyi orantıladığımızda şu anda Maarif Müfettişi ve Maarif Müfettiş Yardımcısı ihtiyacının 15 olduğu anlaşılmaktadır.

Maarif Müfettişi ihtiyacını gösteren liste için TIKLAYINIZ

FAZLALIK ANKARA’DA İHTİYAÇ ŞANLIURFA’DA

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) verilerine göre Ankara’da 137 Maarif Müfettişi ve Maarif Müfettiş Yardımcısı olması gerekirken 243 fazlalıkla bu sayının 380 olduğu gözükmektedir. Aynı tabloda Maarif Müfettişi ve Maarif Müfettiş Yardımcısı ihtiyacı en fazla olan ilin ise Şanlıurfa olduğu dikkat çekmektedir. Şanlıurfa’da 71 Maarif Müfettişi ve Maarif Müfettiş Yardımcısı olması gerekirken 42 eksikle 29 kişinin olduğu gözükmektedir.

Maarif Müfettişlerinin 2016 Yılı bulundukları ilde kesintisiz sekiz yıl süre ile görev yapanların yer değiştirme sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Maarif Müfettişi ve Maarif Müfettiş Yardımcısı yer değişikliği işlemleri sonrasında ve emekliye ayrılacaklar ile birlikte oluşan görünüme göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfettiş alacak mı bilemiyoruz ancak bu verilere göre bakanlığın Maarif Müfettiş Yardımcısı alacağını biz düşünmüyoruz.

Öğretmenler İçin

MEB Personel, Personel MEB Haber
MEB Personel Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Sıcağı sıcağına ( müdür yardımcılığı sınavından sonra ) aslında müfettişlik sınavı yapsalar iyi olur. Çok yaşlı müfettişler var. Onların artık görevi bırakması gerekiyor. En az 8 yıllık öğretmen olma şartı getirip sınav yapsalar, yeni müfettiş olanlar güzel şeyler kazandırabilir milli eğitim camiasına.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM